Femina.cz » Magazín » Zábava » Jak se staví sen: Kámen, kůže a sklo v bytě důchodců?

Jak se staví sen: Kámen, kůže a sklo v bytě důchodců?

Jak se staví sen: Kámen, kůže a sklo v bytě důchodců?

Magazín: Zábava | autor: Petra Martišková | vydáno 23. 05. 2011

V sobotním dílu oblíbeného pořadu pro všechny, kteří se chtějí orientovat v nejnovějších trendech moderního bydlení: Jak se staví sen, se tým designérů ve složení Karolína Reslerová a Petr Záluský vydal k manželům Hauptmanovým, kteří si přáli z klasického panelákového 3+1 udělat 4+KK.

Možná jste si hned položili otázku, k čemu je dvěma důchodcům tak velký byt? Pak vězte, že jejich rodina je stále početnější a vnoučat mají více, než se čekalo a prostoru náhle málo. Koneckonců, kdo z vás, kteří bydlíte v klasickém paneláku, nemáte problém s prostorem? Takovou proměnu by si jistě přála valná většina obyvatel sídlišť. Já sama dlouhé roky v paneláku bydlela a musím říct, že právě s rozrůstáním naší rodiny se prostor stále zmenšoval a zmenšoval ...

Rozhodnutí designérů začlenit do přestavby především kámen, kůži a sklo mě nejprve mírně šokoval a následně hodně překvapil. Představovala jsem si spíše něco v selském stylu, mohutný a těžký nábytek, bílou barvu na stěnách, detaily a solitéry ze starožitnictví. I návštěva pana Jiřího Suchého, který je oblíbencem dnešních hlavních aktérů k tomu přímo vybízela. Ale opak se stal pravdou. Moderní, vzdušný, nápaditý a neotřelý design mě velmi příjemně překvapil.

Líbilo se mi rozdělení pokoje na jednotlivé funkční části v podobě obývacího pokoje, kuchyně, jídelny a pracovny za pomoci nábytku. Předěl mezi jídelnou a sedací soupravou je vtipně vyřešený květinami.

Kámen v bytě má i u nás doma své místo, dá se skvěle kombinovat a dodává interiéru punc originality a navzdory mýtům i útulnost a proto jsem kvitovala výběr obkladů se strukturou kamenné zdi.

Malá kuchyň s ostrůvkem splnila svůj účel a do celkového konceptu skvěle zapadla a rafinovaný podhled s bodovkami ve tvaru elipsy? Ten bych si domů pořídila s naprostým klidem i já. Vypadá jednoduše fantasticky. Překvapením pro mě byla podlaha v dekoru imitace kůže. Výborným solitérem pak zahnutá lampa v obývacím pokoji.

Co bych proměně vytkla, bylo příliš mnoho bílé barvy na nábytku, především pak na sedací soupravě a jídelních židlích. Stejně tak koberec s vysokým chlupem v bytě, kde se pohybuje velmi často hromada vnoučat, mi přijde minimálně nepraktický. Stejný problém mám se skleněným konferenčním stolkem. Nelíbilo se mi ani řešení a design dveří, příliš široké dveře podélné sklo ještě více opticky rozšířilo a dveře tak působí zbytečně mohutným dojmem.

Přestavba sama o sobě se mi moc líbila, designéři si skutečně s řešením vyhráli a fantazii meze nekladli, odměnou jim byla dokonalá proměna, kterou možná časem paní Hauptmanová zhodnotí jako proměnu za trest. Myslím, že udržet nový interiér původním stavu a čistotě jí zabere několik hodin práce navíc.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
17. 05. 2014 martin Nová řada (reakcí: 0)
17. 05. 2014 martin Nová řada (reakcí: 0)
22. 09. 2011 mistrix proměna (reakcí: 0)
09. 07. 2011 fericire byt (reakcí: 0)
05. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
25. 05. 2011 liddduska k (reakcí: 0)
25. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 05. 2011 Kari Jéé (reakcí: 0)
24. 05. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)
23. 05. 2011 vampzaba no (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes ti bude připadat, že čas neskutečně letí. V práci nebudeš stíhat a šéf už bude nedočkavě podupávat u dveří, aby ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist