Femina.cz » Magazín » Zábava » Jak zkrotit Facebook: Nedopusťte, aby vás naučil žárlit

Jak zkrotit Facebook: Nedopusťte, aby vás naučil žárlit

Jak zkrotit Facebook: Nedopusťte, aby vás naučil žárlit

Magazín: Zábava | autor: Helena Stejskalová | vydáno 05. 06. 2014

Facebook a jiné sociální sítě jsou fenoménem moderní doby. Mají sice různá plus, kdy máte člověka vzdáleného mnoho kilometrů jako na dosah ruky, ale také četná minus. Mohou nám kazit naše vztahy – tedy pokud to připustíme. A my bychom to připustit rozhodně neměli. Jak zabránit tomu, aby nás tato síť ovládala a ničila nám dobré vztahy?

Sítě nás obírají o čas

„Už mám toho facebooku tak akorát,“ stěžuje si pětatřicetiletá Jitka stejně staré kamarádce u kávy. „Od té doby, co se můj Mirek přihlásil na facebook, tráví tam pořád víc a víc času. Mám pocit, že už nežijeme jenom spolu, našim stínem se stal facebook,“ říká otráveně. Marně se prý pokouší přimět manžela, aby si vyrazili někam ven třeba jenom na procházku nebo sednout si někam na dvě deci. Mirek nemá čas. Neustále totiž sedí u počítače. Facebook zkrátka vstoupil mezi nás, přináší různá vztahová úskalí a je jenom na nás, jak se s nimi vypořádáme.

Odhalí i to, co nechceme vědět

„Zjistila jsem o sobě, že jsem žárlivá,“ říká sebekriticky čtyřicetiletá Jitka. „Nikdy mi nevadily kolegyně, se kterými se můj partner Petr setkával v práci, vůbec by mne nenapadlo, že by si s nimi mohl něco začít. Ale když jsme se oba krátce po sobě přihlásili na facebook, uvědomila jsem si, že mi v podstatě vadí, že mu tam přibývají dámské přítelkyně,“ přiznává se Jitka a dodává, že se o svých pocitech dokonce pobavila s jednou psycholožkou. Společně došly k tomu, že facebook je v tomto směru docela nebezpečnou zbraní, která nám v určitém smyslu odhaluje naše já. I to, co třeba vědět nechceme. 

Dobrý sluha, ale špatný pán

Z nevinné hry a nevinného pokecu na síti můžeme vyvozovat úplně jiné, často naprosto nepravdivé důsledky. A tyhle naše nápady mohou zbytečně naleptávat naše vztahy. Na začátku mohou stát naprosto nevinné věty, kamarádství pro ukrácení chvíle, na konci potom partnerská nedorozumění, výčitky, hádky nebo dokonce rozchody. Zbytečně. Nesmíme se nechat facebookem ovládat. Je velmi dobrým sluhou, ale špatným pánem. Musíme proto vědět, co mu můžeme svěřit, jak se na něm chovat a hlavně ujistit se, že to jsme my samy, kdo žije náš život, ne nějaké naše virtuální já. 

Vyjel po mě tchán! Co teď?

Vyjel po mě tchán! Co teď?

Příbuzné si člověk nevybírá, ale i přes problémy se snažíme s rodinnými příslušníky slušně vycház...

Nenechte se ovládnout strachem

Jitce psycholožka objasnila, že žárlivost, kterou komunikace na facebooku může odstartovat má jádro v podceňování sama sebe, svého sebehodnocení. Ruku na srdce, málokterá z nás si je stoprocentně jista sama sebou. Často se podceňujeme, srovnáváme se s ostatními a máme pocit, že nejsme dostatečně krásné, chytré, šikovné, pracovité. Toto podceňování v nás probouzí strach, že se podobnýma očima na nás bude možná dívat i náš partner. Je to strach iracionální, zbytečný, ale je tam. A právě on může být začátkem konce a cestou k žárlivosti. Nenechte se proto tímto strachem ovládat. 

Nepochybujte o sobě

Jak tedy docílit toho, aby vám facebook podobné pocity nepřinášel? Především se zaměřte samy na sebe. Jste samy o sobě dost hezké, chytré a šikovné, proto nemáte zapotřebí žárlit na jiné ženy, které navíc o sobě pochybují úplně stejně jako vy. Jenom vy to nevíte, protože to dělají v skrytu své mysli. Pokud máte pocit, že vy nebo váš partner trávíte na facebooku víc času než je dobré, snažte se vytvořit si jiný zajímavý program v reálu. A třeba si to rande s partnerem smluvte i přes svůj profil na facebooku a on se chytne za nos, že s vámi víc komunikuje přes počítač než ve skutečnosti. A co je hezčí než romantická procházka v přírodě? Tu žádná virtuální setkání na facebooku nenahradí. 

A co vy? Způsobil vám facebook nějaká partnerská nedorozumění? Jak jste se s jeho nástrahami vypořádaly?

Fotozdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
09. 06. 2014 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
06. 06. 2014 glady ... (reakcí: 0)
05. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
05. 06. 2014 Bobina1 Facebook (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist