Femina.cz » Magazín » Zábava » Ivan Trojan relaxuje s dětmi

Ivan Trojan relaxuje s dětmi

Ivan Trojan relaxuje s dětmi

Magazín: Zábava | autor: Korzo | vydáno 18. 04. 2008

Je už nositelem čtyř Českých lvů za herecké filmové výkony, ale bere velmi vážně i své divadelní role.


Ivan Trojan to dokázal nyní, kdy získal nejen Cenu Thálie za roli Oblomova, kterého ztvárnil v Dejvickém divadle, ale i televizní cenu TýTý.

Vedle nedávného filmu Václav zazářil i v novém českém snímku režiséra Petra Zelenky Karamazovi. Odehrává se v netradičním prostoru oceláren, v němž uvádí skupina herců Dejvického divadla jevištní adaptaci Dostojevského hry Bratři Karamazovi.

"Je pravda, že za poslední rok a půl jsem natočil tři velmi rozdílné postavy," potvrzuje Ivan Trojan. "Začalo to filmem Medvídek, pak přišel Václav a nyní Karamazovi. Starý Karamazov, kterého hraji, je zhýralec, prostopášník, nevyzpytatelný talent, jak využít všechno pro sebe. Takže pro mne ztvárnit takového hráče s velmi rozmanitým charakterem je nádherná příležitost. Mám ho už dost prokouknutého, vždyť ho hraji už osm let."

Film Karamazovi se natáčel v Železárnách Hrádek, kde na alternativním festivalu v netradičním prostoru oceláren uvádějí herci své představení.
"Pochopitelně je ocelárna a jeviště velký rozdíl. Moc jsme se s tím trápili. Najednou se nám zdálo, že se ta naše slova v tom velkém černém prostoru ztrácejí, ale pak jsme pochopili, že v těch emocích musíme být stejně silní jako na jevišti," vysvětluje herec. "Při vzpomínce na loňské letní natáčení se mi vybaví špína, sajrajt ve vzduchu, děsné horko od slunce a světel i z kostýmů. Dlouhé směny, protože jsme měli málo pracovních dnů. Bylo to mile obtížné natáčení."

Ivan Trojan je v poslední době velmi vytížený a jeho role jsou hodně komplikované. Není divu, že už měl také kritické chvíle, kdy se mu zdálo, že nemůže dál. Zvlášť po roli filmového Václava. Ale zná způsob, jak se vzchopit a od svých náročných postav se odreagovat.
"Mám recept. Sport a především děti," usmívá se otec dvou synů, které má s Herečkou Klárou Trojanovou - Pollertovou. "Jak mám jen trochu času, tak se věnuji dětem, protože ty nevnímají, co hraji. A já na své role zapomenu a hned se mi udělá dobře."

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
27. 01. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
26. 06. 2011 sotek Trojan (reakcí: 0)
20. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

03. 12. 2016 Horoskop Panna

Jsi dlouhou dobu sama a začínáš ztrácet naději, že bys mohla potkat toho svého vysněného prince? Osuš slzy, princ už ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist