Femina.cz » Magazín » Zábava » Handmade doplňky: Ozdobte sebe i svůj byt

Handmade doplňky: Ozdobte sebe i svůj byt

Handmade doplňky: Ozdobte sebe i svůj byt

Magazín: Zábava | autor: Petra Martišková | vydáno 02. 04. 2012

Většina z nás touží být krásná a obdivovaná. Trávíme proto hodiny mučením se v posilovně, držíme diety, chodíme ke kadeřníkovi a nakupujeme trendy oblečení. Nemluvě o doplňcích, kabelkách a špercích. Jenže každá taková sranda něco stojí. My však pro vás máme skvělý tip jak ušetřit a přesto být originální.

Chcete-li si užívat na výslunní obdivu a zájmu, vyzkoušejte si doplňky udělat sama. A nemusíte se vůbec bát, není to žádná věda. Začít můžete třeba s korálky. Skvělým pomocníkem vám bude nová kniha z produkce nakladatelství Metafora s příznačným názvem Korálky - jak na to, jejíž autorkou je Jean Powerová. Ať už chcete navlékat, drátovat nebo tkát s korálky, podrobné fotografie a nákresy postupů vás při práci povedou krok za krokem. Vyobrazené techniky jsou seřazené tak, aby vyhovovaly vašim rostoucím nárokům a postupu práce.Naleznete zde množství rad od výběru správných nástrojů a materiálů po tipy pro detailní provedení konečných výrobků s profesionálními výsledky. Nebo zde můžete zapátrat i jen po konkrétním řešení nějakého technického problému. Naučíte se ozdobné uzlování, rychlé a snadné navlékání a práci s drátem. Nebojte se kombinovat starožitné korálky s moderními, do výrobků včleňovat přívěsky a komponenty a přizpůsobovat si a navrhovat vlastní předlohy.
Ať už chcete pracovat s většími skleněnými, křišťálovými korálky či drobným rokajlem, pracovat s drátem, nebo tkát s korálky, vyrábět bižuterii jako dárky nebo i na prodej, tato kniha vám pomůže zodpovědět takřka všechny otázky.

Více informací na www.metafora.cz

Vyrobit si můžete také trendy kabelku. Nevěříte? Pak vyzkoušejte Patchwork. Pokud se vám tato technika zdá poněkud složitější, vezměte si k ruce knihu Cheryl Pšenové Patchwork pro začátečníky z produkce společnosti Euromedia Group, k.s., nakladatelství Ikar. Najdete v ní vše, co potřebujete vědět, chcete-li vytvořit patchwork nebo oděvy, doplňky a různé maličkosti do domácnosti krásně zdobit prošíváním a aplikacemi. Najdete v ní podrobné postupy práce, oceníte šikovnou formu v podobě stolního kalendáře, která  umožňuje zvládnout každou techniku mnohem hravěji.  V knize máte k ruce i praktický seznam potřebného vybavení, nářadí, základní terminologii a techniky i výběr půvabných jednoduchých návrhů vytvořených zejména pro začátečníky. A co si můžete vyrobit, například nákupní tašku, polstrovaný přehoz, parádní pásek, květovanou šálu, letní top s krajkovým motivem, nebo třeba prošívanou večerní kabelku.

I pro ty zručnější je tu zajímavá knižní novinka nakladatelství Ikar a to kniha Hardangerská výšivka. Už jen při zběžném prohlédnutí knihy mě zaujalo, co všechno dokáže šikovná ženská ručka vyrobit. Takže pokud se na to cítíte, zkuste to také. Tato výšivka, tradiční a velmi oblíbená v Německu, po celé Skandinávii a zejména v Norsku, kde se zrodila, si svou jemností a jednoduchostí v krátké době získala přízeň žen v celé Evropě. Hardangerská výšivka staví na jednobarevných, především bílých tkaninách a bílých bavlněných přízích, hladkosti vzorů, barev a tkanin s pravidelnou plátnovou vazbou, neboť se zakládá na počítání nití. V 19 návrzích se autoři odklonili od tradiční bílé a v barevném provedení můžete výšivku uplatnit na ubrusech, stolních běhounech a polštářích. A věřte, že s takovou nádherou uvedete nejednu návštěvu v dokonalý úžas.

Více na www.bux.cz


Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
10. 11. 2012 lidka2 v dnešní době (reakcí: 0)
12. 05. 2012 helenadon doplňky (reakcí: 0)
02. 05. 2012 marbrix :) (reakcí: 0)
21. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 04. 2012 sonak .. (reakcí: 1)
04. 04. 2012 Hanula -- (reakcí: 0)
03. 04. 2012 mysy ... (reakcí: 0)
03. 04. 2012 pepina . (reakcí: 0)
03. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
03. 04. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 04. 2012 bluen j e (reakcí: 0)
02. 04. 2012 Verca27 Korálky (reakcí: 1)
02. 04. 2012 Daniela76 Handmade (reakcí: 0)
02. 04. 2012 Tecireg ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

26. 03. 2017 Horoskop Střelec

Do života ti přichází nový muž. Bude mladý a pohledný a tobě se z něj zatočí hlava, ale nenech se unést na vlně vášně... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist