Femina.cz » Magazín » Zábava » Hodinový manžel

Hodinový manžel

Hodinový manžel

Magazín: Zábava | autor: redakce | vydáno 04. 03. 2010

Manžel nehne ani prstem, natož aby uklidil svoje ponožky. Zavolejte na pomoc hodinového manžela. Nejen, že vše spraví, ještě mu váš manžel v záchvatu žárlivosti bude brát práci od ruky…

 

Pověsí obraz nebo lustr, klidně vymění i záclony, poryje zahrádku a vytrhá plevel. Umyje okna, vyluxuje nebo spraví ledničku. Nebude u toho reptat a dokonce po sobě nezanechá nepořádek. Manžel snů? Skoro. Jen je třeba mu za jeho pomoc a práci zaplatit.

Přijatelná cena

Povolání hodinového manžela se poprvé objevilo v Rusku, k nám se dostalo před několika lety a dnes už na něj narazíte téměř v každém městě. Stačí si zadat do vyhledávače, hodinový manžel a město vašeho bydliště a uvidíte sami.

Cena není nijak vysoká, většinou se pohybuje podle toho, ve kterém městě zrovna „manžel“ působí, takže Praha je logicky dražší než třeba Náchod. Ceny se ale průměrně pohybují od dvou do čtyř set korun, přičemž je mnohdy třeba zaplatit i za cestu, většinou do deseti korun za kilometr.

Hodinový manžel, pomoc pro osamělé ženy i otce od rodin

V domácnosti se často stává, že něco nefunguje tak, jak má, a pokud žena bydlí sama nebo je přítel či manžel daleko, ani tatínek nebo bratr nejsou k dispozici, je hodinový manžel tím nejlepším řešením.

Původně se s profesí počítalo především pro starší a osamělé ženy, ale dnes není výjimkou, když řemeslníkovi zavolá otec od rodiny. Vynikající manažer nebo lékař totiž nemusí vždy vědět, jak se opravuje protékající záchod nebo přilepuje odpadlá kachlička.

Zručný téměř ve všech činnostech

Důvodů, proč si zavolat na jakoukoliv menší opravu v bytě hodinového manžela, je několik. Zvládne více věcí, takže není problém, aby vám během hodinky opravil kapající kohoutek, pověsil obraz
a opravil pračku. Nemusíte tedy volat více specializovaných řemeslníků, stačí jeden, který je zručný téměř ve všech oblastech.

Většina hodinových manželů ale nemá svoji živnost jako povolání na plný úvazek, spíše se mu věnují ve volném čase. Tolik zakázek, aby se od rána do večera nestihli ani nasvačit, zatím ještě nemají.

Hodinový manžel po hodině zase zmizí

Jejich popularita ale stoupá s tím, kolik dalších žen se nebálo a zavolalo je domů. Své zkušenosti si potom předávají dál a za několik let možná bude úplnou samozřejmostí mít „svého“ hodinového manžela. Ženy si je pochvalují ještě z jednoho důvodu: po hodině se sbalí a zase odjede.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2011 perfekta Hodinový manžel (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

21. 02. 2017 Horoskop Štír

Pokud ti dnes bude někdo nabízet výhodnou půjčku nebo přechod z jedné smlouvy na druhou, rozhodně odmítni. Nabídka je... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist