Femina.cz » Magazín » Zábava » Ceny jsou rozdány: Twilight pošpiněn, co na to fanoušci?

Ceny jsou rozdány: Twilight pošpiněn, co na to fanoušci?

Ceny jsou rozdány: Twilight pošpiněn, co na to fanoušci?

Magazín: Zábava | autor: Dorotka G. | vydáno 26. 02. 2013

Právě uplynulý víkend byl ve znamení udílení filmových cen. Odehrála se však nejen dlouho očekávaná ceremonie – předávání Oscarů, ale také se vyhodnotily ty nejhorší filmy loňského roku. Radost má docela jistě Jennifer Lawrence, Ben Affleck nebo Anne Hathaway a své zklamání budou muset dobře maskovat všichni zúčastnění série Twilight.

Fanoušci po celém světě jsou pořádně naštvaní na všechny ty odborníky, kteří ocenili poslední díl série Twilight ságy – Rozbřesk 2. část jedenácti nominacemi na Zlatou malinu, což je vlastně opak prestižních Oscarů. A co hůř, slavná sága jich celou řadu proměnila. Titul nejhorší herečky v hlavní roli si odnesla Kristen Stewart za roli Belly, ušetřen nezůstal ani sympaťák Taylor Lautner, který dostal Zlatou malinu za druhou hlavní roli. „Ocenění“ se nevyhnulo ani režiséru Billu Condonovi. Z dalších kategorií si připsal Rozbřesk Zlatou malinu za nejhorší scénář i za nejhorší filmový pár (Taylor Lautner a Mackenzie Foy).

A co na to fanoušci? Po celém světě se strhla neskutečná vlna kritiky na adresu této pro ně hloupé ceremonie. Na internetu se objevují naštvané i zoufalé komentáře:

  • "Tomu nevěřím! Mně osobně se oba filmy moc líbily a byly skvělé!"
  • "To není možné! Tohle musel někdo zmanipulovat. To přeci nemohlo být jen tak!"
  • "To je nespravedlivost, určitě je to jen závist. Taylor i Kristen jsou nejlepší herci!"

Ceny za nejhorší snímky se udělují již od roku 1980 a mezi „oceněnými“ byly i ty nejslavnější hvězdy světa. Za loňský rok si může na svůj účet přičíst malinu i taková megastar jakou je Rihanna. I když možná jí to přesvědčí o tom, že by se měla držet toho, čemu nejvíc rozumí - tedy zpěvu. Anticenu si odnesl také komik Adam Snadler za nejhorší herecký výkon a scénář k filmu Můj otec je šílenec.

Nutno podotknout, dříve, než se fanoušci po celém světě zblázní a dají se do boje, že většina filmů, která získala tuto nepříliš oblíbenou anticenu, celosvětově vydělala nejvíce peněz. Taková Twilight sága vydělala neuvěřitelných 16 miliard! korun.

Na Oscarech bylo oproti tomu mnohem veseleji. Přeci jen, úspěchy se přijímají snadněji, než neúspěchy….Horkým želízkem v ohni byl docela jistě Ben Affleck se svým filmem Argo, v němž si sám zahrál a také jej režíroval. Dalším kandidátem byl Spilbergův Lincoln a hlavní herecká hvězda Daniel Day-Lewis, nebo Nespoutaný Django Quentina Tarantina s Leonardem DiCapriem. Zapomenout nesmíme ani hvězdně obsazené Bídníky, klasika v novém kabátě. A kdo si skutečně odnesl zlatou sošku, která mu otevře dosud zavřené dveře?

Nejlepší film  - Argo
Nejlepší režie -
Ang Lee (Pí a jeho život)
Nejlepší herec v hlavní roli -
Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Nejlepší herečka v hlavní roli -
Jennifer Lawrence (Terapie láskou)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli -
Anne Hathaway (Bídníci)
Nejlepší herec ve vedlejší roli -
Christoph Waltz (Nespoutaný Django)

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
14. 03. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
26. 02. 2013 gambis ... (reakcí: 0)
26. 02. 2013 Dannielle ... (reakcí: 0)
26. 02. 2013 Dannielle ... (reakcí: 0)
26. 02. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

22. 10. 2016 Horoskop Panna

Vztah se zdá už není co býval a ty to velmi těžce neseš. Pokud však partner neslyší nebo slyšet nechce a problémy nec... Celý horoskop

Karta dne

Deset pohárů
Pokud toužíš po lásce, přátelství nebo bys ráda poznala nové lidi, kteří sdílejí stejné zájmy jako ty, tak věř, že máš skvělou příležitost. Nejen, že se díky skvělým k...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist