Femina.cz » Magazín » Zábava » Botanická zahradní párty

Botanická zahradní párty

Botanická zahradní párty

Magazín: Zábava | autor: Redakce | vydáno 17. 07. 2009

30. července 2009 od 19 h vás Botanická zahrada Troja a Cesty prožitku a zvou na Botanickou zahradní párty s koncertem TEMPLE OF GLOWING SOUND

 

Vimal DARPAN, australský hudebník a šaman bude doprovázen vynikající zpěvačkou Maureen Ji (hra na sitar) a hudebníkem Ravi (hra na kuru). Darpanova hudba se dotýká magických hlubin v srdci a zve k objevení kouzla našeho života. Maureen Ji je nositelkou mezinárodního hudebního projektu Lev Tahor, zpívá hebrejsky a portugalsky. Ravi je multiinstrumentalista, spojený s hudbou Amazonie a Indie.

http://www.femina.cz/files/botanicka_zahrada2.jpgZahradní party zve k užívání krásy rostlin v botanické zahradě, setkání s přáteli a rodinami v jedinečném prostředí rozkvetlých expozic, prožitku hudby a roztančení v přírodních rytmech.
Na party bude možné ochutnat gastronomické speciality Jana Dlabala, vynikající čaje a kokosové nápoje z Amazonie. Účastníci budou moci relaxovat u masérů a shlédnout výstavu Inspirace zahradou. Také děti si přijdou na své v dětském malovacím koutku. Na tento výjimečný večer nás v úvodu naladí hudební seskupení Úžas (ČR), svojí šamanskou improvizací hlasem, bubny, tibetskými mísami a zvonky, kalimbami, didgeridoo a různými chřestidly.

Vimal Darpan studoval zpěv, herectví a pantomimu. Ve své hudbě využívá především svůj hlas, kytaru, perkuse, syntezátory, didgeridoo, křišťálové a tibetské léčivé mísy. Než svůj život nasměroval k léčivé síle zvuku, věnoval se po mnoho let profesionálně herectví a hudbě (hraní i skládání). V České Republice můžeme jeho umění poznat na koncertě 30. července v Botanické zahradě Trója. Z jeho rozsáhlé diskografie přinášíme:


Temple of glowing sound je hudba vokálů, perkusí, hrdelního zpěvu, elektronické a etnické hudby, vlnění, plynutí a proměny forem. Jedná se o dvojalbum. První CD je plné atmosféry Amazonie a šamanských stop k pozvednutí ducha a zklidnění duše. Druhé CD v sobě nese hypnotizující zvukové plochy k hluboké relaxaci. Darpan používá exotické hudební nástroje a meditativní tibetské zvuky.
Fly Away je kolekce písní, které vznikly v meditacích a vedou nás do prožitku hluboké intimity a posvátnosti života na planetě Zemi. Zvuk rezonuje se stylem neotribal.

Co pro tebe znamená hudba, Darpane?

„Hudba je energie. Hudba je původní šablonou stvoření. Je ve zvuku i v tichu. Je rytmem vědomí a harmonií života. Je univerzálním jazykem, který spojuje nebe, zemi, přítomnost a budoucnost v jediném velkolepém nedělitelném okamžiku. Říká se, že vesmír byl stvořen prostřednictvím zvuku, a tak vznikly všechny rozmanité dimenze a roviny existence. Klíči ke sladění těchto vnitřních a vnějších světů jsou dech, tón a svědecký postoj.

Jejich prostřednictvím můžeme zachytit Veliké tajemství, věčnou nesmírnou jednotu vtištěnou do nekonečné hry vědomí ve formě. Hudba je zvukem světla, je tónem stvoření je barvou melodie a vůní doteku. Je radostným vyjádřením lásky a uznání všem projeveným formám ve veškeré jejich jedinečné novosti a rozmanitosti.“

Darpan spřádá 25 let zkušeností s hudbou, léčením a divadlem do jedinečného projevu, který baví, oživuje a transformuje. Záměrem, inspirujícím jeho práci, je přivádět lidi dohromady a vytvářet jasný prožitek našeho společného Zdroje. Dosahuje toho dovedným mísením rituálu, písní a oslavy.

http://www.femina.cz/files/botanicka_zahrada.jpgDarpan vystudoval drama, anglickou literaturu a psychologii Na Flinderské univerzitě v Austrálii. Dále se věnoval rozsáhlému studiu transpersonální psychologie a práce dr. Stanislava Grofa. 12 let studoval šaolinská bojová umění u dr. Tennysona Yu (Sydney). Výcvik v terapeutické praxi Humaniversity. Rozsáhlé zkušenosti se skupinovou terapií a Oshovými meditacemi (tantra, tibetská pulsní terapie, šamanské léčení, akupresura, bioenergetika)

Vede tyto semináře:

“Léčivý hlas”; “Třetí ucho”; “Zvuk a ticho”; “Tajemství Buddhů” (Oshovy meditace /či kung). Hojně cestuje po světě a vede semináře (Japonsko, Rusko, Finsko, Švédsko, Nizozemí, Německo, Itálie, Švýcarsko). Je průvodcem v přechodových rituálech VISION QUEST (vedené šamanské rituály).

MAUREEN JI se narodila New Yorku, vyrostla v syrském Damašku a v Německu. Po škole pracovala v hudebním průmyslu a později začala cestovat po světě. Ve Varanasí v Indii objevila svou vášeň ve hře na sitár a také rozvíjela svůj hlas. Na svých cestách se podílela na mnoha sociálních projektech, hlavně pro děti. Žije na Ibize, kde koncertuje, a také dává a vede dílny a ústraní léčení zvukem. Studuje terapii hudbou, taiči - či kung a tantru,vyučuje základy hry na sitár a práci s hlasem a je zakladatelkou SAMASOUND (společnost pro léčivou hudbu ww.myspace.com/samasound

RAVI: stručný příběh

„Zůstává relativně anonymní, životopisné informace udržuje na minimu, nepoužívá příjmení a podezírám ho, že přijal úplně nové jméno: Dítě světa.“ - Verity Sharp v pořadu BBC Radio 3 Late Junction Ravi hraje na koru (západoafrická harfa) svým jedinečným stylem od roku 1985; vytvořil stereo/electrickou/hliníkovou koru; vydal více než 15 alb; zpěvák, instrumentalista, skladatel a alikvótní zpěvák, vede také dílny; mezi jeho živé a reprodukované projekty patří: Neuneneu (Humanity)

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

24. 02. 2017 Horoskop Panna

Pohled do zrcadla tě přiměje začít konečně něco dělat. Rozhodneš se pro radikální změnu jídelníčku i nový tréninkový ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist