Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář na nový týden: Pozor na hádky, odnesl by je tvůj žlučník

Lunární kalendář na nový týden: Pozor na hádky, odnesl by je tvůj žlučník

Lunární kalendář na nový týden: Pozor na hádky, odnesl by je tvůj žlučník

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 15. 01. 2017

Tento týden by sis měla dát pozor na prochladnutí, hrozí také časté koliky a problémy se žaludkem. Zbavíš se jich, pokud se naladíš na pozitivní vlnu a nebudeš se hádat. Co ještě můžeš udělat pro své zdraví a jaké bylinky můžeš už teď vysázet? To a mnohem víc ti prozradí náš lunární kalendář.

16. – 17. 1. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu, slinivku břišní a také nervy. Cokoliv uděláš v tyto dny pro oblast bříška a trávicích orgánů působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Co dobrého můžeš udělat? Rozhodně neprohloupíš, když hned ráno začneš své tělo „proplachovat“ tekutinami, samozřejmě nejvhodnější jsou bylinky a různé druhy čerstvých šťáv.

Čím orgány podpořit? Než se nasnídáš, vypij alespoň dvě sklenky vlažné vody, pokud v tobě voda vyvolává odpor, můžeš si ji vylepšit podle sebe. Nikdy nic nedělej z „musu“, ale naslouchej tělu, samo tě povede a řekne ti, co mu dělá dobře. Čistící bylinné čaje jsou skvělé, nejen, že podpoří správnou činnost orgánů, ale v případě potíží nastartují také ozdravný proces v těle.

Jaké bylinky pomohou? Meduňka uklidní rozbouřené nervy, pomůže ti, když nemůžeš usnout. Před spaním si uvař hrnek, oslaď troškou medu nebo přidej tymiánový sirup a vlažný čaj popíjej po malých doušcích. Pokud tě trápí žaludek, můžeš vyzkoušet nenápadný řepík, který zvládne mnohem víc než je známo. Krev pročistí kopřiva a slinivku zklidní heřmánek, řepík a tymián. Samozřejmě vždy je potřeba postupovat individuálně, každé tělo je jiné.

Proč mě bolí žaludek? Příčinou je vždy dlouhodobý stres, všimni si, když se rozčílíš, pohádáš nebo vztekáš, jak ti vibruje třetí čakra, a bolest postupuje do bříška. Na nadarmo se říká, že představuje slunce a je sídlem osobnosti. Je nositelem emocí. Všimni si, jak reaguje, když jsi v harmonii, klidu a míru s ostatním světem i sama sebou. Jak reaguje, když si ubližuješ neklidem, vztekem a nespokojeností. Pamatuj, všechno se dá vyřešit bez hádek a křiku.

Patříš k těm, kteří rozbouřenou hladinu nervů uklidňují jídlem? Nedělej to! Můžeš si dát svoji oblíbenou sladkost nebo jiné jídlo, ale ne když jsi ve stresu. Tím tělu ublížíš ještě mnohem víc a nebudeš se cítit dobře, naopak, doženou tě výčitky a v horším případě může propuknout žaludeční kolika. Vychutnej si své oblíbené jídlo v naprosté harmonii a klidu, opravdu se ti to vyplatí.

18. – 19. 1. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Nač si dát v tyto dny pozor? Neprochladni! Pokud tě již trápí nějaký problém, tak dbej, ať je tvé tělo v teple, prohřívej se také teplými nápoji a nezapomínej na dostatečný přísun tekutin hned po probuzení.

Mám zánět co s tím? Pij dostatečné množství vody a zcela zapomeň na colu a jiné dráždivé nápoje. Uvařit si můžeš čaj z květů hluchavky bílé. Vynikající bylinka je také lichořeřišnice, tady ti mohou problémy ulehčit kapky, které jsou nejméně ve čtyřicetiprocentním lihu. Samozřejmě se řiď také radami lékaře a nezapomeň ho v případě potíží vyhledat!

Kdy nejlépe proplachovat ledviny a močový měchýř? Rozhodně si hlídej čas od 15 do 17 hodin. Čisti, proplachuj a přemýšlej, proč máš tyto problémy, jaká je příčina? Proč neumíš odpouštět a vyřešit problém s lidmi kolem sebe? Všechno, jde, věř mi, k tomu stačí správná komunikace a nic neodkládat.

Máš dostatek energie? Tak se pusť do úklidu, práce ti půjde od ruky a zvládneš mnohem víc než v jiné dny, můžeš malovat, lakovat, větrat a uklízet skříně. Zbav se věcí, které již nenosíš a daruj je potřebným. Uvolníš tak místo pro novou svěží energii. Zasaď si bylinky a nezapomínej také na lichořeřišnici, je skvělá na chleba s máslem.

Ještě nemáš dost? Jako správná Váha, relaxuj a vyvažuj pomyslnou misku vah harmonií, klidem a láskou. Odpočívej a raduj se z maličkostí, když rozdáváš radost, dostáváš ji mnohonásobně zpět, to za to stojí, co říkáš?

20. – 22. 1. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovod jako toto znamení. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně.

Máš již problémy? Rozhodně si pohlídej teplotu, dávej pozor, ať nemáš studené nohy a také oblast beder a pánve. Prohřívej své tělo, jak jen to jde, neseď v průvanu a nepodceňuj chladné a mrazivé dny.

Jaké bylinky ti pomohou? Kontryhel, malinovník a řebříček, vyber si alespoň jednu a udělej si sedací koupel, když budeš popíjet i čaj, účinek se ještě znásobí.

Co na prevenci? Řebříček lékařský! Malý velký poklad pro všechny dívky a ženy. Dívky by ho měly popíjet již útlého mládí a ženy bez rozdílu věku. Je starý jako lidstvo samo! Latinský název Achillea získal od bájného hrdiny Achilla, který prý ošetřoval krvavé rány utržené v Trojské válce.

Proč tě pořád nabádám, ať nezapomínáš pít? Ráno je tělo potřeba nastartovat na náročný den. Od 15 do 17 hodin se z těla lépe vyplaví neužitečné bakterie a dostatečným přísunem tekutin se samozřejmě orgány také posílí. Močový měchýř jednoduše a prostě potřebuje zalévat, čistit a také bys měla odpouštět sobě i ostatním.

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist