Femina.cz » Magazín » Zábava » Ewan McGregor a Emily Blunt v romantické komedii

Ewan McGregor a Emily Blunt v romantické komedii

Ewan McGregor a Emily Blunt v romantické komedii

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 09. 05. 2012

Unavený vědec Ewan McGregor začíná věřit bláznivým snům a idealistickým nápadům, pod vlivem půvabu Emily Blunt a pod vlivem sladkého doteku režiséra Čokolády. Ve filmu, v němž politická satira ustoupí romantickému dojáku.

Od minulého čtvrtka můžete v kinech znovu vidět Trainspotting, film, který kariéru Ewana McGregora odstartoval. Po šestnácti letech je skotský rodák pořád mezinárodní hvězda, pořád točí, ale očekávatelně už nebere jen role nezodpovědných rebelů. Ale i roli suchopárného vědce unaveného životem, kterého víc vzruší výzkum o broucích než vlastní manželka. Vědce, který proti své vůli musí vyplnit přání bohatého šejka a vymyslet, jak přesadit tisíce lososů do umělé řeky vybudované v jemenské poušti. Přání, které na první pohled zní dost absurdně.

A dokud McGregorův hrdina Fred považuje nápad s lososy za nákladnou rozmařilou blbost a nestydí se to pomocí kresbiček a výborného suchého humoru vyjádřit, Lov lososů v Jemenu funguje jako nadmíru břitká a vtipná komedie se silnou příchutí politické satiry – to když se do děje razantně zapojí i neodolatelná Kristin Scott Thomas užívající si karikaturu schopné PR manažerky neschopných politiků. V téhle fázi to je hlavně film Simona Beaufoye, inteligentního scénáristy s Oscarem za Milionáře v chatrči.

Jakmile se ale Fred chytne na vlasec šejkova dokonalého mírumilovného idealismu, ohrožovanému bigotními fundamentalisty, z filmu se rázem stane romantický doják, kde všechno klopýtá k očekávatelnému, až příliš jednoduchému konci. Vliv na Fredovu proměnu má i milá asistentka Harriet, v podání vždy sladké Emily Blunt, prožívající vlastní osobní trable s novým přítelem – vojákem.

Všechny překážky ovšem pak jako velká voda smete přání tvůrců pohladit diváky unavené životem jako Fred, které už nebaví špatné zprávy z Blízkého východu, uklidňující pohádkou o naději na změnu, docela odlišnou od mnohem víc hořké knižní předlohy. A pak Lov lososů vypadá jako průměrné dílo hollywoodského období švédského režiséra Čokolády Lasse Hallströma, jen s nadprůměrně šarmantními herci a sympatickými postavami.

Salmon Fishing in the Yemen, UK 2012, 112 minut. Režie Lasse Hallström, hrají Ewan McGregor, Emily Blunt, Kristin Scott Thomas, Amr Waked, Tom Mison, Rachael Stirling. Premiéra 3. 5. 2012.

Hodnocení: 60 %

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
21. 05. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 05. 2012 kralicek :-( (reakcí: 0)
10. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
10. 05. 2012 Daniela76 Komedie (reakcí: 0)
10. 05. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 05. 2012 ladouch . (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

19. 01. 2017 Horoskop Rak

Všechno, co budeš chtít v práci změnit nebo zrealizovat, bude smeteno ze stolu dřív, než stihneš svůj projekt či návr... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist