Femina.cz » Magazín » Zábava » Královská svatební hostina: Jaké bude menu?

Královská svatební hostina: Jaké bude menu?

Královská svatební hostina: Jaké bude menu?

Magazín: Zábava | autor: Libuše Burger | vydáno 07. 04. 2011

Chystaná svatba prince Williama se sympatickou Kate Middleton obrátila vzhůru nohama celou Anglii. Největší ruch ale panuje v Buckinghamském paláci, kde se připravuje slavnostní hostina. Zajímá vás, jak vypadá takové královské svatební menu?

Všechny podrobnosti se zřejmě dozvíme teprve ve svatební den samotný. Se slavnostním jídelníčkem se dělají tajnosti a jeho podoba ještě ani není definitivní. Přesto měli novináři možnost nakouknout královským kuchařům pod pokličku už teď a udělat si jakžtakž představu, co se bude ve významný den v Buckinghamském paláci podávat.

Tým 21 kuchařů pod vedením zkušeného Marka Flanagana dbá v první řadě na to, aby se na královský stůl dostaly ty nejkvalitnější potraviny z britské produkce. Vzhledem k tomu, že na hostinu dorazí řada osobností ze zahraničí, bude slavnostní tabule jakousi vizitkou celé země. A hrdý Albion se nechce nechat zahanbit - umíte si představit, jakému tlaku budou kuchtíci tento měsíc vystaveni. "Všechno je to o jemných detailech. Veškeré nabízené jídlo dvakrát až třikrát překontrolujeme," uvedl Mark Flanagan, na jehož bedrech leží největší zodpovědnost.

Mezi chuťovkami se objeví například jednohubky s plátky uzeného lososa smotanými do růžičky, kachní stehýnka s hruškovým chutney, křepelčí vejce ochucená celerovou solí nebo kozí sýr s karamelizovanými vlašskými ořechy. Chybět nebude ani tradiční yorkshirský puding s pečeným hovězím a křenovou omáčkou, který se obvykle podává na uvitání oficiálních návštěv Buckinghamského paláce. Milovníci sladkostí zaplesají nad ručně zhotovenými čokoládovými kuličkami, kterými se královské tácy plní už v těchto dnech.

⁄Na fotky královských lahůdek se podívejte v galerii na začátku článku!

Pocty zhotovit královským snoubencům svatební dort se dostalo pekařce Fioně Cairnsové, která neobyklou zakázku přijala se smíšenými pocity. "Jsem nadšená, zároveň mám strach, ale považuji to za velkou čest," prohlásila Fiona a prozradila, že vzhled svatebního dortu s ní domluvila sama nevěsta. "Dort bude vícepatrový, zdobený bílým krémem. Půjde o tradiční ovocný dort, ale vyrobíme ho v jemnějším a moderním provedení," svěřila se pekařka. Každé patro dortu podle ní ponese jinou tematiku. Hlavními motivy však budou květinové symboly, mezi nimi anglická růže, skotský bodlák, welšský narcis a irský trojlístek.

K bílému ovocnému dortu přibude ještě jeden nepečený, čokoládový, který si objednal princ William od firmy McVitie. Právě tato společnost jej dodává královské rodině už řadu let a William u jeho konzumace nostalgicky vzpomíná na dětská léta. Na svatební tabuli proto nesmí chybět. Recept je ale přísně tajný.

Buckinghamský palác ve svých komnatách pohostí po svatebním obřadu 600 svatebčanů, na večerní, komornější recepci jsou pak pozvány "jen" tři stovky lidí. "Je to opravdu vzrušující - jediným zklamáním je to, že samotnou svatbu vůbec neuvidíme - v tu dobu budeme mít plné ruce práce," uvedla královská kuchařka Kathryn Boydenová, která spolu s kolegy sleduje jeden hlavní cíl: aby hosté odcházeli od svatební hostiny se slovy: "Ach, pohoštění bylo tak výtečné!"

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
15. 05. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
12. 04. 2011 nadka1 mňam (reakcí: 1)
10. 04. 2011 aknela11 to je (reakcí: 0)
10. 04. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
10. 04. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
09. 04. 2011 ladouch svatba (reakcí: 0)
08. 04. 2011 catberry . (reakcí: 0)
08. 04. 2011 sukyna svatba (reakcí: 0)
08. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
07. 04. 2011 kocicanda aach (reakcí: 0)
07. 04. 2011 Lucka258 .. (reakcí: 0)
07. 04. 2011 ivetinkav - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

20. 02. 2017 Horoskop Býk

Máš doslova a do písmene štěstí ve svých rukou, cokoliv podnikneš, dovedeš k úspěchu. Nemusíš se bát ani náročných úk... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist