Femina.cz » Magazín » Zábava » Jak se staví sen: Kámen, kůže a sklo v bytě důchodců?

Jak se staví sen: Kámen, kůže a sklo v bytě důchodců?

Jak se staví sen: Kámen, kůže a sklo v bytě důchodců?

Magazín: Zábava | autor: Petra Martišková | vydáno 23. 05. 2011

V sobotním dílu oblíbeného pořadu pro všechny, kteří se chtějí orientovat v nejnovějších trendech moderního bydlení: Jak se staví sen, se tým designérů ve složení Karolína Reslerová a Petr Záluský vydal k manželům Hauptmanovým, kteří si přáli z klasického panelákového 3+1 udělat 4+KK.

Možná jste si hned položili otázku, k čemu je dvěma důchodcům tak velký byt? Pak vězte, že jejich rodina je stále početnější a vnoučat mají více, než se čekalo a prostoru náhle málo. Koneckonců, kdo z vás, kteří bydlíte v klasickém paneláku, nemáte problém s prostorem? Takovou proměnu by si jistě přála valná většina obyvatel sídlišť. Já sama dlouhé roky v paneláku bydlela a musím říct, že právě s rozrůstáním naší rodiny se prostor stále zmenšoval a zmenšoval ...

Rozhodnutí designérů začlenit do přestavby především kámen, kůži a sklo mě nejprve mírně šokoval a následně hodně překvapil. Představovala jsem si spíše něco v selském stylu, mohutný a těžký nábytek, bílou barvu na stěnách, detaily a solitéry ze starožitnictví. I návštěva pana Jiřího Suchého, který je oblíbencem dnešních hlavních aktérů k tomu přímo vybízela. Ale opak se stal pravdou. Moderní, vzdušný, nápaditý a neotřelý design mě velmi příjemně překvapil.

Líbilo se mi rozdělení pokoje na jednotlivé funkční části v podobě obývacího pokoje, kuchyně, jídelny a pracovny za pomoci nábytku. Předěl mezi jídelnou a sedací soupravou je vtipně vyřešený květinami.

Kámen v bytě má i u nás doma své místo, dá se skvěle kombinovat a dodává interiéru punc originality a navzdory mýtům i útulnost a proto jsem kvitovala výběr obkladů se strukturou kamenné zdi.

Malá kuchyň s ostrůvkem splnila svůj účel a do celkového konceptu skvěle zapadla a rafinovaný podhled s bodovkami ve tvaru elipsy? Ten bych si domů pořídila s naprostým klidem i já. Vypadá jednoduše fantasticky. Překvapením pro mě byla podlaha v dekoru imitace kůže. Výborným solitérem pak zahnutá lampa v obývacím pokoji.

Co bych proměně vytkla, bylo příliš mnoho bílé barvy na nábytku, především pak na sedací soupravě a jídelních židlích. Stejně tak koberec s vysokým chlupem v bytě, kde se pohybuje velmi často hromada vnoučat, mi přijde minimálně nepraktický. Stejný problém mám se skleněným konferenčním stolkem. Nelíbilo se mi ani řešení a design dveří, příliš široké dveře podélné sklo ještě více opticky rozšířilo a dveře tak působí zbytečně mohutným dojmem.

Přestavba sama o sobě se mi moc líbila, designéři si skutečně s řešením vyhráli a fantazii meze nekladli, odměnou jim byla dokonalá proměna, kterou možná časem paní Hauptmanová zhodnotí jako proměnu za trest. Myslím, že udržet nový interiér původním stavu a čistotě jí zabere několik hodin práce navíc.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
17. 05. 2014 martin Nová řada (reakcí: 0)
17. 05. 2014 martin Nová řada (reakcí: 0)
22. 09. 2011 mistrix proměna (reakcí: 0)
09. 07. 2011 fericire byt (reakcí: 0)
05. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
25. 05. 2011 liddduska k (reakcí: 0)
25. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 05. 2011 Kari Jéé (reakcí: 0)
24. 05. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)
23. 05. 2011 vampzaba no (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

22. 02. 2017 Horoskop Panna

Zanedbávala jsi nejen rodinu, ale také sama sebe. Pro hromadu pracovních povinností nemáš čas na nic. Zpomal, ať nezt... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist