Femina.cz » Magazín » Zábava » Koloběžky pro dospělé – navždy mladá a štíhlá!

Koloběžky pro dospělé – navždy mladá a štíhlá!

Koloběžky pro dospělé – navždy mladá a štíhlá!

Magazín: Zábava | Komerční prezentace | vydáno 11. 05. 2015

Forever young and slim a již nikdy jinak! V Paříži to vědí už dávno. Při ranní procházce podél Sény potkáte desítky manažerů a manažerek drandících si to do práce na koloběžce. Běžně i v obleku či v šatech. Proč?

Polojízda, poloběh = koloběh. Koloběžky válcují pěší turistiku, brusle i jízdu na kole. Odborníci vynášejí tento pohyb do nebes – šetříte klouby, spálíte více kalorií, posílíte záda, ale především, moji milí Pražané, Brňáci, Budějovičáci a Plzeňáci zaparkujete! Obrovskou výhodou koloběžek je skladnost. Neexistuje snad kancelář, byt a výtah, do kterého byste se pohodlně nevešli. 

Ale teď vážně. Jízda na koloběžce představuje minimální zátěž na klouby a páteř. Zároveň při ní spálíme značné množství kalorií. Ze studie zpracované mezinárodní koloběžkovou asociací (International Kicksled and Scooter Association – IKSA) vyplývá, že při pohybu na koloběžce vydáme o 30% více energie než jízdou na kole. Při srovnání jízdy na koloběžce s rychlou chůzí je výsledek ještě výraznější – chodec spálí necelých 50% energie proti jezdci na koloběžce. Dámy zároveň formují právě nejvíce problematické partie, tedy hýždě a stehna.

A ještě trochu vážněji. Bolesti a zatuhlost zádového svalstva jsou největším problémem dnešní doby. Bolesti v bederní oblasti trápí celou populaci.  Je to daň za sedavý způsob života a celkově málo pohybu. Jízda na koloběžce se může stát vhodným kompenzačním cvičením, které od bolesti zad pomůže. Koloběhem je výrazně posilováno boční zádové a břišní svalstvo, které se jinak zpevňuje jen velmi obtížně. Dochází k celkové stabilizaci kyčlí a trupu, což hraje v prevenci potíží s páteří zásadní roli. Navíc se efekt může pozitivně projevit i na kondici kloubů dolních končetin.

Při hledání záporů narazíte snad pouze na dva – nutnost pořídit si samotnou koloběžku a nedostupnost zimních gum. Pokud zrovna nejsou metrové závěje, což přiznejme si, že v Česku posledních pár let skutečně nehrozí, zbývá si už jen vybrat svého favorita. Pro český trh je volba pouze jedna – značka Kostka Kolobka. Tradiční český výrobce, který své koloběžky dodává do téměř celé západní Evropy, splní svým sortimentem českým koloběžkářům každé přání. 

Pokud ještě váháte, zde je pár názorů expertů a odborníků:

 • rakouský vědecký pracovník Dr. Josef Wiesauer: "Koloběžka je ideální rehabilitační pomůckou po operacích a po zraněních kolenních a hleznových kloubů, na léčebnou a sportovní rehabilitaci."
 • MUDr.Kamil Ramík: "Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových a bočních zádových svalů. Navíc ji lze efektivně využít při aktivním snižování nadváhy."
 • odborný lékař na sportovní ortopedii a chirurgii Dr. Karl-Heinz Kristen: "Po ortopedické stránce splňuje koloběžka nejlepší dynamickou formu tréninku, která zvyšuje celkovou stabilizaci a koordinaci končetin."
 • německý specialista na ortopedii Dr. Johannes Busch: "Koloběžka je výbornou pomůckou usnadňující běžný pohyb osobám se sníženou pohyblivostí."

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
27. 07. 2016 Mirka ja (reakcí: 1)
19. 07. 2016 Lucinka kolobrnda (reakcí: 2)
12. 05. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 05. 2015 pepina . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

23. 03. 2017 Horoskop Rak

Podaří se ti osvobodit od minulých omezení a můžeš si být jistá, že na tebe čeká mnoho nových začátků, nová práce, pr... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist