Femina.cz » Magazín » Zábava » Líbí se nám: Vlastní autobusová zastávka

Líbí se nám: Vlastní autobusová zastávka

Líbí se nám: Vlastní autobusová zastávka

Magazín: Zábava | autor: Renata Jarošová | vydáno 15. 06. 2010

Nyní máte možnost si navrhnout vlastní autobusovou zastávku, tak nečekejte a zamyslete se, jak byste chtěly aby ta vaše zastávka vypadala...

 

Už jsme vás informovali, že společnost Pepsi se rozhodla tento rok neinvestovat žádné zbytečné peníze do reklam, ale umožnit mladým lidem přetvořit okolní svět „k obrazu svému“. A začala s autobusovými zastávkami. Vybraných deset zastávek bude postupně předěláno, podle nejlépe hodnocených návrhů.

Na webových stránkách www.pepsi.cz si tak můžete navrhnout svoji vlastní zastávku anebo se podívat na návrhy ostatních a hlasovat, který z návrhů by měl být postaven.

My jsme vybrali několik nejoblíbenějších, abyste věděly, které zastávky se nejvíce líbí a mohly tak sestavit tu svojí.

 

Tvůrce následujícího návrhu dostal skvělý nápad, jak nejlépe využít čas při čekání na autobus. Možnost přečíst si nějaký úryvek s knížky je mnohem lepší než jen koukat a čekat.http://www.femina.cz/files/284.jpg

 

Možná to, že nebyla postavena nová knihovna podle návrhu Jana Kaplického tvůrce zamrzelo a tak navrhnul postavit alespoň takovou zastávku.


http://www.femina.cz/files/kaplickeho_knihovna.jpg

 

Někdy je lepší nestresovat se, že vám ujel autobus, ale raději pozorovat mravence...

 

http://www.femina.cz/files/278.jpg


A protože první návrh zastávky už stojí, popovídali jsme si s tvůrcem Štěpánem Geringem, který dostal možnost vytvořit první autobusovou zastávku na pražském Proseku.


Co děláš ve volném čase a co studuješ?
Jezdím na jednokolce, kreslím a nejraději nakupuju a trávím čas se svou přítelkyní. Studuji Střední průmyslovou školu oděvní, obor modelování a navrhování oděvu.


Jak jsi se dostal k projektu RYW a návrhu první zastávky?
Do projektu samotného navrhování zastávky mě vybrala Pepsi z několika lidí - všichni jsme se účastnili výzkumu, který tato společnost pořádala a ve kterém se nás ptala na naše názory a postoje vůči dnešnímu světu.


Jak dlouho trvalo, než jsi ji vymyslel a následně sestavil?
Zabralo mi to asi jednu cestu metrem z Florence na Rajskou zahradu, než jsem jí vymyslel a pak asi dvě hoďky kreslení. Samozřejmě následovali ještě nějaké opravy a skicky.


Proč jsi zvolil tento typ zastávky a nešel do něčeho extravagantnějšího?
Asi jsem mohl zvolit něco extravagantnějšího, ale myslím že dětské kostky sednou všem. Snad každý z nás si s nimi v mládí hrál anebo si hraje se svými dětmi. Třeba já si s kostkama hraju, když s bráchou hlídáme ségru. Ona odejde koukat na telku a my většinou zůstaneme s kostkama v ruce a stavíme nejvyšší věž. :-)


Jak si myslíš, že se k projektu od RYW postaví veřejnost?
No doufám, že dobře. Vlastně určitě dobře! Snad každý kolem nás chce něco udělat s tou šedivou každodenností, která nás bohužel všechny obklopuje. A tím, že se do projektu může zapojit skutečně každý, tak bych řekl, že budou všichni spokojeni.


Stává se ti, že tě lidi berou jako vagabunda, jen proto že jsi mladý a máš dredy?
Docela často bohužel. Lidi mě berou za floutka, i když mám nejlepší známky na škole a snažím se už nějak realizovat... Někdy mě to mrzí, ale koukněte se na ně. Jsou zklamáni vlastním životem a já si ho užívám!


Co bys na světě změnil?
Zastávky? :-) Asi bych zrušil některé povolání, zakázal určité barvy a zrušil všechny vandaly. Podporoval bych dobré nápady...

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
03. 08. 2011 HazelMcclure33 respond this post (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

10. 12. 2016 Horoskop Panna

Situaci, kterou se snažíš vyřešit, komplikuje mnoho nešťastných náhod, nic se ti nedaří zrealizovat ani dokončit. Vez... Celý horoskop

Karta dne

Poustevníik
Ve tvém současném stavu bude zapotřebí zvážit všechny možnosti, neukvapuj se v žádném rozhodnutí a dovol si na chvíli poodstoupit stranou, abys mohla případné nedostat...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist