Femina.cz » Magazín » Zábava » Hvězdy, móda, filmy, skandály… Jaký byl letošní festival v Cannes?

Hvězdy, móda, filmy, skandály… Jaký byl letošní festival v Cannes?

Hvězdy, móda, filmy, skandály… Jaký byl letošní festival v Cannes?

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 27. 05. 2011

Filmový festival v Cannes je akce tak nablýskaná, že její lesk oslňuje půlku světa. Každý rok na filmový festival pod palmami přijíždí tolik hvězd jako na Oscary. Týden a půl se tam prochází na červeném koberci, baví se na večírcích a mluví o filmech. A hlavně chtějí být vidět.

Canneský festival je tak slavný, že se tam chtějí ukázat i ti, co s filmem nemají zas tak moc společného. Sledovaný červený koberec pravidelně přijíždějí ozdobit třeba topmodelky. Letos tu své postavy za velkého zájmu fotografů znovu ukázaly Eva Herzigová nebo Karolína Kurková. Jeden z jejích modelů, ten od Armaniho, patřil k těm nejkrásnějším. Prošla se tu i Bar Refeali, chvíli po rozchodu s Leonardem DiCapriem, kterého zatím paparazzi fotili, jak se jen pár metrů od koberce na jachtě baví s Blake Lively.  Ta se sice neživí jako modelka, ale jiné charakteristiky Leova vkusu splňuje – je mladá, hezká a blond.

Angelina Jolie a Brad Pitt, nejsledovanější pár současnosti, mohli v Cannes zase demonstrovat, že jsou pořád spolu a pořád šťastní. Oba přijeli se všemi dětmi a oba pracovně. Ona dělala reklamu na pokračování Kung Fu Pandy, kde dabuje drsnou tygřici. On doprovázel soutěžní velkofilm Strom života, který nakonec porotu ohromil svou ambicí vypovědět v příběhu jedné rodiny pravdu o celé planetě, včetně dinosaurů. Navíc ho natočil velmi uznávaný veterán Terrence Malick, americký režisér, co točí film jednou za dekádu (naposledy nádhernou elegii Nový svět) a který se zatím moc cen nedočkal. Navíc porotě předsedal americký herec Robert DeNiro a seděli v ní i Jude Law a Uma Thurman, takže angloamerická estetika převažovala.

Malick si pro prestižní Zlatou palmu nepřijel. Jiného režiséra zase organizátoři sami vyhodili. O Larsu von Trierovi si nikdo, kdo viděl nějaký jeho film, nemyslí, že to je normální, bezproblémový člověk. Ale když na tiskové konferenci k soutěžnímu příspěvku Melancholia prohlásil, že má určité pochopení pro Hitlera a že Izrael je osina v zadku, vyvolal najednou největší skandál festivalu. Pořadatelé totiž reagovali s hysterickou razancí pro Francouze až netypickou. Melancholia přišla o večírek a Trier byl prohlášen za nežádoucí osobu a z rivierského ráje vykázán. Jakoby v Cannes zapomněli, s kým mají tu čest. Ignorovali, že jeho komentáře nebyly tak horké, jak je podala některé pokrytecká média, že se režisér opakovaně oficiálně omluvil i že dánský skandalista napovídá spoustu podobných provokací. Tu o tom, že by příště chtěl natočit tvrdé porno s herečkami z Melancholie ale třeba nikoho tak nepobouřilo…

Naštěstí pro Kirsten Dunst, Melancholia na festivalu v soutěži zůstala, takže americká herečka za ni mohla vyhrát svou zatím životní trofej. Cenu pro nejlepšího herec nezískal ani Brad Pitt ani třeba Sean Penn, který soutěžil dvakrát, se Stromem života a ještě jako znuděná rocková hvězda v krimi dramatu This Must Be the Place. Ani Mel Gibson, který podnikl další pokus o nápravu své reputace v nesoutěžním filmu od Jodie Foster Bobr, ale kritiky moc nepřesvědčil. Cenu pro nejlepšího herce si odnesl Jean Dujardin, hrdina Umělce, pocty němému filmu a kritického miláčka letoška. Porota vůbec ceny rozdělila mezi hvězdy a neznámé, Ameriku a zbytek světa, takže zásadně nenaštvala nikoho. Dokonce dala cenu i dalšímu oblíbenci, našlapanému krvavému béčku Drive s Ryanem Goslingem. Ten měl z toho takovou radost, že oceněného režiséra Nicolase Windinga Refna políbil.

Projevy náklonnosti na veřejnosti neprojevovalo jen toto prací spřízněné duo. Svůj debut jako pár si do Cannes naplánovali Goslingova bývalá snoubenka Rachel McAdams a Michael Sheen, při premiéře zahajovacího filmu Půlnoc v Paříži. Ostatně zrovna při jeho natáčení se dali dohromady, pod nosem Woody Allena, který se svěřil, že o tom vůbec nic netušil – na rozdíl od natáčení Vicky Cristiny Barcelony, kde jiskry mezi Javierem Bardemem a Penélope Cruz viděl i on.

Penélope se na festivalu letos ukázala taky. Ne v novince svého dvorního režiséra Pedro Almódovara (tam hraje Antonio Banderas), ale protože mezi velké premiéry Cannes patřili i poslední Piráti z Karibiku. Cannes je sice pořád místo, kde se představuje většina nejlepších a nejzajímavějších filmů roku. Ale festival taky funguje jako velká společenská akce a největší filmový trh na světě, kde se Kung Fu Panda klidně může promítat vedle Trierova konce světa.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
18. 09. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
07. 09. 2011 aknela11 krásné (reakcí: 0)
09. 07. 2011 fericire festival (reakcí: 0)
21. 06. 2011 sotek festival (reakcí: 0)
20. 06. 2011 11789 Krásné šaty (reakcí: 0)
20. 06. 2011 11789 Krásné šaty (reakcí: 0)
15. 06. 2011 Lafik Angelina (reakcí: 0)
29. 05. 2011 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
28. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 05. 2011 Kari Teda (reakcí: 0)
27. 05. 2011 Lucinka93 Brad (reakcí: 0)
27. 05. 2011 Miguela hm (reakcí: 0)
27. 05. 2011 weronika9 .. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

08. 12. 2016 Horoskop Váhy

Nečekaně se dnes u dveří objeví návštěva. I když to nebude neoblíbená teta, nebude to ani nikdo z milých přátel. Ale ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist