Femina.cz » Magazín » Zábava » Čínská show SHEN YUN

Čínská show SHEN YUN

Čínská show SHEN YUN

Magazín: Zábava | autor: redakce | vydáno 05. 03. 2008

10. a 11. března ožijí v Pražském kongresovém centru prastaré čínské příběhy, nejkrásnější tradice čínské kultury a její nejvýznačnější období.


Stovka umělců souboru Divine Performing Arts ve slavnostním představení, které se odehraje 10. a 11. března v Praze v Paláci kultury, oživuje nejkrásnější tradice čínské kultury. Nádherné kostýmy a ohromná multimediální projekce přivádí diváky přímo do děje jednotlivých scén. Okouzlující taneční výstupy v programu střídají klasické příběhy s prvky bojového umění či hřmící bubny. To vše doplňuje síla 50členného živého orchestru.

Tvůrci představení se však nevyhnuli ani příběhům ze současné Číny, které se velmi citlivým způsobem dotýkají lidských práv. V souboru Divine Performing Arts vystupují umělci, kteří se věnují meditačnímu cvičení Falun Gong (čchi-kungová škola buddhismu vyjadřující hodnoty pravdivosti, soucitu a tolerance). V Číně však tuto praxi pro její narůstající popularitu komunistický režim zakázal a již několik let ji pronásleduje a z tohoto důvodu nemůže světové turné SHEN YUN do Číny zavítat. Čínské ambasády se dokonce pokusily v několika evropských zemích kulturní vystoupení čínského uměleckého souboru Divine Performing Arts narušit.   

Čínská ambasáda na Slovensku vyvíjí různé formy nátlaku proti představení Shen Yun v Bratislavě, jelikož se neumí smířit s prezentací tradičních hodnot, které jsou v představení prezentovány, a také s tím, že v souboru vystupují následovníci systému Falun Gong, který je v Číně pronásledovaný. Vím o dopisech, které ambasáda poslala našim příznivcům, kde uvádí hanlivou propagandu proti Falun Gongu a snaží se postavit celé umělecké představení do protičínské a politické roviny. V představení jsou přitom ukázané základní a tradiční hodnoty, na kterých je postavená čínská kultura, o čemž se každý může přesvědčit návštěvou představení,“ podotýká Marek Tatarko, předseda Slovenské Asociace Falun Gong.

Embargo na toto velkolepé představení se snaží čínské ambasády vztáhnout i v dalších zemích Evropy, naposledy ve Švédsku. „Čínský požadavek nedosáhne svého cíle. Pokud něčeho dosáhne, tak naopak ještě většího zájmu o představení,“ řekl krajský guvernér Björn Eriksson. „Jednání čínské ambasády mě nepřekvapuje. Zastupují největší diktaturu na světě. Pokud něco nemohou ovládat, budou na to útočit,“ komentovala jednání ambasády odbornice na Čínu Švédka Lilly Wang. 

Vstupenky jsou stále v prodeji v síti Ticketstream, TicketPro a Ticketportal.

 

Další informace najdete na českých stránkách www.nebeskeumeni.cz nebo na oficiálních stránkách divineperformingarts.org/sy.

 

Video najdete zde.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist