Femina.cz » Magazín » Zábava » Konec trapným fotkám! 6 triků, jak vypadat na fotkách skvěle

Konec trapným fotkám! 6 triků, jak vypadat na fotkách skvěle

Konec trapným fotkám! 6 triků, jak vypadat na fotkách skvěle

Magazín: Zábava | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 26. 02. 2016

Chceš na fotkách vypadat neodolatelně a zároveň přirozeně? Už máš dost snímků, na kterých jsi hrbatá, máš dvojitou bradu a pohled jak ze záhrobí? Děsíš se, že takovou ránu máš i v reálu? Nauč se správně fotit. Máme pro tebe zaručené triky, kterými se řídí modelky.

Že jsi nefotogenická a nikdo s tím nic neudělá? Zapomeň! Tady máš pár fíglů, jak se správně před fotoaparátem tvářit:

Trik č. 1: Přirozený úsměv

Abys měla přirozený výraz ve tváři, je potřeba se uvolnit. Nenuť se do křečovitých grimas. Co ti poradí každý profesionální fotograf, je zásada počítání do tří. Díváš se někam jinam, fotograf počítá do tří, na dvě mrkneš a na třetí se podíváš do objektivu. Tvůj obličej tak získá punc přirozenosti a zbavíš se násilného šklebení. 

No, i když někdo to nezvládne ani tak. Mrkni na video. :-)

Trik č. 2: Nepatrně pootočená hlava

Natoč obličej lehce do strany a malinko zvedni bradu. Nikdy se nefoť přímo, fotka pak vyzní zcela jinak. Vyzkoušej si doma před zrcadlem, jak vypadáš nejlíp a pak už to bude na fotkách hračka.

Trik č. 3: Neboj se krkolomných pozic

Ne všechno, co vidíš v módních časopisech, je přesně takové, jak to vypadá. Mezi fotkou a skutečností je prostě obrovský rozdíl. Modelka ti sice připadá v naprosté pohodě a uvolněná, když si ledable sedí v křesle, nožku složenou jednu přes druhou na opěrce s hlavou zvrácenou dozadu, ale odpočívat takhle u knížky asi nebudeš. Pro focení se určitě překonej. Bude to totiž vypadat skvěle. Vyzkoušej také focení v pozici na břiše, nožky ležérně rozkývané ve vzduchu. Nejpřirozeněji pak vyzní fotky rozesmáté, na kterých blbneš.  

Trik č. 4: Nestůj jak prkno

Pamatuješ si to z dětství? Postav se támhle pod jabloň, k tomu památníku, kostelu či další cenné památce, narovnej se, řekni sýr a blesk. Není divu, že se albům s těmito fotkami vyhýbáš obloukem. Pokud už v nich nechceš pokračovat, musíš si s tělem trochu pohrát. Opři se o něco, pokrč nohu, dej si ruku v bok. Jestli chceš vypadat jako profesionální modelka, rozhodně neměj nohy křečovitě u sebe, buď je překřiž, anebo naopak roztáhni do véčka. Dobře taky funguje, když jednu nohu dáš více dopředu.

Trik č. 5: Pozor na lascivnost

Chápeme, že chceš být na fotkách sexy a pro svého partnera neodolatelná, a to klidně můžeš. Jen zapomeň na lascivnost a lacinost. Nefotíš erotický kalendář. Sexy rozhodně nejsou laciné pózy s obrovským dekoltem, minisukní až do pasu a s obličejem schovaným pod nánosem nevhodného make-upu. Taky si dej pozor na pověstné špulení rtů á la kačer.

Trik č. 6: Rozhlédni se

Pokud nechceš mít svoji profilovku fotku s kopulujícími psy v pozadí, dobře se podívej na to, co je za tebou. A to platí i doma, fotka, kde sice ty vypadáš dobře, ale vzadu za sebou máš na posteli rozházené věci nebo se dokonce do objektivu nenápadně šklebí tvůj bratr, není úplně cool.

Koneckonců podívej se do naší fotogalerie, jak blbě mohou fotky také dopadnout. A to opravdu nechceš, věř nám. :-)

Foto zdroj: shutterstock.com, Pinterest.com, facebook.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
01. 03. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)
27. 02. 2016 Viky17 - (reakcí: 1)
26. 02. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

30. 09. 2016 Horoskop Panna

Pokud rozjíždíš nové podnikání, nebo se k tomu chystáš, pak dnes je ten nejlepší možný den. Bude se ti dařit vše, nač... Celý horoskop

Karta dne

Milenci
Tvé dnešní rozhodnutí velmi ovlivní tvoji dlouhodobou budoucnost, budeš přinucena vyřešit situaci, která tě delší dobu trápí a neměla jsi odvahu ji ukončit. Pokud žije...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Zatoč s depkou i bývalkou tvého chlapa an...

Nový týden, který právě startuje, je skvělý, co říkáš? Sváteční den uprostřed týdne se vždycky hodí. Ten den nemá cen...

Celý článek

Módní policie

TOPlist