Femina.cz » Magazín » Zábava » Hvězdy, móda, filmy, skandály… Jaký byl letošní festival v Cannes?

Hvězdy, móda, filmy, skandály… Jaký byl letošní festival v Cannes?

Hvězdy, móda, filmy, skandály… Jaký byl letošní festival v Cannes?

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 27. 05. 2011

Filmový festival v Cannes je akce tak nablýskaná, že její lesk oslňuje půlku světa. Každý rok na filmový festival pod palmami přijíždí tolik hvězd jako na Oscary. Týden a půl se tam prochází na červeném koberci, baví se na večírcích a mluví o filmech. A hlavně chtějí být vidět.

Canneský festival je tak slavný, že se tam chtějí ukázat i ti, co s filmem nemají zas tak moc společného. Sledovaný červený koberec pravidelně přijíždějí ozdobit třeba topmodelky. Letos tu své postavy za velkého zájmu fotografů znovu ukázaly Eva Herzigová nebo Karolína Kurková. Jeden z jejích modelů, ten od Armaniho, patřil k těm nejkrásnějším. Prošla se tu i Bar Refeali, chvíli po rozchodu s Leonardem DiCapriem, kterého zatím paparazzi fotili, jak se jen pár metrů od koberce na jachtě baví s Blake Lively.  Ta se sice neživí jako modelka, ale jiné charakteristiky Leova vkusu splňuje – je mladá, hezká a blond.

Angelina Jolie a Brad Pitt, nejsledovanější pár současnosti, mohli v Cannes zase demonstrovat, že jsou pořád spolu a pořád šťastní. Oba přijeli se všemi dětmi a oba pracovně. Ona dělala reklamu na pokračování Kung Fu Pandy, kde dabuje drsnou tygřici. On doprovázel soutěžní velkofilm Strom života, který nakonec porotu ohromil svou ambicí vypovědět v příběhu jedné rodiny pravdu o celé planetě, včetně dinosaurů. Navíc ho natočil velmi uznávaný veterán Terrence Malick, americký režisér, co točí film jednou za dekádu (naposledy nádhernou elegii Nový svět) a který se zatím moc cen nedočkal. Navíc porotě předsedal americký herec Robert DeNiro a seděli v ní i Jude Law a Uma Thurman, takže angloamerická estetika převažovala.

Malick si pro prestižní Zlatou palmu nepřijel. Jiného režiséra zase organizátoři sami vyhodili. O Larsu von Trierovi si nikdo, kdo viděl nějaký jeho film, nemyslí, že to je normální, bezproblémový člověk. Ale když na tiskové konferenci k soutěžnímu příspěvku Melancholia prohlásil, že má určité pochopení pro Hitlera a že Izrael je osina v zadku, vyvolal najednou největší skandál festivalu. Pořadatelé totiž reagovali s hysterickou razancí pro Francouze až netypickou. Melancholia přišla o večírek a Trier byl prohlášen za nežádoucí osobu a z rivierského ráje vykázán. Jakoby v Cannes zapomněli, s kým mají tu čest. Ignorovali, že jeho komentáře nebyly tak horké, jak je podala některé pokrytecká média, že se režisér opakovaně oficiálně omluvil i že dánský skandalista napovídá spoustu podobných provokací. Tu o tom, že by příště chtěl natočit tvrdé porno s herečkami z Melancholie ale třeba nikoho tak nepobouřilo…

Naštěstí pro Kirsten Dunst, Melancholia na festivalu v soutěži zůstala, takže americká herečka za ni mohla vyhrát svou zatím životní trofej. Cenu pro nejlepšího herec nezískal ani Brad Pitt ani třeba Sean Penn, který soutěžil dvakrát, se Stromem života a ještě jako znuděná rocková hvězda v krimi dramatu This Must Be the Place. Ani Mel Gibson, který podnikl další pokus o nápravu své reputace v nesoutěžním filmu od Jodie Foster Bobr, ale kritiky moc nepřesvědčil. Cenu pro nejlepšího herce si odnesl Jean Dujardin, hrdina Umělce, pocty němému filmu a kritického miláčka letoška. Porota vůbec ceny rozdělila mezi hvězdy a neznámé, Ameriku a zbytek světa, takže zásadně nenaštvala nikoho. Dokonce dala cenu i dalšímu oblíbenci, našlapanému krvavému béčku Drive s Ryanem Goslingem. Ten měl z toho takovou radost, že oceněného režiséra Nicolase Windinga Refna políbil.

Projevy náklonnosti na veřejnosti neprojevovalo jen toto prací spřízněné duo. Svůj debut jako pár si do Cannes naplánovali Goslingova bývalá snoubenka Rachel McAdams a Michael Sheen, při premiéře zahajovacího filmu Půlnoc v Paříži. Ostatně zrovna při jeho natáčení se dali dohromady, pod nosem Woody Allena, který se svěřil, že o tom vůbec nic netušil – na rozdíl od natáčení Vicky Cristiny Barcelony, kde jiskry mezi Javierem Bardemem a Penélope Cruz viděl i on.

Penélope se na festivalu letos ukázala taky. Ne v novince svého dvorního režiséra Pedro Almódovara (tam hraje Antonio Banderas), ale protože mezi velké premiéry Cannes patřili i poslední Piráti z Karibiku. Cannes je sice pořád místo, kde se představuje většina nejlepších a nejzajímavějších filmů roku. Ale festival taky funguje jako velká společenská akce a největší filmový trh na světě, kde se Kung Fu Panda klidně může promítat vedle Trierova konce světa.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
18. 09. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
07. 09. 2011 aknela11 krásné (reakcí: 0)
09. 07. 2011 fericire festival (reakcí: 0)
21. 06. 2011 sotek festival (reakcí: 0)
20. 06. 2011 11789 Krásné šaty (reakcí: 0)
20. 06. 2011 11789 Krásné šaty (reakcí: 0)
15. 06. 2011 Lafik Angelina (reakcí: 0)
29. 05. 2011 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
28. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 05. 2011 Kari Teda (reakcí: 0)
27. 05. 2011 Lucinka93 Brad (reakcí: 0)
27. 05. 2011 Miguela hm (reakcí: 0)
27. 05. 2011 weronika9 .. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

23. 01. 2017 Horoskop Býk

Za dveřmi je kontrola z finančního úřadu, tak si dej hodně rychle do pořádku všechny faktury a papíry, které budou po... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist