Femina.cz » Magazín » Zábava » Česko Slovensko má talent - ale Kyrgyzstán taky!

Česko Slovensko má talent - ale Kyrgyzstán taky!

Česko Slovensko má talent - ale Kyrgyzstán taky!

Magazín: Zábava | autor: Katka | vydáno 29. 11. 2011

Tak nakonec to asi dobře dopadlo. Nevyhrálo žádné malé dítě, ani žádný z interpretů cizích songů. Na druhou stranu, nevyhrál ani žádný Čech, ani Slovák.

Připadá vám to zvláštní? Mě ani ne. Atai je skromný chlapec, který nadevšechno miluje svou mámu, působí ohromně citlivým, až ostýchavým dojmem, a pochází ze země, která svou ekonomickou situací vyvolává rozhodně větší lítost než obě naše. Kdyby to byl Američan s úsměvem číslo 4 a naprosto stejnými schopnostmi, neměl by šanci. Ano, jmenuje se to sice Česko Slovensko má talent, ale tato soutěž je (a to všude ve světě) především o emocích, příbězích a symaptiích.

Ale všechno popořádku. Dnes se nebudu všem číslům věnovat tak podrobně jako obvykle, ale pár komentářů si nemůžu odpustit - a první se týká střihu pořadu: PROČ, když Pico tančí, všichni se smějí a tleskají, PROČ, ptám se PROČ se mám dívat na to tleskající publikum??? WTF? (okey, tak tolik k zbytečnému rozčilování…)

Stevie Starr
Snad konečně všichni pochopili, že to není trik, že to kouzlo spočívá v tom, že ovládá své útroby tak, jako třeba své ruce. Nechápete to? Nevadí, já taky ne. Ale to neznamená, že to nejde. Koneckonců, viděli jste všichni, že to jde :-) Jo, Rubikova kostka byla cool.

Ladylicious
Fantastické číslo! Ty stop-momenty byly naprosto dokonalé, celá choreografie do puntíku propracovaná. A sólový tanec na "Someone like you" od Adele - to jsem měla husí kůži. Jak Jaro správně poznamenal, holky vytvořily vlastní kategorii a moc jim fandím!

Diana Kalashová
Můj názor na zpívající děvčátka znáte. Jsou roztomilá a jsou skvělá, ale když to není dost dobré, tak fakt, že umí vysoko zakřičet v 10 letech, mě prostě na zadek neposadí. A tohleto byl průšvih. Jednak nechápu, proč si Dianka z miliardy miliard písní, co jich na světě je, vybrala tu samou, kterou zpívala v prvním kole. Zpěvačka, která umí dva songy, není zpěvačka - tím bych to mohla ukončit. Ale taky zpěvačka, která neumí intonovat v nízkých polohách, není zpěvačka. Prostě, musí se ještě učit a až vyroste, budu první, kdo ji bude chtít vidět zpívat.

Jo-joo
Nejzábavnější část vystoupení byl rozhovor o rodinných vztazích. Ztratila jsem se po prvních dvou větách, ale nahlas jsem se smála celou dobu :-)
Jinak, moc mi nedává smysl, proč byly na pódiu ty klece s šelmami. Ve vystoupení žádnou roli nehrály, bylo vidět, že jsou vystresované, a to mi přišlo jako zbytečné trápení.

Tomáš Buranovský
Jo jo, okey, miluju ho, ale to není podstatné :-) Tentokrát si podle mě nevybral moc dobrý song. Protože tam bylo málo míst, kde mohl jeho úžasný hlas a intonační schopnosti opravdu vyniknout.

Eva Burešová
Tu taky miluju. Ale udělala jednu velkou chybu. Hrála si na Beyoncé a nezvládla to. Protože to nejde zvládnout. Protože nikdo si nemůže hrát na Beyoncé tak, aby byl stejně dobrý jako Beyoncé, už vůbec ne lepší, a aby nebylo poznat, že si prostě jenom hraje na Beyoncé.

La Gioia
Tady přichází zbytečné rozčilování číslo dva. Buď je něco v nepořádku se mnou nebo se všemi ostatními… Já vůbec nechápu, co je na těchto třech pánech tak úžasného, že je porota vychválila do nebes, a že se dokonce dostali do první trojky. Když si představím, jak hodinu sedím na jejich koncertě, tak se vidím spící.

Segment
Starý dobrý Segment. (To je sakra velký kompliment pro každou kapelu!)

Adélka Ferencová
Adélka díky potlesku neslyšela hudbu a nemohla správně začít, přišly slzičky, ale všechno se vyřešilo, začalo se znovu a k traumatu na celý život nakonec nedošlo. Bylo to vlastně hezký, všichni byli moc milí a snažili se, aby se nezhroutila, což by se podle mě dost dobře mohlo stát. Jen je škoda, že i tohle vystoupení dětské zpěvačky bylo falešné.

Podobná situace se stala i v britské verzi show, kdy šlo o holčičku s neuvěřitelně průzračným hláskem, které se vystoupení nepovedlo, byla nervózní a vypadalo to, že ji znovu zpívat nenechají. Slzy ale obměkčily porotu a všechno dobře dopadlo. Podívejte se na video.Atai Omurzakov
Atai to vyhrál v minulém kole. Jak řekla Lucka, snad by stačilo, kdyby se jen postavil na pódium a usmíval se. Mysleli jsme na něj všichni celý týden, a bylo nad slunce jasné, že to musí být on. Ve finále nebylo jeho vystoupení zdaleka tak srhující jako v semifinále. Ale protože ho nikdo ani v posledním kole nezastínil, nezabránilo mu v to ve výhře. Je to skvělá volba po všech stránkách, má obrovské možnosti rozvoje a do Vegas patří!

Ale teď, dámy a pánové, přichází největší trapas večera. To mi někdo vysvětlete. Zlatí slavíci - dohromady jich mají 62(!), žijící legendy. Lucie Bílá a Karel Gott. Od začátku přenosu masáž, že zazpívají duet. Ano, říkali: zazpívají. Tak co měl jako znamenat ten playback??? I malé holčičky zpívaly na živo, i Dara a Shaggy, i Rytmus, a když přijde velké finále a největší hvězdy, tak si pustěj původní CD úpravu stoleté písničky, snaží se do ní trefit a tváří se zasněně? Lucie se dokonce v jedné sloce spletla, čímž tomu nasadila korunu - ne že by to nebilo do očí už před tím. I ta tlupa sboristů za nimi byla jen dekorace. Zkrátka, myslela jsem, že když už je to taková velká sláva, že udělají originální vystoupení, když už ne nic nového, tak třeba něco starého v novém kabátě. Místo toho jen otvírali pusu. Nechápejte mě zle, já si jich obou hluboce vážím, o to víc mě to šokuje. A pak samozřejmě čtyřhodinové standing ovation. Jako, dost cool, na to, že jen stáli na pódiu, bezva. Tak se asi pozná hvězda první velikosti.

Suma sumárum

Vyhrál:
Atai Omurzakov

Největší zklamání:
Eva Burešová - přehnala to s tanečkama a zpěv utek

Největší překvapení:
Že La Gioia byli v v první trojce

Největší bomba:
Rozhodně Ladylicious

Největší trapas:
Playback! Naprosto nepřijatelné!

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
08. 02. 2012 Tecireg atai (reakcí: 0)
10. 12. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 12. 2011 osobax555 :) (reakcí: 0)
04. 12. 2011 kralicek konečně (reakcí: 0)
01. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
01. 12. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)
30. 11. 2011 kacenka811 . (reakcí: 0)
30. 11. 2011 Martasek2704 Dara Rolins (reakcí: 0)
30. 11. 2011 ladouch . (reakcí: 0)
30. 11. 2011 Daniela76 Atai Omurzakov (reakcí: 0)
30. 11. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

24. 03. 2017 Horoskop Býk

Příliš často na tebe dotírají myšlenky, že jsi k ničemu, že tě nic nebaví. Než se propadneš do úplné deprese, zkus lé... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist