Femina.cz » Magazín » Zábava » Čeho se dnešní ženy nejvíce bojí? Víme to!

Čeho se dnešní ženy nejvíce bojí? Víme to!

Čeho se dnešní ženy nejvíce bojí? Víme to!

Magazín: Zábava | autor: Lenka Šimková | vydáno 27. 01. 2014

Naše maminky či babičky měly své strachy poplatné době. Některé z obav dob minulých přetrvávají, jiné s nástupem modernějších časů zmizely, ale další naopak vznikají. Pojďme se podívat, co nás dnes může trápit a co se s tím dá dělat.

Nebudu dobrá máma…

Spolu s tím, jak se zvyšuje věk, kdy se ženy stávají matkami, nastupují často vtíravé obavy. Budu dobrá máma? Zvládnu výchovu dítěte? Kolik potomků si můžeme dovolit? Na podobné úvahy dříve ženy neměly tolik času a hlavně svoji mateřskou roli přespříliš neřešily. Příčinou nejistoty může být mimo jiné současný trend, který by se dal nazvat „dokonalá matka“. Pod vlivem okolí jsou tak ženy vystavovány tlaku, že musejí pro své děti dělat první a poslední za každou cenu.

Jak se uplatním na trhu práce?

Svobodné, bezdětné ženy to mají při hledání zaměstnání nejjednodušší, i když také jen do určitého věku. Potom už se totiž očekává, že budou pravděpodobně chtít rodinu založit, což se mnohým zaměstnavatelům nelíbí. I když k diskriminaci z takového hlediska nemají právo, často k ní může docházet. Matky s malými dětmi mají situaci také komplikovanou, vyhráno ale nemají ani ty s již dospělými potomky. To už se zase blíží hranice 50 let, po které se může také těžko hledat uplatnění. Kde budu pracovat? Mohu vůbec udělat kariéru? Strachují se často moderní ženy.

Královnou plesu s plnými tvary aneb Zaostřeno na baculky

Královnou plesu s plnými tvary aneb Zaostřeno na baculky

Štíhlé dámy prominou, ale dnes ukážeme ženám, které zrovna nenosí velikost 38, že i ony mohou na ...

Manžel si najde mladší!

Když už ženy zvládnou rodičovskou i pracovní roli, mohou se obávat, že si jejich manžel najde mladší model. Dělo se to sice i v dřívějších dobách, ale obzvláště v současnosti takových případů přibývá a vedou k rozpadu rodiny. Co když ten můj chytne po padesátce „druhý dech“? Obstojím v konkurenci mladé sokyně? Ohrozí moje manželství existence té druhé? I tak se mohou ženy samy sebe ptát. Nevěra vždy byla, je a bude, ale oficiálních výměn partnerek v pozdějším věku je v současnosti přeci jen více.

Zvládnu péči o rodiče?

Dnešní generaci v produktivním věku se říká sendvičová. Mohou mít doma ještě malé děti, ale zároveň se již musejí starat o stárnoucí rodiče. I když existují různá zařízení pro seniory, někteří lidé stále starším členům rodiny věnují péči. Pokud spolu nebydlí, tak alespoň pomáhají při pravidelných návštěvách a podobně. Často taková péče připadne právě na ženu. Jak to vše zvládnu? Zklamu rodiče, když se o ně nepostarám? I to nás může trápit.

Co s tím vším?

Možná si po přečtení předcházejících odstavců pomyslíte, že být ženou je tedy pěkně nevděčné a složité. Samozřejmě to záleží také na každé z nás, jak se k životu postavíme. Co můžeme udělat pro to, abychom jej prožily bez zbytečných obav?

Existuje pět jednoduchých rad:

 • Zapomeňte na dokonalost.
 • Řekněte si o pomoc.
 • Obklopte se lidmi, na které se můžete spolehnout. Neřešte prkotiny.
 • Pracujte na svém sebevědomí.
 • Važte si sama sebe.

Není to samozřejmě vždy tak jednoduché, ale věřte, že při dodržování těchto zásad se vám bude bezstarostněji dýchat.

Co trápí vás, milé čtenářky? Pojďte o tom diskutovat, třeba nalezneme nějaké řešení, nebo si alespoň společně ulevíme.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
28. 01. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
28. 01. 2014 glady .... (reakcí: 0)
27. 01. 2014 pepina . (reakcí: 0)
27. 01. 2014 Dendisek3 =) (reakcí: 0)
27. 01. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

28. 02. 2017 Horoskop Váhy

V práci všechno šlape podle tvých představ, uvědomíš si, že jsi nepostradatelnou součástí pracovního týmu. Dnes dokáž... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist