Femina.cz » Magazín » Zábava » Film: Dostaňte agenta Smarta

Film: Dostaňte agenta Smarta

Film: Dostaňte agenta Smarta

Magazín: Zábava | autor: Katka | vydáno 10. 07. 2008

Skvěle obsazená odpočinková letní komedie o tom, jak "superschopný" agent ve středních letech zachraňuje svět.


V akční komedii „Dostaňte agenta Smarta“ je agent tajné služby CONTROL Maxwell Smart (Steve Carell) vyslán na svoji zatím nejnebezpečnější a nejdůležitější misi, jejímž cílem je překazit nejnovější plán na ovládnutí světa zločinecké organizace známé pod jménem KAOS. Shodou okolností se současně jedná o jeho první misi.

Po napadení vedení americké tajné služby CONTROL a po prozrazení identity jejích agentů nezbývá veliteli (Alan Arkin) než udělat agentem svého příliš horlivého analytika Maxwella Smarta, jehož snem odjakživa je pracovat v poli po boku svého vzoru, odvážného a slavného agenta č. 23 (Dwayne Johnson). Místo toho se Smart stane parťákem jediné osoby, jejíž identita agenta nebyla prozrazena, kterou je roztomilá agentka č. 99 (Anne Hathaway).

Jak se agent Smart a agentka č. 99 přibližují odhalení geniálního plánu zločinecké organizace KAOS i navzájem jeden druhému, zjistí, že velitel KAOSu Siegfried (Terence Stamp) a jeho pravá ruka Shtarker (Ken Davitian) mají v úmyslu na svých teroristických plánech co nejvíce vydělat. Bez zkušeností z pole a stíhán nedostatkem času, musí Smart bez jakýchkoli zbraní kromě několika špionážně-technických vychytávek a nezlomného nadšení porazit KAOS, aby se svět dožil dalšího dne.

Režisér Peter Segal přistupoval k filmu „Dostaňte agenta Smarta“ současně jako režisér a jako fanoušek. „Naším vzorem byl slavný seriál ze 60. let, který se stal klasikou a patří mezi moje nejoblíbenější,“ říká režisér. „Původní seriál jsem naprosto zbožňoval. Byl inteligentní, neuctivý a neskutečně vtipný,“ dodává.

„Na projektu mě jako první zaujal Steve Carell,“ přiznává Segal, který se nadchnul myšlenkou obsadit Carella ještě předtím, než četl scénář. „V mé mysli neexistoval nikdo jiný, kdo by mohl tuto roli pořádně ztvárnit. Současně jsem věděl, že bez pořádného Maxe ten film nemá vůbec cenu točit,“ dodává.

„Dokázali jsme scénář ušít na míru Stevovu obrovskému komediálnímu talentu, což nám dalo dostatek prostoru pro to, zajít tak daleko, jak by si jiní tvůrci možná zajít nedovolili,“ konstatuje producent Michael Ewing. „Peter a Steve společně se scenáristy Tomem Astlem a Mattem Emberem postavu dotvořili a současně vymysleli i několik dějových zápletek.“ Carell s sebou přinesl spoustu zkušeností získaných díky práci ve slavném divadle Second City, díky čemuž mohl tvůrcům filmu i jednotlivým hercům nabídnout spoustu alternativních vtipných point či jinak vystavěných scén.

DOSTAŇTE AGENTA SMARTA
(Get Smart)

Premiéra: 10. července 2008   
Přístupnost: přístupný od 12 let

Režie:  Peter Segal
Scénář:  Tom J. Astle, Matt Ember
Hudba:  Trevor Rabin

Hrají:   

Steve Carell (Božský Evan, Božský Bruce, Moje krásná čarodějka)
Anne Hathaway (Vášeň a cit, Ďábel nosí Pradu, Zkrocená hora)
Dwayne Johnson (Král Škorpión, Mumie se vrací, Buď v klidu)
Alan Arkin (Firewall, Zlatíčka pro každého, Little Miss Sunshine)
Terence Stamp (Rudá planeta, Strašidelný dům)

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
22. 04. 2011 stepanecka Nedávno... (reakcí: 0)
12. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Vůně pro smyslnou ženu...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 06. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

06. 12. 2016 Horoskop Rak

Práce sice šlechtí, ale ty přeci nechceš být šlechtična, tak to s ní tolik nepřeháněj, protože už takhle tě rodina té... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist