Femina.cz » Magazín » Zábava » Knihy: Na cestě do sousední dimenze

Knihy: Na cestě do sousední dimenze

Knihy: Na cestě do sousední dimenze

Magazín: Zábava | autor: Mirka Kolářová | vydáno 13. 02. 2008

Světově proslulý režisér dokumentarista, který se pomocí vlastní vůle uzdravil po té, co byl lékaři označen za nevyléčitelného, zavádí čtenáře na cestu kolem světa, aby lidem, kteří budou ochotni naslouchat, představil sílu jejich ducha, známou a využívanou po celém světě.


Clemens Kuby:
NA CESTĚ DO SOUSEDNÍ DIMENZE

V třiatřiceti letech, v roce 1981 vypadl již světově proslulý režisér a spoluzakladatel německé Strany zelených Clemens Kuby nešťastnou náhodou z okna. S pomocí sousedů a včasné první pomoci přežil. Lékařský verdikt zněl: „Příčné ochrnutí páteře bez naděje na jakékoliv zlepšení stavu.“ S pomocí vlastní vůle žít, s pomocí odhodlání ignorovat lékařskou diagnózu a s myšlenkami upnutými na další „chodící“ budoucnost, plnou  skvělých příležitostí je ještě v témže roce propuštěn z nemocnice jako pacient, který se zázračně uzdravil.

Avšak není to jen personál Heidelberské kliniky, kdo je šokován. Šokován je i sám Clemens Kuby, který byl svou tragickou zkušeností přiveden ke zkušenosti ještě těžší: "Jak se v naší materialisticky založené civilizaci vyrovnat s nanejvýš osobní, živou zkušeností komunikace s vlastním duchem, který podle současné vědy vůbec neexistuje?"

Clemens Kuby na tuto otázku odpověděl sobě i druhým jazykem své skvělé a profesionální režisérské práce. Téměř okamžitě vyrazil s kamerou hledat důkazy o existenci sil, které lidstvo od  úsvitu vlastních věků úspěšně používá, ale s nástupem moderní civilizace v tzv. civilizovaných státech na ně zapomnělo.
Jeho cesta vede nakonec téměř všemi kontinenty, setkává se s celou řadou náboženství a duchovních nauk přírodních národů, aby na filmový pásek zachytil memento, které může přinést naději miliónům vážně nemocných po celém světě: "Každý z vás se může sám uzdravit ze svých nemocí, pokud převezme odpovědnost za svůj život a uposlechne rady svého ducha, který ke každému z vás promlouvá pomocí vaší vlastní intuice."

Součástí knihy je i velice mírná obžaloba velké části tzv. moderní medicíny. Především pak její přímé návaznosti na zdravotní pojišťovny a obří farmaceutické společnosti, jejichž zisk je tím vyšší, čím více lidí je léčeno, ale nikdy ne zcela vyléčeno.

Stejně tak kniha napadá pokrytectví velkých světových náboženství (zejména křesťanství ), které jedním dechem tvrdí: "...že uzdravení je možné pouze s pomocí Boha...", ale zároveň své věřící posílá k lékaři, protože duchovní léčení považuje za : "...ďáblovo (čarodějnické) dílo…"

Ve své kritice nevynechává ani zločinné spojenectví církve s nacismem, která rukou papežovou uzavřela v roce 1933 především finančně oboustranně výhodný konkordát přímo s Adolfem Hitlerem.

Asi nejmilejším momentem Kubyho knihy je  fakt, že navzdory manipulačním nátlakům zůstává zcela objektivní. Sílu ducha nepokládá za výhradní právo toho kterého náboženství, nebo víry (v knize se o tuto Boží výlučnost postupně perou zastupitelé všech oslovených náboženství a vír), ale za dar, který je přístupný všem lidem na této planetě, kteří v sobě najdou odvahu překonat výchovou a společností vsugerovanou víru, že člověk je jen tělo spějící k hnilobě a také lidem, kteří se dokáží vzepřít překonaným náboženským dogmatům a vydají se hledat vlastní cestu k Duchu, bez všech zbytečných prostředníků.

Vydalo nakladatelství Eminent
Cena : 249 Kč
Počet stran : 246
ISBN 80-7281-197-5
 

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
22. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
22. 02. 2012 krockovapavla :( (reakcí: 0)
31. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Jemně odstraňuje oční líčení včetně voděodolné řasenky, aniž by poškozoval citlivou pokožku v oblasti očí.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 24. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

25. 10. 2016 Horoskop Blíženec

Dlouhodobá únava, která tě pronásleduje poslední dny může být spojena s podzimem, ale také s nějakým zdravotním probl... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist