Femina.cz » Magazín » Zábava » Americké seriály, které chceme taky vidět!

Americké seriály, které chceme taky vidět!

Americké seriály, které chceme taky vidět!

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 08. 12. 2010

V USA vyhrávají prestižní ceny, mají své oddané fanoušky, ale pro české televize jako by neexistovaly. Přinášíme vám přehlídku amerických seriálů, které by přesto byla škoda neznat.

Mad Men
Příběh z reklamní agentury na Manhattanu od roku 2007 pravidelně vyhrává Zlatý globus i Emmy za nejlepší dramatický seriál, čemuž se vůbec nedivím. Mad Men mají svůdné charisma, švih, chytré dialogy, šmrnc začátku 60. let, nejednoznačné postavy a s chmurnou ironií vystihují nešťastné životy lidí, kteří vyrábějí reklamu na štěstí. A taky mají Jona Hamma v roli Dona Drapera, jehož obleky i citáty se pomalu stávají kultem. Mezi šovinistickými žraloky z New Yorku o své místo na slunci navíc vlastními zbraněmi bojují i silné ženy, jak se můžete podívat v následujícím videu.

Dexter
Krimi seriál o forenzním specialistovi (tedy zaměstnanci policie, který vědecky zkoumá důkazy, v tomto případě krev), co sám často taky někoho zavraždí, sleduje i u nás dost zanícená oddaná skupina díky internetu, protože je to drama napínavé, překvapivé a velmi návykové. Navíc, brutálně nekorektní. A to doslova. Ať už chcete, nebo ne, bude se vám tenhle pořádkumilovný, disciplinovaný, sarkastický a vtipný masový vrah se smyslem pro spravedlnost hodně líbit. A budete netrpělivě čekat, koho zase zamorduje :-) Hereckou sestavu vede Michael C. Hall, o němž už si tak nikdo nebude myslet že je gay, jako jeho postava ze seriálu Odpočívej  v pokoji. Za roli Dextera už vyhrál Zlatý globus a co je ještě důležitější, během natáčení vyhrál i boj s rakovinou. Show tak pokračuje už pátou sezónou a brzo by se prý mohla konečně vysílat i u nás.

Nurse Jackie
Dál se má vysílat i další seriál z produkce Showtime, společnosti, která stojí i za Dexterem či za Tudorovci. Stejně jako oblíbený Dr. House, i sestřička Jackie je případ sám pro sebe. Prášky bere častěji než její pacienti a její práce i osobní vztahy podle toho taky vypadají. V zatím dvou sezonách seriálu s velmi cynickým humorem se v hlavní roli vyřádila Edie Falco, hvězda úspěšného seriálu Sopránovi.

Cougar Town
I Courteney Cox si našla další seriály, kde si může vydělávat po konci Přátel. Ten nynější se jmenuje Cougar Town a Courteney tam hraje rozvedenou ženu s pubertálním synem, která se po letech znovu vrhá do džungle randění. A moc se jí nedaří, i když pořád vypadá tak, že jí můžeme závidět, i my co jsme třeba o deset let mladší. Seriál stvořili chlápci, co stojí i za lékařskou komediální sérií Scrubs.

Arrested Development
Komedie se dají natočit o všem, i o tunelování a dysfunkční rodině tupců a rozmazlenců, které z finanční krize pomáhá poslušný synáček, na nějž se typově dobře hodí Jason Bateman. Dílo, které to za tři roky existence dotáhlo až k Emmy za nejlepší komediální seriál, se v Americe vysílalo v letech 2003-2006. Kromě Batemana tu hraje třeba i Michael Cera nebo ledová královna z Ally McBeal Portia De Rossi.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
27. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
28. 01. 2012 gambis ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 xxmilixx oo (reakcí: 0)
28. 06. 2011 kacik ??? (reakcí: 0)
26. 06. 2011 xxkotaskovaxx x (reakcí: 0)
16. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
03. 03. 2011 Roux =) (reakcí: 0)
03. 03. 2011 Roux =) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

27. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Pokud tě trápí zdravotní problémy, zajdi pro jistotu k lékaři. Může jít o banalitu, ale také o vážný problém, který j... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist