Femina.cz » Magazín » Zábava » Film: Dostaňte agenta Smarta

Film: Dostaňte agenta Smarta

Film: Dostaňte agenta Smarta

Magazín: Zábava | autor: Katka | vydáno 10. 07. 2008

Skvěle obsazená odpočinková letní komedie o tom, jak "superschopný" agent ve středních letech zachraňuje svět.


V akční komedii „Dostaňte agenta Smarta“ je agent tajné služby CONTROL Maxwell Smart (Steve Carell) vyslán na svoji zatím nejnebezpečnější a nejdůležitější misi, jejímž cílem je překazit nejnovější plán na ovládnutí světa zločinecké organizace známé pod jménem KAOS. Shodou okolností se současně jedná o jeho první misi.

Po napadení vedení americké tajné služby CONTROL a po prozrazení identity jejích agentů nezbývá veliteli (Alan Arkin) než udělat agentem svého příliš horlivého analytika Maxwella Smarta, jehož snem odjakživa je pracovat v poli po boku svého vzoru, odvážného a slavného agenta č. 23 (Dwayne Johnson). Místo toho se Smart stane parťákem jediné osoby, jejíž identita agenta nebyla prozrazena, kterou je roztomilá agentka č. 99 (Anne Hathaway).

Jak se agent Smart a agentka č. 99 přibližují odhalení geniálního plánu zločinecké organizace KAOS i navzájem jeden druhému, zjistí, že velitel KAOSu Siegfried (Terence Stamp) a jeho pravá ruka Shtarker (Ken Davitian) mají v úmyslu na svých teroristických plánech co nejvíce vydělat. Bez zkušeností z pole a stíhán nedostatkem času, musí Smart bez jakýchkoli zbraní kromě několika špionážně-technických vychytávek a nezlomného nadšení porazit KAOS, aby se svět dožil dalšího dne.

Režisér Peter Segal přistupoval k filmu „Dostaňte agenta Smarta“ současně jako režisér a jako fanoušek. „Naším vzorem byl slavný seriál ze 60. let, který se stal klasikou a patří mezi moje nejoblíbenější,“ říká režisér. „Původní seriál jsem naprosto zbožňoval. Byl inteligentní, neuctivý a neskutečně vtipný,“ dodává.

„Na projektu mě jako první zaujal Steve Carell,“ přiznává Segal, který se nadchnul myšlenkou obsadit Carella ještě předtím, než četl scénář. „V mé mysli neexistoval nikdo jiný, kdo by mohl tuto roli pořádně ztvárnit. Současně jsem věděl, že bez pořádného Maxe ten film nemá vůbec cenu točit,“ dodává.

„Dokázali jsme scénář ušít na míru Stevovu obrovskému komediálnímu talentu, což nám dalo dostatek prostoru pro to, zajít tak daleko, jak by si jiní tvůrci možná zajít nedovolili,“ konstatuje producent Michael Ewing. „Peter a Steve společně se scenáristy Tomem Astlem a Mattem Emberem postavu dotvořili a současně vymysleli i několik dějových zápletek.“ Carell s sebou přinesl spoustu zkušeností získaných díky práci ve slavném divadle Second City, díky čemuž mohl tvůrcům filmu i jednotlivým hercům nabídnout spoustu alternativních vtipných point či jinak vystavěných scén.

DOSTAŇTE AGENTA SMARTA
(Get Smart)

Premiéra: 10. července 2008   
Přístupnost: přístupný od 12 let

Režie:  Peter Segal
Scénář:  Tom J. Astle, Matt Ember
Hudba:  Trevor Rabin

Hrají:   

Steve Carell (Božský Evan, Božský Bruce, Moje krásná čarodějka)
Anne Hathaway (Vášeň a cit, Ďábel nosí Pradu, Zkrocená hora)
Dwayne Johnson (Král Škorpión, Mumie se vrací, Buď v klidu)
Alan Arkin (Firewall, Zlatíčka pro každého, Little Miss Sunshine)
Terence Stamp (Rudá planeta, Strašidelný dům)

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
22. 04. 2011 stepanecka Nedávno... (reakcí: 0)
12. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes si dej pozor na prochladnutí, rýma a bolení v krku by ti mohlo znepříjemnit další dny, protože by sis nemohla do... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist