Femina.cz » Magazín » Zábava » Kočka versus pes. Facebook prozradil, jaký je rozdíl mezi majiteli těchto mazlíčků. Je to síla!

Kočka versus pes. Facebook prozradil, jaký je rozdíl mezi majiteli těchto mazlíčků. Je to síla!

Kočka versus pes. Facebook prozradil, jaký je rozdíl mezi majiteli těchto mazlíčků. Je to síla!

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 11. 10. 2016

Oblíbená sociální síť Facebook zase jednou strkala nos do soukromí a vyšťourala na uživatele osobní informace. Zaměřila se totiž na fotky zvířat v profilech. Podle čtyřnohých chlupáčů se prý pozná, kdo je pořád v depce a s kým je sranda! Takže, jak jsi na tom právě ty?

Jsi šťastným majitelem psa nebo kočky? Jestli máš založený profil na sociální síti, možná občas vydařenou momentku svého mazlíka „pověsíš na zeď“ s nějakým veselým komentářem. Věřila bys, že tímhle chováním všem on-line přátelům, známým a možná i úplně cizím lidem práskneš, jaký jsi vlastně člověk? Na tohle si raději sedni a zhluboka dýchej…

Soukromí? Nech si zdát

Facebook si dal tu práci, že zanalyzoval chování 160 tisíc uživatelů, kteří sdílejí snímky svých zvířat. Důkladně zkoumal jejich profily, zaměřil se na všechny detaily ohledně různých událostí, komentářů, aktualizací i pozvánek. Následně vyhodnotil situaci a na světlo se pomalu derou fakta, ze kterých se ne jednomu „fejsbukáři“ zatočí hlava.

Rex a Garfield jako nejlepší vizitka

Při shromažďování výsledků výzkumníci zjistili, že milovníci koček mívají v průměru o 26 virtuálních přátel méně, než obdivovatelé psů. To není samo o sobě nic světoborného. Jenže pozor, bude přituhovat. 

Kočičí lidé jsou údajně mistři v častých změnách statusů. Nejvíce se u nich objevují hlášky jako „unavený, osamocený a zoufalý“. Pořád depka! Oproti nim pejskaři nešetří pojmy jako „nadšený, spokojený nebo hrdý“. Rozdíly se však našly i ve vkusu na filmografii. Kočičáři si prý s chutí pustí animáky a ujíždí na sci-fi, kynology zase těší milostné příběhy. Jsi z toho v šoku? Bude hůř!

Pod drobnohledem jsme všichni!

Ze získaných profilových informací výzkumníci odtajnili i další perly. Pejskaři jsou podle jejich tvrzení přátelští a důvěřiví, majitelé koček se drží v ústraní a dávají přednost vlastní kariéře před utužováním mezilidských vztahů. Přesto jim chodí více pozvánek na akce. Proč? Tihle obezřetní kariéristi se neotevřou každému, ale když už tak učiní, stojí to za to. Mnozí je proto chtějí získat na svou stranu. Takový je názor „facebookových odborníků“!

Co ty na to, sedí to na tebe? A teď upřímně – neděsí tě, že se kdejaký „cizák“ šťourá ve tvém profilu a řeší, co děláš ve svém volném čase a jestli tě ostatní mají rádi? Tohle je moc!

Počítač jako nepřítel?

Stejné rozpoložení kvůli tomu zažívá i americký deník The Washington Post, který zveřejnil závěry této studie. Redaktoři se pozastavují nad tím, jak moc sociální sítě zkoumají i sebemenší podrobnosti z běžného života uživatelů. Dokonce prý pátrají i po značce jejich oblečení! Není to už trochu přes čáru? 

Anonymita je v dnešní online době zaručená bohužel jen tehdy, když se zřekneš všech vymožeností a vrátíš se zpátky „na stromy“. Sice budeš za exota, ale na stranu druhou – ten klid a soukromí mají něco do sebe…

Co si o tom myslíš, má sociální síť právo lustrovat ti profil, nebo s tím prostě člověk musí počítat? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky! A mrkni na video, tam jsou fakt hodně vtipné zvířecí momentky, u kterých se majitelům ani nedivíme, že se o ně chtěli podělit. A projdi si také galerii, pobavíš se. A vůbec, jsi víc na kočky nebo na psy?

 

Foto: shutterstock.com, Alexey Boldin / Shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist