Femina.cz » Magazín » Zábava » Když se Ježíšek netrefí… Co s nevhodnými dárky?

Když se Ježíšek netrefí… Co s nevhodnými dárky?

Když se Ježíšek netrefí… Co s nevhodnými dárky?

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 27. 12. 2016

Ježíšek má sice tu nejlepší pověst, přesto se ani on nemusí zavděčit každému. Může udělat chybu a neodhadnout velikost oblečení, nebo přinést jednu věc dokonce dvakrát. Poradíme ti, co si počít s věcmi, které ti fakt radost neudělaly!

Darovanému koni se na zuby nehledí? Kdeže, to už dávno neplatí. Skromnost stranou! Češi jsou v posledních letech v tomhle směru čím dál náročnější a vybíravější. Co jim zkazí svátky ze všeho nejvíc? Prášky, erotika a adrenalin.

Vánoční černá listina

Středisko analýz a empirických výzkumů vytvořilo žebříček nejméně oblíbených darů. Vedou poukazy na adrenalinové zážitky. Po skoku padákem fakt neprahnou všichni! Stříbrná medaile patří erotickým pomůckám. V těsném závěsu jsou produkty na hubnutí, následuje alkohol a samozřejmě tradiční ponožky. Ty přece nemohou chybět! 

35 procent našinců bývá u stromečku zklamaných. Ovšem proti evropským sousedům jsme pořád břídilové. Až 38 milionů Britů by každoročně někomu omlátilo dárek o hlavu. Londýnská agentura IMC Research udává, že takto „nevděčné“ jsou převážně ženy.

Co když i tobě udělá Ježíšek čáru přes rozpočet? Tady máš tři možnosti, jak s nechtěnými dary naložit.

1. Dát někomu jinému

Co si budeme povídat, dobrý skutek se cení vždycky. A navíc je to nejrychlejší varianta, jak to mít co nejrychleji z krku. Balíček kosmetiky, kterou bytostně nesnášíš, pořád může udělat radost kamarádce nebo sestře. Než nevhodný krém poletí do odpadkového koše, nejdřív vysonduj terén, komu by se mohl hodit.

2. Vrátit, nebo vyměnit

Málokdy je k dárku přibalen i doklad, bohužel. A ne vždycky je vhodné požádat dárce o účtenku. Po Vánocích s tím naštěstí někteří prodejci počítají a zboží se dá vrátit i bez ní. Mělo by být samozřejmě nepoškozené a nepoužité. A měla by se dodržet i lhůta na vrácení, což bývá 14 dní od nákupu. Úspěch akce ale pořád závisí na obchodě, ochotě přimhouřit oko nad absencí účtenky i domluvě. Další bod je však sázkou na jistotu!

3. Prodat

Na internetu je spousta serverů, kde se dá nabídnout vánoční nadílka k prodeji. Na všechno přece existuje kupec! Možná dárek udáš pod cenou, ale každá koruna dobrá. Aukční portály na to dokonce zřizují celé sekce. Ještě nikdy jsi něco takového nedělala? Všechno je jednou poprvé. Tady je návod, jak udělat tu nejlepší reklamu:

Jak úspěšně inzerovat?

  • Jsou hesla, která působí na zákazníky přímo magicky. Pod fotografii zboží, kterou v nejlepším případě vytvoříš sama (stažení obrázku z internetu prý působí podezřele), napiš, že se jedná o nevhodný dar. Tím dáš jasně najevo, že věc je nová a bez závad. Vysvětlíš tím i důvod, proč se jí zbavuješ za nižší cenu. Hodně pomůže zmínka, že je stále v záruce. Na to slyší všichni.

  • Přesný název je nutnost. Proto do této kolonky vypiš všechno. Značku, typ modelu, číslo i barvu. Obecná slova jako „tablet“ prostě zapadnou a můžou zůstat bez povšimnutí. Celé označení výrobku dost usnadní zájemcům i vyhledávání inzerátů.

  • Spousta lidí hledá konkrétní věc, a proto když její jméno zadá do vyhledavače, nabídne se jim třeba právě tvoje nabídka mezi prvními. Nezapomeň doplnit kontakt, kde tě případní kupující vždycky zastihnou. 

Že jsou někdy dárky opravdové peklo, to vystihuje video. Tuhle dvojici fakt litujeme. Zákeřná výchovná lekce a škodolibí rodiče. Co dodat?

A co ty? Dostala jsi letos nějaký dárek, který se fakt nehodil nebo tě přímo naštval? Pochlub se nám!

Foto zdroj: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
28. 12. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)
27. 12. 2016 uuuuuu ... (reakcí: 2)
27. 12. 2016 .. (reakcí: 0)
27. 12. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
27. 12. 2016 kajinek dárky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist