Femina.cz » Magazín » Zábava » Hodinový manžel

Hodinový manžel

Hodinový manžel

Magazín: Zábava | autor: redakce | vydáno 04. 03. 2010

Manžel nehne ani prstem, natož aby uklidil svoje ponožky. Zavolejte na pomoc hodinového manžela. Nejen, že vše spraví, ještě mu váš manžel v záchvatu žárlivosti bude brát práci od ruky…

 

Pověsí obraz nebo lustr, klidně vymění i záclony, poryje zahrádku a vytrhá plevel. Umyje okna, vyluxuje nebo spraví ledničku. Nebude u toho reptat a dokonce po sobě nezanechá nepořádek. Manžel snů? Skoro. Jen je třeba mu za jeho pomoc a práci zaplatit.

Přijatelná cena

Povolání hodinového manžela se poprvé objevilo v Rusku, k nám se dostalo před několika lety a dnes už na něj narazíte téměř v každém městě. Stačí si zadat do vyhledávače, hodinový manžel a město vašeho bydliště a uvidíte sami.

Cena není nijak vysoká, většinou se pohybuje podle toho, ve kterém městě zrovna „manžel“ působí, takže Praha je logicky dražší než třeba Náchod. Ceny se ale průměrně pohybují od dvou do čtyř set korun, přičemž je mnohdy třeba zaplatit i za cestu, většinou do deseti korun za kilometr.

Hodinový manžel, pomoc pro osamělé ženy i otce od rodin

V domácnosti se často stává, že něco nefunguje tak, jak má, a pokud žena bydlí sama nebo je přítel či manžel daleko, ani tatínek nebo bratr nejsou k dispozici, je hodinový manžel tím nejlepším řešením.

Původně se s profesí počítalo především pro starší a osamělé ženy, ale dnes není výjimkou, když řemeslníkovi zavolá otec od rodiny. Vynikající manažer nebo lékař totiž nemusí vždy vědět, jak se opravuje protékající záchod nebo přilepuje odpadlá kachlička.

Zručný téměř ve všech činnostech

Důvodů, proč si zavolat na jakoukoliv menší opravu v bytě hodinového manžela, je několik. Zvládne více věcí, takže není problém, aby vám během hodinky opravil kapající kohoutek, pověsil obraz
a opravil pračku. Nemusíte tedy volat více specializovaných řemeslníků, stačí jeden, který je zručný téměř ve všech oblastech.

Většina hodinových manželů ale nemá svoji živnost jako povolání na plný úvazek, spíše se mu věnují ve volném čase. Tolik zakázek, aby se od rána do večera nestihli ani nasvačit, zatím ještě nemají.

Hodinový manžel po hodině zase zmizí

Jejich popularita ale stoupá s tím, kolik dalších žen se nebálo a zavolalo je domů. Své zkušenosti si potom předávají dál a za několik let možná bude úplnou samozřejmostí mít „svého“ hodinového manžela. Ženy si je pochvalují ještě z jednoho důvodu: po hodině se sbalí a zase odjede.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2011 perfekta Hodinový manžel (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

03. 12. 2016 Horoskop Lev

Řešíš v poslední době situaci a máš pocit, že nemá východisko. Ale když na chvilku poodstoupíš a nebudeš se snažit vě... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist