Femina.cz » Magazín » Zábava » Buď in, buď Měsíčňan! Víme, proč si koupit pozemek na Měsíci

Buď in, buď Měsíčňan! Víme, proč si koupit pozemek na Měsíci

Buď in, buď Měsíčňan! Víme, proč si koupit pozemek na Měsíci

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 30. 03. 2016

No jo, moderní doba velí novým trendům. Mezi ně patří i koupě vlastní parcely na Měsíci. To bys nevěřila, kolik slavných už takový krok udělalo! Půjdeš v jejich stopách?

Jsou věci, kterým se dneska člověk nevyhne. Bacily, viry, šířící se choroby – to všechno jednomu na klidu rozhodně nepřidá. Nemáš pocit, že toho je v posledních letech všude nějak moc? Stačí si zapnout zprávy a máš pocit, že je třeba připravit evakuační plán! Nejspíš to je hlavní důvod, proč se v Lunární ambasádě dveře netrhnou.

Buď in, buď Měsíčňan

Podle výše zmíněné ambasády už je celých osm milionů lidí šťastným vlastníkem pozemku na Měsíci. Z toho je 15 procent Čechů! Jeden americký akr, což je 4047 metrů čtverečných přijde na 999 korun. Kdo by chtěl být za honoraci, může si pořídit i mnohem lukrativnější plac. Něco jako měsíční Beverly Hills existuje taky. Tam to dělá 25 tisíc korun za tři akry. Kupující obdrží list vlastnictví a mapu, na které se jejich úlovek podle souřadnic nachází. Zájemci o elitní čtvrť dokonce získají pas občana Měsíční republiky.

Naděje pro lepší zítřky?

Když se nad tím zamyslíme, tahle extravagance má možná i praktickou stránku. Je jistě otázkou času, kdy americká Nasa (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku) uskuteční meziplanetární cestování i pro obyčejné smrtelníky, ne jen pro milionáře a miliardáře!

Místo na chatu jezdit na Měsíc? Způsob, jak si oddechnout a vyhnout se hrozbám, se kterými se tady potýkáme. Svět totiž pomalu přestává být bezpečné místo k životu. Myslíš si to taky?

Jiný kraj, jiná choroba!

Na konci roku 2013 vypukla největší epidemie eboly v historii. Oficiální počet nakažených přesáhl 28 tisíc. Jen co se potlačilo tohle, vyrojil se nový strašák, virus zika. Světová zdravotnická organizace odhaduje, že v následujících letech bude nakaženo až čtyři miliony lidí. Tenhle postrach se pomalu roztahuje i v Evropě, stejně jako prasečí chřipka. Tím to ale nekončí.

Když se k tomu přidá ještě nebezpečí žloutenky a HIV, vychází z toho, že vytáhnout paty z domu rovná se ohrožení zdraví. Teď už nápad s Měsícem nezní tak šíleně, co? Tam nic takového zatím nehrozí! Kdo si myslí to samé a už se na podobný plán chytil?

VIP sousedé

Nápad s Měsícem se pořádně ujal v nóbl kruzích. Svůj píseček vlastní třeba politik Andrej Babiš nebo Jiří Paroubek. Daleko větší ryba je však Nicolas Cage, Bruse Willis, Madonna, Tom Cruise, Nicole Kidman či fotbalista Ronaldo. Ti všichni kupovali jako diví! Tohle vypadá jako extra hvězdné sousedství, co říkáš?

Mrkni, jak by takový život mohl vypadat. Naznačuje to klip oblíbené české skupiny Chinaski…

Co si o tom myslíš, bude se jednou opravdu bezpečně žít na Měsíci? Jaké tři věci by sis tam s sebou vzala, kdybys musela odcestovat hodně nalehko? 

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
31. 03. 2016 lucik21 ... (reakcí: 0)
30. 03. 2016 pepina . (reakcí: 0)
30. 03. 2016 Viky17 - (reakcí: 1)
30. 03. 2016 stana1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lirene regenerační krém s Aloe vera a karité máslem

Lirene regenerační krém s Aloe vera a karité máslem

Krém intenzivně hydratuje pokožku, redukuje dokonce i hluboké vrásky, vytváří efekt liftingu.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 23. 09. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 09. 2016 Horoskop Střelec

Všechny negativní prožitky a zkušenosti z minulých dnů se velmi úspěšně dořeší. Neboj se sdělit svůj názor a sděl, ja... Celý horoskop

Karta dne

Spravedlnost
Dej si čas a nerozhoduj se na základě emocí, jako je vztek nebo strach, to nejsou dobří pomocníci. Nesnaž se dělat žádné radikální změny, dokud se zcela neuklidníš a n...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, podzimní depka i ryc...

Je to až neuvěřitelné, jak ten čas neskutečně letí. Měsíc už zase utekl jako voda a kromě toho, že dětem skončily prá...

Celý článek

Módní policie

TOPlist