Femina.cz » Magazín » Zábava » Čtení na víkend: Přízrak v košili

Čtení na víkend: Přízrak v košili

Čtení na víkend: Přízrak v košili

Magazín: Zábava | autor: Martina Bittnerová | vydáno 14. 03. 2014

Víkend před námi a s ním i konečně volný čas. Čas trochu si vydechnout a dělat zase pro změnu věci, které nás baví. Takže si uvařte šálek dobrého čaje nebo kávy a užijte si další povídku z cyklu Čtení na víkend, kterou exkluzivně pro Feminu napsala spisovatelka Martina Bittnerová.

Pracovat v pětihvězdičkovém hotelu není žádná slast. Hlavně se nesmíte ničemu divit, i kdyby vás u výtahu přepadla fotbalová jedenáctka v banánových sukénkách. Z počátku mi to připadalo poněkud zvláštní, nicméně i já jsem si na ten svébytný svět zvykla a časem mě spousta podivností nechávala lhostejnou. 

Když jsem jednoho večera spěchala na noční směnu, zahlédla jsem na chodbě poletovat asi šedesátiletou dámu v zažloutlé košili. Viděla jsem tu už ledacos, a proto jsem nerušeně pokračovala do své kanceláře. Samozřejmě normální člověk by si oblékl alespoň erární župan, nicméně se paní asi chtěla pochlubit modelem prádla, jež pamatovalo korunovaci britské královny Alžběty. 

Kolegyně odešla domů a já si v klidu uvařila čaj. Bohužel můj klid netrval dlouho, protože se náhle rozletěly dveře, v nichž se objevila ona rozježená ženština z chodby. Bez okolků se cpala dovnitř a ječela na mě naprosto neznámým jazykem. Snažila jsem se ji uchlácholit a tak jsem zkoušela oslovení v různých světových jazycích. Bohužel to nezabralo. Neustále se chytala za hlavu, drmolila cizí hatmatilkou a rozhazovala přitom rukama. Pak mi hodila na stůl kartu od pokoje. Pochopila jsem, že její příběh má asi jen dvě zápletky, buď se karta rozbila a nebo v pomatení smyslů zapomněla číslo svého pokoje. 

Na školení nám kladli na srdce, ať v podobně problematických případech voláme „duty manažera“. K mé neradosti telefon zvedla permanentně otrávená Pavlína Jášová, která si při práci dodělávala maturitu, a všechny prosby zaměstnanců, zvláště ve večerních hodinách odbývala slovy: "Dejte mi pokoj!" Tentokrát jsem ji ale donutila, aby zvedla svou stopadesátikilovou zadnici a dostavila se vyřešit zapeklitou situaci.

Pětkrát musela strašidlu v košili říct anglicky "My name is Pavlína," což mu také pětkrát napsala na papír a vždycky do něj zabořila prst v očekávání, že nám konečně sdělí své drahocenné nacionále. Pošesté to madam pochopila a naškrábala na papír jakýmsi podivným písmem, jemuž asi rozuměla jen ona, požadovanou informaci. Pavlína jí však posunky naznačila, aby to napsala latinkou. Podařilo se a já vzápětí  v počítači nalezla príslušné číslo pokoje. Oddechla jsem si. Hastroš v kostkovaných bačkorách a s krkem obaleným zlatými řetězi, mi zacinkal na rozloučenou a milá Pavlína ho odvedla do jeho budoáru s označením 103.

V osm ráno za mnou přiběhla vyděšená pokojská, že se paní ze stotrojky nečekaně odstěhovala a místo obvyklé hrsti drobných, nechala na stole papírek se vzkazem pečlivě vykrouženou latinkou. Pomocí googlu jsem si ho přeložila a drahnou chvíli pak němě zírala do monitoru. Na tom ožmoulaném hadru bylo totiž napsáno: "Jděte do hajzlu."

O autorce:

Martina Bittnerová se věnuje především psaní knih. Dosud jste si od ní mohli přečíst třeba soubor příběhů o ženách Spisovatelky a Éros, humorné povídky o vztazích Na nevěru se neumírá, knihu Utajené životy slavných Čechů, nebo nejnovější román V průšvihu. Více se o její tvorbě i životě dočtete na stránkách martinabittnerova.cz

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
18. 03. 2014 glady ... (reakcí: 0)
15. 03. 2014 Martina Bittnerová Povídky (reakcí: 0)
15. 03. 2014 pepina . (reakcí: 0)
15. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
15. 03. 2014 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

03. 12. 2016 Horoskop Střelec

Než dnes podepíšeš jakoukoliv smlouvu, třeba při nákupech na splátky, dobře si ji pročti, nebo ji nech přečíst právní... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist