Femina.cz » Magazín » Zábava » Čtení na víkend: Rande ve třech

Čtení na víkend: Rande ve třech

Čtení na víkend: Rande ve třech

Magazín: Zábava | autor: Martina Bittnerová | vydáno 27. 06. 2014

Víkend před námi a s ním i konečně volný čas. Čas trochu si vydechnout a dělat zase pro změnu věci, které nás baví. Takže si uvařte šálek dobrého čaje nebo kávy a užijte si další povídku z cyklu Čtení na víkend, kterou exkluzivně pro Feminu napsala spisovatelka Martina Bittnerová.

„Cestu jsme přežili,“ uvědomila jsem si, když mě a mou kamarádku Zuzku dovezl vlak až do stanice Doksy u Máchova jezera. Čekal nás ještě zhruba dvoukilometrový pochod do kempu a pak už jen samé radovánky, které bývaly náročné především na játra a ledviny.

Zuzka měla jako parťák  řadu nevýhod, ale rovněž pár výhod. Měřila asi o o čtvrt metru méně než já a alkoholu příliš  neholdovala. Zastávala tedy funkci toho skladnějšího, střízlivějšího a zodpovědnějšího jedince.

Když jsem se  zrovna kochala pohledem z onoho mostku mezi pevninou a poloostrovem Klůček,  pronesla rázně: „Rozhodla jsem, že někoho sbalím.“

Samozřejmě mě to u ní nepřekvapilo, přesto jsem si lehce rýpla: „A já myslela, že ti těch pět milenců a dvě rande denně, stačí.“ „Nebuď jízlivá,“ okřikla mě. „Klid, nejsem, jen se mi zdá, že se v nich začínáš poněkud ztrácet,“ namítla jsem. „To je má věc a navíc můžu já za to, že jsou si Pavel s Rudou i Honzou tak podobný,“ a docela upřímně si vzdychla. 

Netušila jsem, v čem se může  černovlasý kluk podobat plešounovi nebo modrookému blonďákovi, ale otázku jejích milostných vztahů nemělo smysl rozebírat.

Těšila jsem se raději na večer, kdy se převlečeme za krásné a vyrazíme vstříc radovánkám. Bohužel tentokrát dostali zřejmě všichni příčetní muži doma zaracha. Zuzka s vypětím sil omráčila pouze jednoho, o němž se na záchodě vyjádřila, že pokud jí zítra nezaplatí oběd a večeři, mileráda na něj zapomene. Nedivila jsem se, choval se totiž  jako  mistr světa.

V pět ráno jsme se doploužili k našemu stanu, kde mi odpřísáhla, že tento pán nebude patřit do okruhu našich dočasných přátel. V klidu jsem mohla usnout. V jedenáct mě probudila ostrá bolest hlavy a Zuzka mi tajemně oznámila, že si jde zaběhat.  

Vrátila se asi za tři hodiny, celkem svěží na to, že se v letním parnu oddávala tělesné námaze. Já jsem mezitím podřimovala a  falešně slibovala sama sobě doživotní abstinenci.

Bujará předchozí noc mě natolik vyčerpala, že ta sobotní probíhala v jemnějším duchu. Od půlnoci jsem se těšila do spacáku a v jednu do něj také zalehla s vědomím, že se pořádně vyspím. 

Měla jsem ale divoké sny, v nichž jsem se ocitla v dole, který postupně zasypávalo něco velkého a těžkého. Realita se prolnula se snem. Oči jsem totiž otevřela  s obličejem nalepeným na stěnu stanu a nohama položenýma na batohu. S námahou jsem se otočila a málem vykřikla, vedle mě se cpal nějaký chlap.

„Co to má znamenat,“ vyhrkla jsem nepříjemně. „Neboj, to je Ondřej, jak jsem se s ním v pátek seznámila,“ vysvětlovala Zuzka. „Do háje, co  dělá v našem stanu,“ dodala jsem výhružně. „No, on mě hledal na diskotéce a protože mě nenašel, tak prostě za mnou přišel. To je přeci od něj hezký,“ snažila se obhájit své podivné rande. Ondřej ale mlčel a potichu se zavrtával do jejího spacáku.

„Já ale nehodlám nocovat vedle nějakého cizího mužského, který sem určitě nedorazil hrát karty,“ vedla jsem svou. Zuzka to ale nehodlala  řešit a proto jsem jejího ctittele jednoduše vyhodila ven. Nadával mi do krav, netýkavek a frigid, ale vypadl a já se mohla znovu oddat posilujícímu spánku.

Zuzka se mnou  pochopitelně asi týden nemluvila a vypadalo to, že jsem s ní Mácháč navštívila naposledy. Naštěstí ale v Praze potkala dalších deset a mnohem lepších amantů, a nakonec mi velkoryse odpustila.

O autorce:

Martina Bittnerová se věnuje především psaní knih. Dosud jste si od ní mohli přečíst třeba soubor příběhů o ženách Spisovatelky a Éros, humorné povídky o vztazích Na nevěru se neumírá, knihu Utajené životy slavných Čechů, nebo nejnovější román V průšvihu. Více se o její tvorbě i životě dočtete na stránkách martinabittnerova.cz

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
28. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
28. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

29. 10. 2016 Horoskop Blíženec

Nesnaž se za každou cenu být zadobře s každým. Pokud máš na věc jiný názor, prostě ho řekni a stůj si za ním. Jen tak... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Nastává den plný činů a akce! Mohlo by se ti podařit uskutečnit a zrealizovat všechny své sny a přání. Rozhodně ti přeje štěstí a tvou silnou vůli a odhodlání podpoří ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist