Femina.cz » Magazín » Zábava » Jak přežít Valentýna, když jste single

Jak přežít Valentýna, když jste single

Jak přežít Valentýna, když jste single

Magazín: Zábava | autor: Jana Rysková | vydáno 10. 02. 2011

Můžete si stokrát opakovat, že jde o přihlouplý americký komerční svátek, který u nás nemá pražádnou tradici. Když pak na ulici vidíte zástupy dvojiček s růžičkami v ruce a vaším jediným společníkem je akorát váš pes, přece vás to hryzne. Udržte hlavu nahoře a inspirujte se následujícími tipy.

1. Radujte se ze svobody

Být single není žádná ostuda. Neznamená to, že jste ošklivá, nudná, nedá se s vámi vydržet, zase jste přibrala pět kilo. Prostě jste zrovna nezadaná, prožíváte přechodné období od jedné lásky k příští, občas si tím prochází každý. Nevnímejte to jako dobu trápení, naopak toho využijte k péči o sebe sama. Zapátrejte ve své osobnosti, uvědomte si, co vás skutečně baví, rozvíjejte své koníčky a kamarádské vztahy. Až budete jednoho dne sedět doma se dvěma řvoucími ratolestmi a budete po manželovi sbírat propocené ponožky, ještě se vám po té svobodě zasteskne.

2. Vyhlašte valentýnský bojkot

Ve vašem okolí se jistě vyskytuje nejméně jedna kamarádka, která je také zrovna bez partnera. Uspořádejte dýchánek pro nezadané. Otevřete si lahev vína, pusťte si nějaký zábavný béčkový horor a spořádejte u něj celou valentýnskou bonboniéru.

3. Mějte ráda sama sebe

Hýčkejte se, rozmazlujte se. Mějte na paměti, že klíčem k vybudování úspěšných mezilidských vztahů je vytvořit si dobrý vztah k sobě sama. Když si o sobě budete myslet, že jste neschopná a za nic nestojíte, nikdo vás nepřesvědčí o opaku. Přítel se s vámi rozejde, kamarádka se odstěhuje na druhý konec planety, zato vy se sebou zůstanete pořád. Takže na sobě zapracujte, ať se cítíte lépe. Zapište se na jazykový kurz, zajděte ke kadeřnici, kupte si voňavou kosmetiku do koupele. Dopřejte si, co si zasloužíte.

4. Nekontaktujte svého ex

Opovažte se! Co bylo, to bylo, teď kráčíte směrem k budoucnosti. Přestože vás může na Svatého Valentýna popadnout sladkobolná nálada a bývalý přítel vám moc a moc chybí, rozeberte své pocity sama se sebou nebo s nejlepší kamarádkou. Rozhodně se s nimi nesvěřujte jemu.

5. Kontaktujte nový objev

Valentýn je naopak dobrou příležitostí, jak dát najevo sympatie klukovi, ke kterému jinak nemáte odvahu se přiblížit. Darujte mu čokoládu a stručně vysvětlete, že ji letos nemáte komu dát. Tím naznačíte zájem, ale zároveň se nijak nevnucujete. Samozřejmě se může stát, že se na to nechytne, řekne "Díky!" a čokoládu zblajzne s otočenými zády. Nic si z toho nedělejte, s takovou variantou se musí počítat.

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
12. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 01. 2012 magic11 - (reakcí: 1)
12. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
07. 03. 2011 Aine valentýn (reakcí: 0)
03. 03. 2011 Marie1945 .. (reakcí: 1)
01. 03. 2011 hoooli * (reakcí: 0)
01. 03. 2011 betha a (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

22. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Zvláštní sen, který tě v noci proubudil, ti bude strašit v hlavě po celý den. A to tak, že se rozhodneš zajít do ezot... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist