Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář na tento týden: Opatrně! Přichází úplněk a přináší nervozitu až vyčerpání

Lunární kalendář na tento týden: Opatrně! Přichází úplněk a přináší nervozitu až vyčerpání

Lunární kalendář na tento týden: Opatrně! Přichází úplněk a přináší nervozitu až vyčerpání

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 11. 12. 2016

V novém týdnu je dobré zaměřit se na podporu žlučníku, žaludku a srdíčka. Úplněk v mnoha lidech probouzí napětí, jak se můžeš dát do harmonie a klidu? To ti prozradíme právě teď!

12. 12. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Co může škodit? Možná tomu nebudeš chtít uvěřit, ale taková hádka, kdy se necháš strhnout emocemi a plivneš na někoho jedovatou slinu, může vyvolat prudký zánět v krku, který podle intenzity tvého prožitku způsobí také bolest zubů a velmi často také uší. Zkus být nad věcí, nehádej se a raději se snaž komunikovat v klidu, dávej pozor také na průvan a chladnější počasí. Pokud máš problémy s krkem, rozhodně nezapomeň na lehkou šálu nebo šátek. Dávej pozor na emoce, blíží se úplněk a lidé reagují velmi emotivně.

13. – 14. 12. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro ramena, paže a ruce působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny. Rozhodně nezapomínej na dostatek tekutin, začni hned ráno a pokračuj také během dne. Klidně střídej vodu, čaj nebo zeleninové a ovocné šťávy, naslouchej tělu, samo ti řekne nač má chuť.

Úplněk máme ve středu v 1:05 – tyto dny jsou obzvlášť napjaté, lidé mají špatný spánek, noční můry nebo reagují na běžný problém zcela extrémně. Není dokázané, že by svítící koule na obloze způsobila větší množství dopravních nehod, přesto jsou řidiči nervózní, aniž by znali příčinu a hojně na sebe upozorňují troubením a jinými gesty. Raději jim uhni na stranu a nechej je v klidu předjet. Jak jsi na tom ty? Pozoruješ u sebe napětí, nedaří se ti zamhouřit ani na chvíli oči a ráno se cítíš jako zmlácená nebo jsi naopak ve svém živlu, překypuješ energií a dobrou náladou?

Naši předci velmi dobře věděli, jak úplněk působí, a proto se věnovali především zábavě a odpočinku, ženy se scházely ve zvláštním domě nebo venku a tam si vyprávěly své příběhy nebo pomáhaly všem, které měly problém. Nikdy neodsuzovaly ženu, která nemohla otěhotnět nebo měla problémy se svým mužem, naopak hluboce s ní soucítily a vařily odvary, které napomáhaly k uzdravení těla i duše.

Zaměř se také na svoji vnitřní moudrost a věnuj čas sama sobě, svým myšlenkám a dokonči to, oč jsi v minulosti usilovala. Pokud se ti to ještě nedaří, nic si nevyčítej, všechno má svůj čas. Každý krok vpřed, i když je sebemenší, pokládej za úspěch a štěstí. Jsi dokonalá tady a teď!

15. – 16. 12. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď a plíce. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Chystáš se na oslavu narozenin nebo jen tak s přáteli posedět u dobrého jídla a pití? Pokud máš citlivý žaludek, buď opatrná a zvol raději odlehčený jídelníček. Těžké jídlo by tě mohlo v tyto dny pořádně potrápit, vyplatí se posunout hodování na jiný den, v kombinaci s alkoholem bys nemusela dopadnout dobře. Žlučníkový záchvat, bolesti žaludku nebo nevolnost není nic neobvyklého. Spíš se zaměř, jak tyto orgány podpořit. Jídlo nám dává energii a sílu, pokud jsi po jídle unavená, ospalá a cítíš se plně, s velkou pravděpodobností konzumuješ potraviny, které tvému tělu neprospívají. Zamysli se nad svým jídelníčkem a zkus ho oživit nebo pozměnit, uvidíš, jak se tvému tělu uleví. Nezapomínej také na známé přísloví, všeho s mírou. Vyzkoušej čistící čaje, nejlépe dopoledne mezi sedmou až jedenáctou hodinou.

Chystáš se na předvánoční úklid? Skvělé! Klidně zapni také pračku a dej jen polovinu pracího prášku, ubrusy a prostírání budou jako nové. Také úklid ti půjde od ruky. Nezapomeň zalít vánoční hvězdu a další kytky, které máš v domě.

17. – 18. 12. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své srdce a krevní oběh, působí blahodárně a léčivě. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny. Odpočiň si, raduj se ze života a věnuj se rodině nebo sobě. Na srdce je nejlepším lékem láska k sobě a ostatním, ta opravdu dokáže zázraky, měj se ráda tak, jak chceš, aby ostatní měli rádi tebe. Zní to jednoduše, ale pro většinu žen, je to téměř nadlidský úkol, raději se obětují pro druhé, než aby začaly u sebe.

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
19. 12. 2016 Eva dentacol (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist