Femina.cz » Magazín » Zábava » Jak uchovávat a jíst sýry

Jak uchovávat a jíst sýry

Jak uchovávat a jíst sýry

Magazín: Zábava | autor: Renata Petříčková | vydáno 14. 09. 2007

Sýr je skoro jako živý tvor, aby nám dobře sloužil, tedy rozmazloval chuťové buňky, je třeba o něj správně pečovat. Přesněji, je třeba mu udělat dobré bydlení. Kde a za jakých podmínek si můžete přečíst v tomto článku.

 

Tvrdý sýr
Bloček vyndáme z celofánu a rozdělíme na menší dílky. Ty pak znovu zabalíme každý zvlášť do potravinářské fólie a uchováme v uzavíratelné krabičce.


Mozzarella

Neboli sýry v nálevu musíme v tomto nálevu uchovávat i nadále. I tak jsou to ale sýry pro rychlou spotřebu, neboť tento nálev začne často i po dvou dnech již kvasit a je nepříjemně cítit.


Plísňové sýry
Nejvhodnějším místem pro plísňové sýry je alobal. Lehce do něj sýr zavineme a necháme mírně unikat vzduch, aby sýr mohl dýchat.


Vlhkou utěrku NE!
Je to starý způsob uchovávání sýrů, který měl zabraňovat osychání. Dnes se již nedoporučuje, protože mikroklima je pro sýr příliš vlhké, sýr ztrácí svoji chuť a aroma a hlavně se na něm mohou začít vyvíjet nebezpečné plísně…


Takže sýr je zdárně uchován, něco málo nám vydržel a nyní nadchází ta pravá chvíle pro konzumaci. Takže jdeme servírovat!


Servírování na stůl
První a důležité pravidlo je teplota sýra. Ta by měla být pokojová, jinak se chuť sýra nerozvine tak, jak správně má. Je dobré sýr vyndat z chladničky asi jednu až dvě hodiny před konzumací.
Efektní a praktické je servírování sýrů na dřeveném prkénku s poklopem, kde nevyschnou a zároveň nemusí nikoho obtěžovat svým případným zápachem.
Servírujeme je spíše ve větších kusech, opticky to vypadá lépe, než nadrobno nakrájené „zbytky“. Každý si pak ze svého kousku odkrajuje.
Podáváme větší množství druhů sýra, aby byl výběr, ideální jsou čtyři druhy sýra, kombinovat můžeme tvrdý, plísňový či ochucený sýr.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
29. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 08. 2011 Zuzana2403 Jak uchovávat sýry (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

11. 12. 2016 Horoskop Rak

Pokud se chystáš na nákupy, obrň se trpělivostí. Všude dnes bude plno lidí, prodavačky nebudou mít zrovna náladu a an... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Přehnané starosti ti mohou pořádně zamotat hlavu, na chvíli si budeš připadat, že jsi na všechny problémy sama. Nepropadej beznaději, je to pouze ve tvé mysli, když se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist