Femina.cz » Magazín » Zábava » Koloběžky pro dospělé – navždy mladá a štíhlá!

Koloběžky pro dospělé – navždy mladá a štíhlá!

Koloběžky pro dospělé – navždy mladá a štíhlá!

Magazín: Zábava | Komerční prezentace | vydáno 11. 05. 2015

Forever young and slim a již nikdy jinak! V Paříži to vědí už dávno. Při ranní procházce podél Sény potkáte desítky manažerů a manažerek drandících si to do práce na koloběžce. Běžně i v obleku či v šatech. Proč?

Polojízda, poloběh = koloběh. Koloběžky válcují pěší turistiku, brusle i jízdu na kole. Odborníci vynášejí tento pohyb do nebes – šetříte klouby, spálíte více kalorií, posílíte záda, ale především, moji milí Pražané, Brňáci, Budějovičáci a Plzeňáci zaparkujete! Obrovskou výhodou koloběžek je skladnost. Neexistuje snad kancelář, byt a výtah, do kterého byste se pohodlně nevešli. 

Ale teď vážně. Jízda na koloběžce představuje minimální zátěž na klouby a páteř. Zároveň při ní spálíme značné množství kalorií. Ze studie zpracované mezinárodní koloběžkovou asociací (International Kicksled and Scooter Association – IKSA) vyplývá, že při pohybu na koloběžce vydáme o 30% více energie než jízdou na kole. Při srovnání jízdy na koloběžce s rychlou chůzí je výsledek ještě výraznější – chodec spálí necelých 50% energie proti jezdci na koloběžce. Dámy zároveň formují právě nejvíce problematické partie, tedy hýždě a stehna.

A ještě trochu vážněji. Bolesti a zatuhlost zádového svalstva jsou největším problémem dnešní doby. Bolesti v bederní oblasti trápí celou populaci.  Je to daň za sedavý způsob života a celkově málo pohybu. Jízda na koloběžce se může stát vhodným kompenzačním cvičením, které od bolesti zad pomůže. Koloběhem je výrazně posilováno boční zádové a břišní svalstvo, které se jinak zpevňuje jen velmi obtížně. Dochází k celkové stabilizaci kyčlí a trupu, což hraje v prevenci potíží s páteří zásadní roli. Navíc se efekt může pozitivně projevit i na kondici kloubů dolních končetin.

Při hledání záporů narazíte snad pouze na dva – nutnost pořídit si samotnou koloběžku a nedostupnost zimních gum. Pokud zrovna nejsou metrové závěje, což přiznejme si, že v Česku posledních pár let skutečně nehrozí, zbývá si už jen vybrat svého favorita. Pro český trh je volba pouze jedna – značka Kostka Kolobka. Tradiční český výrobce, který své koloběžky dodává do téměř celé západní Evropy, splní svým sortimentem českým koloběžkářům každé přání. 

Pokud ještě váháte, zde je pár názorů expertů a odborníků:

 • rakouský vědecký pracovník Dr. Josef Wiesauer: "Koloběžka je ideální rehabilitační pomůckou po operacích a po zraněních kolenních a hleznových kloubů, na léčebnou a sportovní rehabilitaci."
 • MUDr.Kamil Ramík: "Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových a bočních zádových svalů. Navíc ji lze efektivně využít při aktivním snižování nadváhy."
 • odborný lékař na sportovní ortopedii a chirurgii Dr. Karl-Heinz Kristen: "Po ortopedické stránce splňuje koloběžka nejlepší dynamickou formu tréninku, která zvyšuje celkovou stabilizaci a koordinaci končetin."
 • německý specialista na ortopedii Dr. Johannes Busch: "Koloběžka je výbornou pomůckou usnadňující běžný pohyb osobám se sníženou pohyblivostí."

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
27. 07. 2016 Mirka ja (reakcí: 1)
19. 07. 2016 Lucinka kolobrnda (reakcí: 2)
12. 05. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 05. 2015 pepina . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

18. 01. 2017 Horoskop Váhy

Rozhodnutí vymalovat byt a přestavit nábytek tvá rodina neocení. Ale to tě nezsataví, vyšleš je na nákupy a sama se v... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist