Femina.cz » Magazín » Zábava » Jak ustát práci z domova? Víme, jak odolat ledničce a gauči

Jak ustát práci z domova? Víme, jak odolat ledničce a gauči

Jak ustát práci z domova? Víme, jak odolat ledničce a gauči

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 11. 11. 2015

Home office neboli domácí kancelář. Nesporné výhody? Žádný ranní shon, dojíždění, naopak řízení času podle svého. Pro jednoho sen, pro dalšího minové pole plné nástrah. Negativní vlivy totiž útočí ze všech stran! Jak být výkonná, netloustnout a nelenivět?

Tvořit hodnoty ve vlastním bytě, nevstávat za tmy a být vlastním pánem? Vypadá to růžově, ale v praxi už to taková pohádka není. Tenhle způsob vydělávání peněz si totiž se zdravým životním stylem moc netyká už jen proto, že lednice je tak zatraceně blízko…

Čistka potravin? Nutnost!

Být přímo u zdroje je peklo. Ve chvílích stresu odolat svíčkové ze včera, nebo pytlíku chipsů, je skoro nadlidský úkol. O bonbónech a sušenkách ve spíži nemluvě. Kdo se zasekne na nějakém pracovním problému, ten často hledá inspiraci k jeho vyřešení právě v kuchyni. Snadná pomoc? Bez soucitu vyhoď všechno, co je mastné a kalorické. Ihned.

Nově získaný prostor využij k zásobě čerstvé zeleniny nebo sušeného ovoce. Zkrátka vše zdravé, co můžeš přikusovat nad klávesnicí, se počítá. Pro případ, že by tě kručení v žaludku rušilo v činnosti, oblafni žaludek. Vodou!

Pitný režim šálí hlad!

Že se ti to moc nezdá? Možná jsi zbytečně skeptická. Podle studie vědecké společnosti American Chemical Society osm vypitých sklenic vody denně výrazně snižuje chuť hřešit mimo hlavní jídlo. Žáby v břiše? Povoleno! Pořád lepší tohle, než se častým mlsáním dostat pomalu a jistě k nadváze. A teď si posvítíme na výkonnost. Věř, nebo ne, ale všechno začíná už ve skříni.

Plandavý úbor? Jen výjimečně!

Když se řekne práce doma, každého napadne svoboda oblékání. Sedět u počítače v teplákách? Super pohodlí. Jenže i tenhle aspekt může tvoji kreativitu pořádně pošlapat. Jak to? Důkaz má v rukou výzkum zveřejněný ve vědecké databázi Science Direct. Podle něho se ti, kteří se v domácím prostředí oblékají do kancelářského oblečení, mnohem víc soustředí na plnění povinností.

Takže, holka, v pyžamu si ke stolu radši ani nesedej. Bude tě to svádět trochu si zalenošit. Když už jsme u toho, ani ten odpočinek se vlastně nemá šidit. Ovšem pouze plánovaný a pravidelný!

Dodržuj přestávky. Poctivě!

Kromě toho, že je účinné rozvrhnout si celý den už u prvního ranního kafe, neměl by se podceňovat ani harmonogram pauziček. Odborníci je doporučují každou hodinu. Zvýší se tím činnost mozku a kreativita. Dopřej si pauzu každých šedesát minut a krize myšlení bude zažehnaná. A další svízelná situace? Samota. Není pro všechny! Aby ses necítila jako opuštěný kůl v plotě a nezačala litovat svého rozhodnutí zřídit si úřadovnu v obýváku, občas je dobré změnit prostředí.

Buď na síti i venku!

Nejdřív se to zdá fajn, mít svůj klid a nepotkávat nepříjemné kolegy. Ovšem i toho se časem přejíš. Bude ti scházet sociální kontakt. Nezoufej, mezi lidi můžeš vyrazit i s diářem nacpaným k prasknutí. Městská knihovna, park, kavárna. Prostě všude, kde funguje internet a je tam relativní klid, tě to hodí zpátky do reality. Zapni komunikační kanály a poklábos třeba o víkendových večírcích. Nebudeš se cítit jako ve vězení. Navíc po cestě protáhneš tělo a nadýcháš se čerstvého vzduchu.

A jak to máš ty? Přemýšlíš, jak si svůj koutek na práci z domova vyšperkovat? Máme pro tebe hromadu inspirativních nápadů ve fotogalerii! Stačí si vybrat…

Pracuješ taky doma, nebo si to neumíš představit a na rušnou kancelář nedáš dopustit? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem. Budeme se těšit na příspěvky!

Foto zdroj: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
11. 11. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
11. 11. 2015 Andrea Vyzkoušejte nějakou aplikaci na time tracking (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist