Femina.cz » Magazín » Zábava » Film: Dostaňte agenta Smarta

Film: Dostaňte agenta Smarta

Film: Dostaňte agenta Smarta

Magazín: Zábava | autor: Katka | vydáno 10. 07. 2008

Skvěle obsazená odpočinková letní komedie o tom, jak "superschopný" agent ve středních letech zachraňuje svět.


V akční komedii „Dostaňte agenta Smarta“ je agent tajné služby CONTROL Maxwell Smart (Steve Carell) vyslán na svoji zatím nejnebezpečnější a nejdůležitější misi, jejímž cílem je překazit nejnovější plán na ovládnutí světa zločinecké organizace známé pod jménem KAOS. Shodou okolností se současně jedná o jeho první misi.

Po napadení vedení americké tajné služby CONTROL a po prozrazení identity jejích agentů nezbývá veliteli (Alan Arkin) než udělat agentem svého příliš horlivého analytika Maxwella Smarta, jehož snem odjakživa je pracovat v poli po boku svého vzoru, odvážného a slavného agenta č. 23 (Dwayne Johnson). Místo toho se Smart stane parťákem jediné osoby, jejíž identita agenta nebyla prozrazena, kterou je roztomilá agentka č. 99 (Anne Hathaway).

Jak se agent Smart a agentka č. 99 přibližují odhalení geniálního plánu zločinecké organizace KAOS i navzájem jeden druhému, zjistí, že velitel KAOSu Siegfried (Terence Stamp) a jeho pravá ruka Shtarker (Ken Davitian) mají v úmyslu na svých teroristických plánech co nejvíce vydělat. Bez zkušeností z pole a stíhán nedostatkem času, musí Smart bez jakýchkoli zbraní kromě několika špionážně-technických vychytávek a nezlomného nadšení porazit KAOS, aby se svět dožil dalšího dne.

Režisér Peter Segal přistupoval k filmu „Dostaňte agenta Smarta“ současně jako režisér a jako fanoušek. „Naším vzorem byl slavný seriál ze 60. let, který se stal klasikou a patří mezi moje nejoblíbenější,“ říká režisér. „Původní seriál jsem naprosto zbožňoval. Byl inteligentní, neuctivý a neskutečně vtipný,“ dodává.

„Na projektu mě jako první zaujal Steve Carell,“ přiznává Segal, který se nadchnul myšlenkou obsadit Carella ještě předtím, než četl scénář. „V mé mysli neexistoval nikdo jiný, kdo by mohl tuto roli pořádně ztvárnit. Současně jsem věděl, že bez pořádného Maxe ten film nemá vůbec cenu točit,“ dodává.

„Dokázali jsme scénář ušít na míru Stevovu obrovskému komediálnímu talentu, což nám dalo dostatek prostoru pro to, zajít tak daleko, jak by si jiní tvůrci možná zajít nedovolili,“ konstatuje producent Michael Ewing. „Peter a Steve společně se scenáristy Tomem Astlem a Mattem Emberem postavu dotvořili a současně vymysleli i několik dějových zápletek.“ Carell s sebou přinesl spoustu zkušeností získaných díky práci ve slavném divadle Second City, díky čemuž mohl tvůrcům filmu i jednotlivým hercům nabídnout spoustu alternativních vtipných point či jinak vystavěných scén.

DOSTAŇTE AGENTA SMARTA
(Get Smart)

Premiéra: 10. července 2008   
Přístupnost: přístupný od 12 let

Režie:  Peter Segal
Scénář:  Tom J. Astle, Matt Ember
Hudba:  Trevor Rabin

Hrají:   

Steve Carell (Božský Evan, Božský Bruce, Moje krásná čarodějka)
Anne Hathaway (Vášeň a cit, Ďábel nosí Pradu, Zkrocená hora)
Dwayne Johnson (Král Škorpión, Mumie se vrací, Buď v klidu)
Alan Arkin (Firewall, Zlatíčka pro každého, Little Miss Sunshine)
Terence Stamp (Rudá planeta, Strašidelný dům)

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
22. 04. 2011 stepanecka Nedávno... (reakcí: 0)
12. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 02. 2017 Horoskop Střelec

Návštěva, která se nečekaně objeví u tvých dveří, v tobě vyvolá mnoho rozporuplných pocitů. Nakonec strávíte velmi př... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist