Femina.cz » Magazín » Zábava » Aféry: Když rodiče škodí lásce

Aféry: Když rodiče škodí lásce

Aféry: Když rodiče škodí lásce

Magazín: Zábava | autor: Petra Martišková | vydáno 06. 06. 2011

O tom, že jsou vztahy mezi rodiči a dětmi leckdy hodně komplikované není pochyb a co teprve, když si dítě najde partnera, který není úplně podle představ rodičů. To pak dokáže zkomplikovat život pořádné hromadě lidí. Stejně jako v posledním dílu seriálu Aféry, který je inspirován skutečnými příběhy. Do kanceláře Pavla Kříže alias Dana Majera se tentokrát nevypraví ani zhrzená manželka, ani naštvaný manžel, nýbrž naštvaný otec a tchán v jedné osobě.

Ten si totiž usmyslel, že dcery manžel, kterého si vzala brzy a navíc ještě tajně jí nesahá ani po kotníky a rozhodl se, že se s ním dcera rozvede stůj co stůj.

Znám takový případ i ze svého okolí. Otec mé kamarádky se také velmi špatně smiřoval s jakýmkoliv přítelem své dcery. Nikdo mu nepřipadal pro jeho holčičku dost dobrý, a když už vzal jednoho z nich na milost, pak na něm stejně celou dobu hledal jen chyby. A co teprve když se má přítelkyně rozhodla za svého dlouholetého partnera provdat. Otec celé přípravy nejprve z povzdálí sledoval a mlčky skřípal zuby, ale potlačované obavy a stres nakonec vybublaly napovrch v tu nejhorší dobu – ve svatební den.

Kamarádka byla jak v mlýnských kamenech, celé dny poslouchala, co si to vzala za budižkničemu a bylo jí líto, že k nim otec nechce přijít ani na návštěvu. Kdo ví, jestli spory mezi ní a manželem začaly díky hádkám s otcem, jisté je, že její manželství se po několika letech rozpadlo. Což byla voda na otcův mlýn, který nezapomněl poukázat na to, že jí to celou dobu říkal. Těžko říct, jestli si někdy připustil, že by mohl být také strůjcem rozkolu. Co jsem nechápala vůbec, bylo, že se má kamarádka za manžela nepostavila, že se nechala vláčet mezi nimi a nervovala se. Nechtěla ublížit ani svému otci, ani svému manželovi. Naštěstí pro všechny zúčastněné zůstalo manželství bezdětné.

V seriálu však hlavní hrdinka Karolína byla právě těhotná a zjištění, že jí manžel podvádí, muselo být šokem, který rozhodně nemusela zažít. Nevěru totiž způsobili její „milující“ rodiče. Asi nikdy nepochopím, jak si někdo může přivlastňovat své dítě do takové míry, že chce rozhodovat o tom, kdo je a kdo pro něj není vhodný partner. Bohužel je stále spousta případů, kdy rodiče nedokážou přestřihnout pupeční šňůru, ani když je dítě dospělé. Nemám zkušenost, ale opravdu je to tak strašně těžké nechat své dítě jít vstříc svému osudu?

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
05. 07. 2011 lienkaxy vztahy (reakcí: 0)
04. 07. 2011 helenadon aféry (reakcí: 1)
27. 06. 2011 mipal seriál (reakcí: 0)
19. 06. 2011 11789 seriál (reakcí: 1)
16. 06. 2011 Zituska aféry (reakcí: 0)
14. 06. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
07. 06. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
06. 06. 2011 indira AFÉRY (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

23. 03. 2017 Horoskop Lev

Šéf dnes nečekaně povýší kolegyni na místo, po kterém jsi toužila ty. Namísto toho, abys začala kolegyni pomlouvat, n... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist