Femina.cz » Magazín » Zábava » Knihy: Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?

Knihy: Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?

Knihy: Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?

Magazín: Zábava | autor: Katka Landlová | vydáno 20. 06. 2008

Kniha je určena pro děti od tří let a velmi potěší maminky, které již potomka mají a čekají dalšího. Knížka poeticky provází malé i velké čtenáře prenatálním vývojem dítěte od početí až po porod.


Miriam Pešková
BŘÍŠKO, BŘÍŠKO, KDO V TOBĚ BYDLÍ?

S pomocí básniček v knížce mohou rodiče snadno vysvětlit malému zvědavci, kdy bráškovi nebo sestřičce začínají růst vlasy, ve kterém měsíci se vyvíjí sluch, hmat a od kdy má miminko hlavní úkol především sílit a přibývat na váze a další. Kniha byla konzultována s odborníky z oblasti gynekologie a porodnictví, díky kterým kapitoly přesně odpovídají fyziologickému vývoji plodu.

Nejedná se však o žádnou encyklopedickou příručku. Autorka Miriam Pešková velice citlivým a krásným způsobem seznamuje s jednotlivými stupni vývoje lidského plodu. Milé a vtipné básničky jsou pohlazením i pro dospěláckou duši a společné čtení s dětmi může ještě umocnit příjemné očekávání zázraku zrození.

Kniha je nádherně ilustrovaná obrázky Kristýny Küblbeckové.

Miriam Pešková se rozhodla věnovat autorský honorář ve výši 36 135,- Kč Nadaci Naše dítě. Šek byl v průběhu křtu předán ředitelce nadace Zuzaně Baudyšové na podporu aktivit v rámci kampaně „Dejme týrání dětí červenou kartu!“, kterou se nadace snaží snížit počty fyzicky a psychicky týraných dětí. Autorku Miriam Peškovou těší, že její práce na knize tímto získává další rozměr. „Kdysi jsem v divadle hrála hru na téma vývoje plodu, kde si těhotná maminka povídala s miminkem v bříšku. Děti na představení reagovaly fantasticky, nosily nám bonbony a bylo na nich vidět, že jsme jim odpověděli na otázky, které je zajímaly. Byly to děti předškolního věku, těm nejmenším byly tři roky, ukázalo se, že chtějí vědět co nejvíce o zázraku vývoje a narození,“ říká autorka knihy Miriam Pešková, pro kterou je knížka její prvotinou. „Vážím si práce, kterou Nadace Naše dítě odvádí na poli ochrany dětí. Protože mi honorář za knížku doslova spadl do klína shůry, rozhodla jsem se, že tyto prostředky věnuji nadaci, aby pomohly potřebným dětem, které se ocitly v ohrožení,“ dodává Pešková.

„Knížka vychází v době, kdy stále více párů toužících po miminku nemůže své přání naplnit, a na druhé straně dětské domovy a klokánky praskají ve švech. Stále více si uvědomujeme, že narození dítěte do dobré a pečující rodiny je velkým darem. Věřím, že se kniha může stát velmi dobrým základem pro povídání rodičů, prarodičů či pedagogů s dětmi o mateřství, rodině, dětech a potřebě jejich ochrany,“ říká ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová, kmotra knihy. „Velmi si vážíme rozhodnutí paní Peškové věnovat autorský honorář Nadaci Naše dítě na pomoc dětem v těžkých životních situacích a plně si uvědomujeme důvěru, kterou v nás tímto vkládá,“ říká ředitelka nadace.


O autorce

Miriam Pešková se již řadu let věnuje herectví, loutkám, píše scénáře i divadelní hry a přispívá do různých časopisů. S manželem provozují a účinkují v Divadle Piškot, což je moderní loutkové divadlo kombinující činohru s divadlem masek, oživlých předmětů, loutek. Většina her je určena dětem předškolního věku a srozumitelnou formou děti seznamuje s tématy šikany, životního prostředí, drog a dalšími. Miriam Pešková se zabývá překladatelskou činností. Kniha „Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?“ je prvním takovým dílem autorky.

O kampani „Dejme týrání dětí červenou kartu!“ Nadace Naše dítě

Nadace Naše dítě od 25. května 2008, který je zároveň Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí, odstartovala novou etapu kampaně proti týrání a zneužívání dětí s názvem „Dejme týrání dětí červenou kartu!“. Kampaň má za cíl upozornit veřejnost na formy psychického a fyzického týrání dětí a na problematiku komerčního sexuálního zneužívání nezletilých. Kampaní se Nadace Naše dítě snaží o snížení počtu dětí, na kterých je pácháno násilí a zároveň pomáhat dětem, kterým je ubližováno. Nadace tak i nadále plní v této oblasti smysl a poslání, pro které byla před patnácti lety založena. Symboly kampaně jsou červená karta s píšťalkou, patrony jsou fotbalový reprezentant Tomáš Rosický s přítelkyní Radkou Kocurovou. Informace o tom, jak se můžete ke kampani připojit, naleznete na www.nasedite.cz.Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?
Vydalo Nakladatelství Amenius, dop. cena: 219Kč, 36 stran
Autorka: Miriam Pešková
Ilustrace: Kristýna Küblbecková

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
20. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
17. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

26. 03. 2017 Horoskop Váhy

Dnešek může být jako na horské dráze, skvělá nálada se mísí s pocitem žárlivosti a malého sebevědomí. Najednou můžeš ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist