Femina.cz » Magazín » Zábava » Čtení na víkend: Přízrak v košili

Čtení na víkend: Přízrak v košili

Čtení na víkend: Přízrak v košili

Magazín: Zábava | autor: Martina Bittnerová | vydáno 14. 03. 2014

Víkend před námi a s ním i konečně volný čas. Čas trochu si vydechnout a dělat zase pro změnu věci, které nás baví. Takže si uvařte šálek dobrého čaje nebo kávy a užijte si další povídku z cyklu Čtení na víkend, kterou exkluzivně pro Feminu napsala spisovatelka Martina Bittnerová.

Pracovat v pětihvězdičkovém hotelu není žádná slast. Hlavně se nesmíte ničemu divit, i kdyby vás u výtahu přepadla fotbalová jedenáctka v banánových sukénkách. Z počátku mi to připadalo poněkud zvláštní, nicméně i já jsem si na ten svébytný svět zvykla a časem mě spousta podivností nechávala lhostejnou. 

Když jsem jednoho večera spěchala na noční směnu, zahlédla jsem na chodbě poletovat asi šedesátiletou dámu v zažloutlé košili. Viděla jsem tu už ledacos, a proto jsem nerušeně pokračovala do své kanceláře. Samozřejmě normální člověk by si oblékl alespoň erární župan, nicméně se paní asi chtěla pochlubit modelem prádla, jež pamatovalo korunovaci britské královny Alžběty. 

Kolegyně odešla domů a já si v klidu uvařila čaj. Bohužel můj klid netrval dlouho, protože se náhle rozletěly dveře, v nichž se objevila ona rozježená ženština z chodby. Bez okolků se cpala dovnitř a ječela na mě naprosto neznámým jazykem. Snažila jsem se ji uchlácholit a tak jsem zkoušela oslovení v různých světových jazycích. Bohužel to nezabralo. Neustále se chytala za hlavu, drmolila cizí hatmatilkou a rozhazovala přitom rukama. Pak mi hodila na stůl kartu od pokoje. Pochopila jsem, že její příběh má asi jen dvě zápletky, buď se karta rozbila a nebo v pomatení smyslů zapomněla číslo svého pokoje. 

Na školení nám kladli na srdce, ať v podobně problematických případech voláme „duty manažera“. K mé neradosti telefon zvedla permanentně otrávená Pavlína Jášová, která si při práci dodělávala maturitu, a všechny prosby zaměstnanců, zvláště ve večerních hodinách odbývala slovy: "Dejte mi pokoj!" Tentokrát jsem ji ale donutila, aby zvedla svou stopadesátikilovou zadnici a dostavila se vyřešit zapeklitou situaci.

Pětkrát musela strašidlu v košili říct anglicky "My name is Pavlína," což mu také pětkrát napsala na papír a vždycky do něj zabořila prst v očekávání, že nám konečně sdělí své drahocenné nacionále. Pošesté to madam pochopila a naškrábala na papír jakýmsi podivným písmem, jemuž asi rozuměla jen ona, požadovanou informaci. Pavlína jí však posunky naznačila, aby to napsala latinkou. Podařilo se a já vzápětí  v počítači nalezla príslušné číslo pokoje. Oddechla jsem si. Hastroš v kostkovaných bačkorách a s krkem obaleným zlatými řetězi, mi zacinkal na rozloučenou a milá Pavlína ho odvedla do jeho budoáru s označením 103.

V osm ráno za mnou přiběhla vyděšená pokojská, že se paní ze stotrojky nečekaně odstěhovala a místo obvyklé hrsti drobných, nechala na stole papírek se vzkazem pečlivě vykrouženou latinkou. Pomocí googlu jsem si ho přeložila a drahnou chvíli pak němě zírala do monitoru. Na tom ožmoulaném hadru bylo totiž napsáno: "Jděte do hajzlu."

O autorce:

Martina Bittnerová se věnuje především psaní knih. Dosud jste si od ní mohli přečíst třeba soubor příběhů o ženách Spisovatelky a Éros, humorné povídky o vztazích Na nevěru se neumírá, knihu Utajené životy slavných Čechů, nebo nejnovější román V průšvihu. Více se o její tvorbě i životě dočtete na stránkách martinabittnerova.cz

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
18. 03. 2014 glady ... (reakcí: 0)
15. 03. 2014 Martina Bittnerová Povídky (reakcí: 0)
15. 03. 2014 pepina . (reakcí: 0)
15. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
15. 03. 2014 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

23. 03. 2017 Horoskop Štír

Hned několik mužů se dnes kolem tebe začne motat a ty nebudeš vědět, kterého si vybrat. Neunáhluj se a nech je, ať se... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist