Femina.cz » Magazín » Zábava » Eiffelovka do sběru aneb největší podvody století

Eiffelovka do sběru aneb největší podvody století

Eiffelovka do sběru aneb největší podvody století

Magazín: Zábava | autor: Libuše Burger | vydáno 12. 11. 2010

Pokud se vám povede prodat naivnímu cizinci hrad Karlštejn, nejspíš si posedíte pár let v chládku… ale ten pocit, že někdo skočil na takový kus špeku, vám to možná vynahradí. Je až neuvěřitelné, čemu lidé uvěří.

Posuďte sami.
Britský boháč Terence Collins udělal v roce 2006 pořádný přešlap, když vydal milion liber v domnění, že kupuje londýnský hotel Ritz. Netušil, že "prodávajícím" je ve skutečnosti obyčejný řidič kamionu, který má hluboko do kapsy a v hotelu Ritz by si nemohl dát ani večeři. Podvodník si díky lehce získaným penězům trochu užil života, ale nakonec skončil za mřížemi.

Na počátku osmdesátých let byl svět překvapen šokujícím objevem: Adolf Hitler po sobě zanechal rozsáhlé osobní deníky, které od objevitele okamžitě odkoupil německý magazín Stern a jejich kopie prodával ve velkém nákladu po celém světě. Umíte si představit, kolik vydělá takový bestseller… O to větší zklamání přineslo odhalení, že se jedná o falsifikáty. Kauza horší než RKZ. Padělatelé rázem vyměnili slávu za vězení.

Sňatkových podvodníků najdeme jistě mraky, nicméně rekordmanem se v tomto oboru stal švédský svůdník Gustaf Raskenstam, který podvedl více než stovku důvěřivých žen a dívek. Často byl zasnouben s několika ženami najednou a ze všech vytáhl nemalé částky. Nakonec byl usvědčen a uvězněn, zbytek života pak dožil v osamění v pečovatelském domě.

Jestliže vám šarmantní tmavovlasý muž v baru pošeptá, že je tajným britským agentem vyšetřujícím zločiny teroristické skupiny IRA, můžete si na chvilku připadat jako v bondovce. Jakmile vám ale začne vykládat, že při poslední přestřelce přišel o bundu se všemi doklady a penězi, nepůjčujte mu ani korunu. Pravděpodobně lže, stejně jako jistý Angličan Robert Hendy-Freegard, který tímto způsobem obelhal řadu žen. Soudce však nepřesvědčil.

Husarský kousek se povedl v roce 1925 Francouzi Victoru Lustigovi. Uspořádal jednání se šesti dealery, kteří sháněli materiál pro sběrné suroviny, a nabídl jim k odkupu Eiffelovu věž. Pod záminkou, že jde o státní tajemství, žádal rychlé a tiché jednání. A jeden z dealerů se chytil do pasti. S penězi za Eiffelovku v kufru Lustig spěšně odcestoval do Vídně.

Nešťastný kupující se tak styděl, že případ ani neohlásil na policii, aby si neutržil veřejnou ostudu. Lustig se proto zanedlouho pokusil svůj kanadský žertík zopakovat… tentokrát neuspěl. Ale před policisty opět uprchl.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
31. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
28. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist