Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář na tento týden: Zatoč s křečí v nohou a dopřej si masáž, je vhodný čas!

Lunární kalendář na tento týden: Zatoč s křečí v nohou a dopřej si masáž, je vhodný čas!

Lunární kalendář na tento týden: Zatoč s křečí v nohou a dopřej si masáž, je vhodný čas!

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 06. 11. 2016

Jsi celý den na nohou a trápí tě křeče v lýtkách? Pak si naordinuj odpočinek nebo koupel, luna moc nepřeje přepínání ani dlouhému stání. Dopřej si lymfatickou masáž a můžeš prát jen s polovinou prášku. Co všechno ještě udělat podle lunárního kalendáře? Přečti si víc!

7. – 8. 11. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce a kotníky. Zaměř se na prevenci, rozhodně se vyplatí, působí léčivě a dokáže velmi blahodárně podpořit správnou funkci orgánů i těla. Nadměrné zatížení má zcela opačný účinek a působí mnohem škodlivěji.

Trápí tě křeče v lýtkách a zejména v noci nemůžeš bolestí ani pořádně spát? Jako první pomoc se osvědčil hořčík, nejlépe v sypané formě, uděláš si nápoj a před spaním vypiješ. Samozřejmě se drž návodu a dávku nepřekračuj, jeho nadměrné požití způsobuje střevní potíže. Někdy bolest může způsobit také blok na prstech u nohou. Jemně je masíruj nebo se svěř do rukou zkušeného fyzioterapeuta. Všem holkám, které musí stát v práci celý den na nohou, doporučím právě v tyto dny nožkám ulevit. Pokud to v práci nejde, snaž se alespoň nestát dlouho na jednom místě a jestli je to jen trošku možné, nožky během dne protřepej. Večer, až budeš konečně doma, nožky osprchuj vlažnou vodou a klidně střídej teplou a studenou, začni teplou a skonči studenou.

Co podniknout doma? Jestli ráda pečeš, zadělej těsto a pusť se do toho, bude se ti dařit. Nezapomínej také na pitný režim a přesto, že je chladno, zásobuj tělo vlažnou vodou, čajem nebo bylinkami. Můžeš si také udělat výživnou pleťovou masku.

9. – 11. 11. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, prsty u nohou a lymfatický systém. V čem rozhodně neuděláš chybu? V péči o své nožky! Naprosto dokonalým relaxem je masáž reflexních zón, pokud nejsi zběhlá nebo bys raději využila služby odborníka, zajdi si na masáž a nechej se pořádně rozmazlit. Jakou službu nám naše nožky každý den poskytují, si většinou uvědomíme, až když nás zastaví nemoc nebo úraz. Proto si určitě do kalendáře udělej poznámku a nejméně jednou za měsíc se svěř do péče zkušeného maséra. Stalo se ti někdy, že jsi nemohla chodit? Mně ano, to bylo najednou času a také přemýšlení, jak nebýt závislá na pomoci jiných. Od té doby nezapomínám děkovat za dary, které mám a jedním z nich je právě chůze a zdraví.

Jak podpořit správnou funkci lymfatického systému? Možná tomu nebudeš chtít věřit, ale tentokrát s naprosto vážnou tváří mohu říct, že slůvko pohyb je přesně to, co potřebuješ. Pokud se ti opravdu nic nechce, tak zkus alespoň rychlou chůzi, pokud se k pohybu nepřinutíš, tak věř, že tělo bude lenošit a chátrat. Pro mne je lenost a nechuť výzva k pohybu, také se čas od času nutím, ale vím, že tělo pohyb potřebuje a já ho miluji.

Máš problém s nočním pocením? Vyzkoušej před spaním malý hrníček vlažné šalvěje nebo si můžeš udělat večerní koupel právě v této úžasné bylině a budeš překvapena výsledkem.

Co podniknout doma? Doma se můžeš pustit do praní, klidně stačí polovina pracího prášku, pokud bojuješ se skvrnami, tak máš velkou šanci na odstranění. Nezapomeň zalít všechny kytičky, které máš doma. Věnuj se svému tělu a nezapomínej na dostatek pohybu.

12. – 13. 11. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek a oči. Všechno, co nadměrně zatěžuje hlavu, oči a oblast nosu, škodí mnohonásobně víc než v jiné dny. Proto se snaž hodně odpočívat, zbytečně moc nepřemýšlej a nezaměstnávej mozek negativními myšlenkami. Zkus vyhodit vše nepotřebné a zaměř se na to dobré a radostné. Přinuť se k úsměvu, protože mozek reaguje na úsměv a nepozná, jestli je vynucený nebo přirozený. Vykouzli hned ráno jeden velký úsměv a nechej si ho až do večera. Žena, která se usmívá, přitahuje pozornost nejen mužů, ale také ostatních lidí a dokáže v dobrém nakazit mnoho škarohlídů.

Co podniknout doma? Úsměv, dobrá nálada a máš vystaráno, víc opravdu nemusíš.

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

24. 03. 2017 Horoskop Štír

Doma nebo na pracovišti vznikají neshody, budeš se muset obrnit klidem. Drž si pozitivní náladu a snaž se pochopit, ž... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist