Femina.cz » Magazín » Zábava » Halloween v číslech: Kde a kolik za něj utratí nejvíce?

Halloween v číslech: Kde a kolik za něj utratí nejvíce?

Halloween v číslech: Kde a kolik za něj utratí nejvíce?

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 25. 10. 2016

Oslavy Halloweenu jsou na spadnutí. Tolik oblíbený svátek v anglosaských zemích už si našel cestu i k nám. A tak stále častěji vyřezáváme dýně a zdobíme své domovy strašidelnými duchy, netopýry nebo pavouky. Ale přemýšlela jsi někdy, jak tento svátek dokáže zamávat s naší peněženkou? Jsou místa, kde za něj utratí i miliardy. Kde?

U nás se Halloween moc neprožívá. No ještě že tak! Kdybychom totiž žili za velkou louží, nejspíš by nás každoroční oslavy pořádně zruinovaly. Za jaké šílenosti Američané neváhají oželet své úspory?

Podle průzkumu svátek Halloween, tedy „předvečer všech svatých“, slaví 31. října pouze desetina našinců. Vydlabou si dýni, pověsí doma pár dekorací, nebo navštíví firemní strašidelnou party. Ale tím to hasne! Statistiky hlásí, že naše výdaje se tak vyšplhají maximálně do tisícovky. Na jiném kontinentě se však děje totální šílenství. Už teď!

Jiný kraj, jiný mrav

Věděla jsi, že Halloween ctí 159 milionů Američanů? Aby neponechali nic náhodě, celých 33 % natěšených se na přípravy soustředí ještě před začátkem října. 43 % se na den D chystá v průběhu měsíce a 24 % „lajdáků“ to nechá na poslední chvíli.

Jenže bacha, 57 % nadšenců ihned po skončení oslav zvesela shání dekorace na příští rok. Utrácí se jako o život a internetové obchody praskají ve švech pod tíhou objednávek. Co jde doslova na dračku?

Kostýmy i pro mazlíčky

Mezi nejpopulárnější výdaje patří samozřejmě kostýmy. Do těch se navleče až 60 % jedinců. Z obliga nejsou ani domácí mazlíčci. Podle propočtů Američané za tematické zvířecí oblečky utratí zhruba 7,6 miliard korun!

K nejčastějším motivům patří dýně, hot dog, včelka a ďábel. Nesmí chybět ani hrdinové jako Batman a Superman.

Když strašení vynáší

Tradicí tohoto anglosaského svátku je obcházení sousedů s hláškou: „Koledu, nebo vám něco provedu“. A tak se všichni nejen strojí do kostýmů, ale také nakupují hromady sladkostí. A je jasné, že zásoba laskomin pro příchozí taky není nejlevnější. Jen sladkosti a různé pochoutky přijdou Amíky v přepočtu na neuvěřitelných 52 miliard korun. Logicky se z toho radují hlavně zubaři, kteří mají na příštích pár měsíců o zábavu postaráno.

Kostlivci, lebky a strašidla

Další poctivě vydělané peníze spolkne výzdoba. Někteří movitější fandové Halloweenu ze svého domu a klasické americké předzahrádky udělají luxusní strašidelný lunapark. Dalším bohatě stačí sehnat kilometry umělých pavučin a hektolitry napodobenin krve. Občan, který to moc nepřehání, utratí jen za dekorace něco kolem sedmi tisíc korun. Co dodat, stačí jeden svátek a ekonomika Ameriky vzkvétá neuvěřitelným způsobem! No, zlaté naše Vánoce…

Halloween našich čtenářek

"Halloween jsem přijala docela ráda za svůj svátek," přiznává Martina (27 let). "Ráda si vydlabu dýni, ozdobím byt a pozvu pár přátel na strašidelný mejdan."

"Tak to já to doma moc neřeším," svěřila se nám Pavlína (31 let). "Ale v práci každoročně pořádají halloweenskou party a tam vyrážím moc ráda. Dlouho dopředu vymýšlím kostým, abych byla originální. To mě baví."

"Já teda tenhle svátek vůbec neuznávám," říká rezolutně Denisa (35 let). "Je to něco, co mě fakt nebaví. Už i u nás se objevují děti koledníci, ale neotvírám. Tenhle svátek si neužívám."

Kdo si ho ale nadmíru užívá, jsou hlavně celebrity. Mrkni na video, kde jsou halloweenské kostýmy slavných. Některé jsou vážně síla! 

Co ty a Halloween, slavíš? Nebo neslavíš, protože ho považuješ za komerční úlet? Napiš nám o tom do diskuze! A mrkni také do naší fotogalerie, najdeš tam super nápadité doma vyrobené sladkosti pro koledníky a nebudou tě stát majlant. 

Foto zdroj: shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
25. 10. 2016 ladouch . (reakcí: 0)
25. 10. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)
25. 10. 2016 cucik14 Halloween (reakcí: 0)
25. 10. 2016 stana1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist