Femina.cz » Magazín » Zábava » Eiffelovka do sběru aneb největší podvody století

Eiffelovka do sběru aneb největší podvody století

Eiffelovka do sběru aneb největší podvody století

Magazín: Zábava | autor: Libuše Burger | vydáno 12. 11. 2010

Pokud se vám povede prodat naivnímu cizinci hrad Karlštejn, nejspíš si posedíte pár let v chládku… ale ten pocit, že někdo skočil na takový kus špeku, vám to možná vynahradí. Je až neuvěřitelné, čemu lidé uvěří.

Posuďte sami.
Britský boháč Terence Collins udělal v roce 2006 pořádný přešlap, když vydal milion liber v domnění, že kupuje londýnský hotel Ritz. Netušil, že "prodávajícím" je ve skutečnosti obyčejný řidič kamionu, který má hluboko do kapsy a v hotelu Ritz by si nemohl dát ani večeři. Podvodník si díky lehce získaným penězům trochu užil života, ale nakonec skončil za mřížemi.

Na počátku osmdesátých let byl svět překvapen šokujícím objevem: Adolf Hitler po sobě zanechal rozsáhlé osobní deníky, které od objevitele okamžitě odkoupil německý magazín Stern a jejich kopie prodával ve velkém nákladu po celém světě. Umíte si představit, kolik vydělá takový bestseller… O to větší zklamání přineslo odhalení, že se jedná o falsifikáty. Kauza horší než RKZ. Padělatelé rázem vyměnili slávu za vězení.

Sňatkových podvodníků najdeme jistě mraky, nicméně rekordmanem se v tomto oboru stal švédský svůdník Gustaf Raskenstam, který podvedl více než stovku důvěřivých žen a dívek. Často byl zasnouben s několika ženami najednou a ze všech vytáhl nemalé částky. Nakonec byl usvědčen a uvězněn, zbytek života pak dožil v osamění v pečovatelském domě.

Jestliže vám šarmantní tmavovlasý muž v baru pošeptá, že je tajným britským agentem vyšetřujícím zločiny teroristické skupiny IRA, můžete si na chvilku připadat jako v bondovce. Jakmile vám ale začne vykládat, že při poslední přestřelce přišel o bundu se všemi doklady a penězi, nepůjčujte mu ani korunu. Pravděpodobně lže, stejně jako jistý Angličan Robert Hendy-Freegard, který tímto způsobem obelhal řadu žen. Soudce však nepřesvědčil.

Husarský kousek se povedl v roce 1925 Francouzi Victoru Lustigovi. Uspořádal jednání se šesti dealery, kteří sháněli materiál pro sběrné suroviny, a nabídl jim k odkupu Eiffelovu věž. Pod záminkou, že jde o státní tajemství, žádal rychlé a tiché jednání. A jeden z dealerů se chytil do pasti. S penězi za Eiffelovku v kufru Lustig spěšně odcestoval do Vídně.

Nešťastný kupující se tak styděl, že případ ani neohlásil na policii, aby si neutržil veřejnou ostudu. Lustig se proto zanedlouho pokusil svůj kanadský žertík zopakovat… tentokrát neuspěl. Ale před policisty opět uprchl.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
31. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
28. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

25. 10. 2016 Horoskop Lev

Dnes se řiď svou intuicí, neuděláš chybu. Velmi dobře totiž při setkání s novým kolegou vycítíš, jaký je ve skutečnos... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist