Femina.cz » Magazín » Zábava » Lunární kalendář na nový týden: Pozor na hádky! Blíží se Novoluní

Lunární kalendář na nový týden: Pozor na hádky! Blíží se Novoluní

Lunární kalendář na nový týden: Pozor na hádky! Blíží se Novoluní

Magazín: Zábava | autor: Sára | vydáno 19. 02. 2017

Právě tento týden je vhodná doba na péči o pleť i depilaci. S přicházejícím Novoluním ale také můžeš pocítit velký příval emocí a pozor by sis měla dát na hádky, ke kterým budeme všichni mnohem náchylnější. Co ještě bys měla udělat pro své zdraví a tělo? To se dozvíš právě teď v našem novém lunárním kalendáři.

20. – 21. 2. Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř a boky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro stehna, páteř a boky působí preventivně a léčebně. Cokoliv v tyto dny stehna, páteř a boky mimořádně zatěžuje, působí škodlivěji.

V pondělí máme Den domácích mazlíčků, máš nějakého favorita nebo jsi snad šťastnou majitelkou vlastního mazlíka? Jak můžeš tento den využít pro své zdraví? Rychlá procházka se správným dýcháním nastartuje celý tvůj organismus k dobré náladě. Zhluboka dýchej a všímej si krás, které máš kolem sebe. Nemáš pejska? Nevadí, využij příznivý čas k návštěvě sauny, bazénu a nechej své tělo také odborně namasírovat.

Pokud jsi s dětmi na horách nebo se snad chystáte na prázdninovou túru, tady buď opatrná a zvol nenáročný terén. Dlouhá a náročná procházka by se mohla proměnit v noční můru a děti by na delší dobu přešla chuť na další výšlap. Zaměř se spíš na jemné protahování celého těla a nenáročný pohyb. Mám vyzkoušené, že někdy v tyto dny potrápí bolest nohou i trénované jedince.

Začínáš plnit novoroční předsevzetí a hledáš informace, kdy je vhodné začít s očistou těla? Zkus to dnes a pokračuj alespoň do dalšího Novoluní. Omez cukr a živočišné tuky, což znamená zapomenout na bílou pšenici, smažené dobroty a přemíru sladkostí. Zařaď do svého jídelníčku syrovou zeleninou a doplň ovocem. Vypij nejméně dva litry tekutin za den, pokud zvládneš víc, jen dobře. Skvělým pomocníkem je např. mořská řasa v tabletách nebo sypaná, pokud ti nevadí její specifická vůně a brčálová barva, mohu vřele doporučit.

22. – 23. 2. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v tyto dny uděláš pro celou kostru, kolena a pokožku působí preventivně a léčebně. Vše, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Skvělá příležitost zatočit s nežádoucím ochlupením, ale pozor ať to nepřeženeš, protože chloupky odstraněné v tuto dobu rostou pomaleji a jsou znatelně řidší, což by mohlo u obočí vyvolat nežádoucí efekt. Když budeš v koupelně, můžeš si pořádně vyčistit pleť, nanést stahující masku a ostříhat si nehty, které zůstanou pevnější a nebudou se třepit.

Nezapomínej také na vhodné cvičení, strečink nebo alespoň delší procházku přírodou jemně vonící jarem. Pozor, stále platí opatrně s náročným cvičením nebo túrou. Nezapomínej na radost, úsměv a dobrou náladu, tím prospěješ nejen sobě, ale také ostatním.

24. – 25. 2. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce a kotníky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro bérce a kotníky, působí preventivně a léčebně. Vše, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji. Ve Vodnáři se nemusíš stydět dát si nožky na stůl, zejména pokud máš náročné povolání a jsi neustále v pozoru, ať již za pultem nebo v jiném zaměstnání. Tady platí o to víc dobrá prevence.

Jaká? Rozhodně se nauč odpočívat, vypni a relaxuj, dokonale uvolněná. Sprchuj své nožky teplou a studenou vodou. Zajdi na reflexní masáž nebo požádej partnera a udělejte si vzájemnou masáž chodidel i lýtek. Plavání je stále v kurzu a klidně můžeš využít také wellnes se saunou či párou. Nezapomínej také na správné dýchání a úsměv.

Blížící se Novoluní v nás probouzí mnoho rozporuplných pocitů, nenechej se zaskočit a buď nad věcí, za pár dní se všechno zklidní.

26. 2. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své nožky, působí preventivně a léčivě. Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijme, působí mnohem intenzivněji.

Nedělní Novoluní 15:58 je důležité zejména pro citlivé Rybičky, připomíná, že je dobré věci dokončit a nic neodkládat.

Pokud se chystáš držet půst nebo alespoň odlehčený jídelníček, rozhodně se nemine příznivým účinkem. Začni Nově a neboj se změnit svůj život k lepšímu, vyměň nefunkční vzorce chování za jiné a uvidíš, jak se uleví nejen tobě, ale také ostatním. Pokud se chystáš na oslavu, pozor na přemíru alkoholu, drž se raději jednoho druhu a nic nemíchej, mohlo by se totiž stát, že to, co jindy zvládáš s přehledem, ti způsobí pořádnou kocovinu a výpadek paměti. Nejen alkohol, ale také léky, tabák a jiné škodliviny působí mnohem silněji. Všímej si svých snů, může ti přijít odpověď na tvé trápení nebo pozdrav od dávno zapomenuté lásky.

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

28. 03. 2017 Horoskop Lev

Ve vztahu raději zvolni tempo, netlač na partnera a nebuď urputná v jakékoliv záležitosti, kterou chceš okamžitě vyře... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist