Femina.cz » Magazín » Zábava » Aféry: Když rodiče škodí lásce

Aféry: Když rodiče škodí lásce

Aféry: Když rodiče škodí lásce

Magazín: Zábava | autor: Petra Martišková | vydáno 06. 06. 2011

O tom, že jsou vztahy mezi rodiči a dětmi leckdy hodně komplikované není pochyb a co teprve, když si dítě najde partnera, který není úplně podle představ rodičů. To pak dokáže zkomplikovat život pořádné hromadě lidí. Stejně jako v posledním dílu seriálu Aféry, který je inspirován skutečnými příběhy. Do kanceláře Pavla Kříže alias Dana Majera se tentokrát nevypraví ani zhrzená manželka, ani naštvaný manžel, nýbrž naštvaný otec a tchán v jedné osobě.

Ten si totiž usmyslel, že dcery manžel, kterého si vzala brzy a navíc ještě tajně jí nesahá ani po kotníky a rozhodl se, že se s ním dcera rozvede stůj co stůj.

Znám takový případ i ze svého okolí. Otec mé kamarádky se také velmi špatně smiřoval s jakýmkoliv přítelem své dcery. Nikdo mu nepřipadal pro jeho holčičku dost dobrý, a když už vzal jednoho z nich na milost, pak na něm stejně celou dobu hledal jen chyby. A co teprve když se má přítelkyně rozhodla za svého dlouholetého partnera provdat. Otec celé přípravy nejprve z povzdálí sledoval a mlčky skřípal zuby, ale potlačované obavy a stres nakonec vybublaly napovrch v tu nejhorší dobu – ve svatební den.

Kamarádka byla jak v mlýnských kamenech, celé dny poslouchala, co si to vzala za budižkničemu a bylo jí líto, že k nim otec nechce přijít ani na návštěvu. Kdo ví, jestli spory mezi ní a manželem začaly díky hádkám s otcem, jisté je, že její manželství se po několika letech rozpadlo. Což byla voda na otcův mlýn, který nezapomněl poukázat na to, že jí to celou dobu říkal. Těžko říct, jestli si někdy připustil, že by mohl být také strůjcem rozkolu. Co jsem nechápala vůbec, bylo, že se má kamarádka za manžela nepostavila, že se nechala vláčet mezi nimi a nervovala se. Nechtěla ublížit ani svému otci, ani svému manželovi. Naštěstí pro všechny zúčastněné zůstalo manželství bezdětné.

V seriálu však hlavní hrdinka Karolína byla právě těhotná a zjištění, že jí manžel podvádí, muselo být šokem, který rozhodně nemusela zažít. Nevěru totiž způsobili její „milující“ rodiče. Asi nikdy nepochopím, jak si někdo může přivlastňovat své dítě do takové míry, že chce rozhodovat o tom, kdo je a kdo pro něj není vhodný partner. Bohužel je stále spousta případů, kdy rodiče nedokážou přestřihnout pupeční šňůru, ani když je dítě dospělé. Nemám zkušenost, ale opravdu je to tak strašně těžké nechat své dítě jít vstříc svému osudu?

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
05. 07. 2011 lienkaxy vztahy (reakcí: 0)
04. 07. 2011 helenadon aféry (reakcí: 1)
27. 06. 2011 mipal seriál (reakcí: 0)
19. 06. 2011 11789 seriál (reakcí: 1)
16. 06. 2011 Zituska aféry (reakcí: 0)
14. 06. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
07. 06. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
06. 06. 2011 indira AFÉRY (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 10. 2016 Horoskop Vodnář

Dnes budeš přelétavá jako motýl. Chvíli budeš chtít pracovat, chvíli odpočívat, za chvíli si zase číst. Budeš dělat v... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist