Femina.cz » Magazín » Zábava » 7 znaků, jak poznáš, že jsi závislá na internetu

7 znaků, jak poznáš, že jsi závislá na internetu

7 znaků, jak poznáš, že jsi závislá na internetu

Magazín: Zábava | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 23. 05. 2016

První věc, co po ránu uděláš je, že otevřeš notebook, tablet nebo zapneš mobil, kde máš internetové připojení a rychle sjíždíš, co nového? Facebook, Twitter, mailová schránka, pak tvé oblíbené servery a projet youtube, jestli není nový hit? Víš, že svět existuje i za touto obrazovkou? Možná to s internetem přeháníš. Tady máš sedm znaků, jak poznat, jestli ti internet nepřerostl přes hlavu.

1. Nechodíš nikam, kde není připojení

Kámoši tě lákají na chatu, ale ty víš, že tam není signál a celý víkend bez internetu bys nepřežila. Takže odmítneš a pak jen doma lajkuješ jejich fotky, na kterých si užívají společné chvíle. Pokud se náhodou ocitneš někde na místě, kde prostě připojení není, jsi nesvá a utíkáš rychle pryč. Takový vinný sklípek bez signálu je pro tebe pohroma a tak každou chvíli běžíš ven, abys zkontrolovala svět na síti. 

2. Co vyfotíš, hned pošleš do světa

Cokoli vyfotíš, okamžitě dáváš na facebook a sleduješ, kolik má tvůj příspěvek lajků a už se nemůžeš dočkat komentářů. Zapomínáš si zážitek užívat, hlavní pro tebe je ho vyblejsknout, aby ostatní viděli, jak si žiješ. Fotky dokonce aranžuješ, směješ se do foťáku, i když se ti výlet vůbec nelíbí a je ti zima. Ale to tví facebookoví kámoši nevědí, ti mají před sebou krásný obrázek usměvavé slečny, že?

3. Noviny? Kniha? To už ani neznáš

Už si ani nepamatuješ, kdy sis přečetla knížku. Myslíme tu tištěnou, opravdovou, která nějak voní, má svou velikost a tvar. Posledních deset knižních novinek jsi přelouskala pomocí čtečky. To samé s novinami a časopisy. Přečíst si v kavárně noviny a listovat stránkami má svoje kouzlo. Ale to ty nemůžeš vědět, protože všechny zprávy máš přeci v mobilu.  

4. Vše si vygooglíš

Když ti někdo s něčím radí, ani neposloucháš, protože víš, že si to můžeš najít na internetu. Jak se dělá zásmažka, kde mají zrovna volné pracovní místo nebo jaké bude zítra počasí. Už nepotřebuješ se ptát moudrých a zkušených na radu, protože máš svůj google. Tak bacha, google možná ví hodně, ale neumí už informace dělit na ty důležité a ty nedůležité. Občas si poslechni, co ti říkají ostatní. 

5. Nežiješ

Nemáš opravdové přátele, nemáš ani chlapa, máš internet. Když jsi měla narozeniny, přálo ti padesát lidí, ale přes internet. Osobně nikdo. Tento týden se ti dvořilo patnáct chlapů, ale naživo nikdo. Když už jsi náhodou s někým z masa a kosti v kavárně, máš hlavu sklopenou dolů k tvému mobilu. Člověk si s tebou prostě pokecá jen přes web, naživo nemá šanci.

6. Všechno znáš. Z webu

Většinu věcí v poslední době jsi neviděla na vlastní oči, ale zprostředkovaně. Sníh, slunce, tuleně, vyprávění vtipu, taneční vystoupení, dokonce i nahého chlapa. Všechno jsi viděla, všechno znáš. Ale jen na obrazovce. Co opravdu znáš z vlastní zkušenosti? Toho už moc není, viď? 

7. Máš přehlcený mozek nepotřebnými informacemi 

Jen zapneš počítač, už se to na tebe valí. Kdo vyhrál v televizní soutěži, která herečka se rozvádí, všechny možné parodie na politiky, komentáře ke všemu, co se stalo za posledních 24 hodin. A druhý den znovu. Zbytečně si zahlcuješ mozek. Zkus prostě vypnout. Udělej si den bez přísunu jakýchkoliv informací. Prostě takový restart. 

Pokud ses poznala i jen v několika z těchto znaků, věř, že by ses nad sebou měla zamyslet. Internet tě totiž dokonale ovládá a ty už žiješ jen ve virtuálním světě. A některé věci jsou rozhodně lepší naživo. Nebo bys chtěla zažít líbání přes internet jako postavy v následujícím videu? 

Tak co? Jak to máš ty? Máš pocit, že to přeháníš, nebo nejsi ten typ, co by každou volnou chvíli trávil u monitoru? Napiš nám do diskuze. 

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
24. 05. 2016 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist