Femina.cz » Magazín » Zábava » Koloběžky pro dospělé – navždy mladá a štíhlá!

Koloběžky pro dospělé – navždy mladá a štíhlá!

Koloběžky pro dospělé – navždy mladá a štíhlá!

Magazín: Zábava | Komerční prezentace | vydáno 11. 05. 2015

Forever young and slim a již nikdy jinak! V Paříži to vědí už dávno. Při ranní procházce podél Sény potkáte desítky manažerů a manažerek drandících si to do práce na koloběžce. Běžně i v obleku či v šatech. Proč?

Polojízda, poloběh = koloběh. Koloběžky válcují pěší turistiku, brusle i jízdu na kole. Odborníci vynášejí tento pohyb do nebes – šetříte klouby, spálíte více kalorií, posílíte záda, ale především, moji milí Pražané, Brňáci, Budějovičáci a Plzeňáci zaparkujete! Obrovskou výhodou koloběžek je skladnost. Neexistuje snad kancelář, byt a výtah, do kterého byste se pohodlně nevešli. 

Ale teď vážně. Jízda na koloběžce představuje minimální zátěž na klouby a páteř. Zároveň při ní spálíme značné množství kalorií. Ze studie zpracované mezinárodní koloběžkovou asociací (International Kicksled and Scooter Association – IKSA) vyplývá, že při pohybu na koloběžce vydáme o 30% více energie než jízdou na kole. Při srovnání jízdy na koloběžce s rychlou chůzí je výsledek ještě výraznější – chodec spálí necelých 50% energie proti jezdci na koloběžce. Dámy zároveň formují právě nejvíce problematické partie, tedy hýždě a stehna.

A ještě trochu vážněji. Bolesti a zatuhlost zádového svalstva jsou největším problémem dnešní doby. Bolesti v bederní oblasti trápí celou populaci.  Je to daň za sedavý způsob života a celkově málo pohybu. Jízda na koloběžce se může stát vhodným kompenzačním cvičením, které od bolesti zad pomůže. Koloběhem je výrazně posilováno boční zádové a břišní svalstvo, které se jinak zpevňuje jen velmi obtížně. Dochází k celkové stabilizaci kyčlí a trupu, což hraje v prevenci potíží s páteří zásadní roli. Navíc se efekt může pozitivně projevit i na kondici kloubů dolních končetin.

Při hledání záporů narazíte snad pouze na dva – nutnost pořídit si samotnou koloběžku a nedostupnost zimních gum. Pokud zrovna nejsou metrové závěje, což přiznejme si, že v Česku posledních pár let skutečně nehrozí, zbývá si už jen vybrat svého favorita. Pro český trh je volba pouze jedna – značka Kostka Kolobka. Tradiční český výrobce, který své koloběžky dodává do téměř celé západní Evropy, splní svým sortimentem českým koloběžkářům každé přání. 

Pokud ještě váháte, zde je pár názorů expertů a odborníků:

 • rakouský vědecký pracovník Dr. Josef Wiesauer: "Koloběžka je ideální rehabilitační pomůckou po operacích a po zraněních kolenních a hleznových kloubů, na léčebnou a sportovní rehabilitaci."
 • MUDr.Kamil Ramík: "Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových a bočních zádových svalů. Navíc ji lze efektivně využít při aktivním snižování nadváhy."
 • odborný lékař na sportovní ortopedii a chirurgii Dr. Karl-Heinz Kristen: "Po ortopedické stránce splňuje koloběžka nejlepší dynamickou formu tréninku, která zvyšuje celkovou stabilizaci a koordinaci končetin."
 • německý specialista na ortopedii Dr. Johannes Busch: "Koloběžka je výbornou pomůckou usnadňující běžný pohyb osobám se sníženou pohyblivostí."

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
27. 07. 2016 Mirka ja (reakcí: 1)
19. 07. 2016 Lucinka kolobrnda (reakcí: 2)
12. 05. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 05. 2015 pepina . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

02. 12. 2016 Horoskop Kozoroh

Pokud tě trápí zdravotní problémy, zajdi pro jistotu k lékaři. Může jít o banalitu, ale také o vážný problém, který j... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Očekávej skvělý den, naplněný harmonií a radostí. Skvělá spolupráce na tebe čeká s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka a Štíra. Pokud toužíš po lásce, přátelství či ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist