Femina.cz » Magazín » Zábava » Britské seriály, které chceme taky vidět

Britské seriály, které chceme taky vidět

Britské seriály, které chceme taky vidět

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 14. 01. 2011

Po přehlídce americké produkce, která by vašim očím neměla zůstat utajena, přinášíme výběr z nejlepších současných britských seriálů, které snad někdo brzo představí i programovým ředitelům českých televizí.

Skins

Zábavný, srdcervoucí i dramatický seriál o životě teenagerů se doma v Británii promítá od roku 2007 a je to drsnější a nejspíš i reálnější pohled, než na jaký jsme zvyklí. Na rozdíl od takového Muzikálu ze střední tu nikdo nepředstírá, že puberta je krásný věk a současní mladí neberou drogy, nepijí alkohol, nesouloží a navzájem si neubližují. Nikdo tu taky nepředstírá, že herci nestárnou, a tak po dvou letech tvůrci obměnili hlavní sazenstvo za mladší. Místo Nicolase Houlta, chlapečka z Jak na věc, který vyrostl ve vysokého lamače srdcí, tak teď Skins vládne jeho seriálová sestra a její kámoši.

The Thick of It

Pokud jste náhodou viděli komedii In the Loop, která byla loni nominovaná na Oscara za scénář, ale u nás si ji žádný distributor nevšiml, pak máte dobrou představu, jak vypadá i tahle drsná politická satira, poměrně krutě zesměšňující chod jedné (britské) vlády. Právě z tohoto seriálu, který na BBC běží už pět let, pochází postava úředníka Malcolma, který pro sprosté slovo nikdy nejde daleko, zvlášť když si myslí, že všechno řídí. Energii dynamitu a skotský přízvuk mu dodává skvělý Peter Capaldi. Sitcom, kterému se říká Jistě, pane ministře pro 21. století, už vyhrál dvě Bafty za nejlepší komediální seriál.

Shameless

Další, ještě slavnější Skot si zahrál v prvních sériích dalšího populárního seriálu o jedné ne zrovna počestné rodině sourozenců, která přežívá, jak se dá. James McAvoy se dokonce díky Shameless seznámil se svou budoucí ženou Anne-Marie Duff. Přestože hlavně právě o něm je následující ukázka, u tohoto seriálu ze severní Anglie je přece jenom důležitější jiné jméno – Paul Abbott. Ten vymyslel i vynikající krimi minisérii State of Play, podle níž pakl vznikl film Na odstřel. I jeho Shameless se pořád daří dobře, nedávno začala už osmá série.

Misfits

Zato tahle odpověď na americké Hrdiny je seriál starý jenom rok a půl. Nedávno na C4, kde vysílají i Skins, skončila druhé série. Jeho hlavními postavami je pětice loserů, mladých delikventů, kteří během nucených veřejných prací díky elektrické bouři získají nadpřirozené schopnosti. Misfits už mají na kontě Baftu za nejlepší dramatický seriál, což ovšem vůbec neznamená, že by s nimi nebyla legrace. Kritici si kombinaci pikantního humoru ulice a speciálních efektů nadšeně chválí, a ti, co seriál sledují, vědí proč.

Sherlock

První série tohoto seriálu z roku 2010 má jenom tři díly, ovšem každý v podobě 90minutového filmu. Pátrání Sherlocka Holmese už někdo natočil stokrát, naposled s úspěchem Guy Ritchie. Přesto se z téhle verze stala loni v létě televizní senzace. BBC si totiž dovolila viktoriánského detektiva radikálně přesadit do moderního Londýna, udělat z něj charismatického sociopata, s nímž kamarádí jenom jeho spolubydlící Watson, a to ještě ne vždycky, a ještě natočit jeho případy ve stylu CSI (neboli Kriminálky Miami a dalších měst). K tomu našla dokonalé obsazení: Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana.

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
13. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
16. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
28. 06. 2011 ralbosanka :(( (reakcí: 0)
28. 06. 2011 kacik podívám se (reakcí: 2)
16. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
01. 03. 2011 betha a (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

23. 10. 2016 Horoskop Kozoroh

Závist není dobrá vlastnost a ty poslední dobou závidíš ostatním snad i nos mezi očima. Buď spokojená s tím, co máš, ... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist