Femina.cz » Magazín » Zábava » 6 divných činností, které se nazývají sportem. Nebudeš věřit!

6 divných činností, které se nazývají sportem. Nebudeš věřit!

6 divných činností, které se nazývají sportem. Nebudeš věřit!

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 18. 05. 2016

Hokej, tenis nebo fotbal? Nic proti, ale tohle už prý tolik netáhne. Klasické sporty totiž posílají na střídačku zcela nové disciplíny. K leckterým se používají hodně zvláštní propriety. Sýr, koště či manželka? Bez nich to prostě nejde!

Připadá ti třeba horolezectví nebo divoká jízda na kajaku jako náročný sport? Našli jsme pár fyzických aktivit, oproti kterým je nebezpečné slaňování z vysoké hory předvídatelná nuda. Tohle je ten pravý sportovní adrenalin!

1. Závod o vykutálený sýr

Vymýšlení pravidel v tomto případě si asi nežádalo žádné extra přemýšlení. Bohatě stačí jeden kopec, desítky soutěžících a kulatý sýr. Ten se pošle z vrcholu dolů a banda nadšenců se ho snaží chytit.

I když to vypadá jako snadná záležitost, kořist dokáže nabrat rychlost kolem sta kilometrů v hodině. A to dohnat fakt nejde! Vítěz je tedy ten, kdo se první dopraví do cíle bez újmy na zdraví. Věřila bys tomu, že se honba za mléčným výrobkem pořádá v Anglii každoročně a mnozí si na Cooper's Hill, odkud se vybíhá, jezdí v předstihu odzkoušet terén?

2. Hokej pro podvodníky

Logicky předpokládáš, že bez patřičné ledové plochy se v hokeji nehneš? O opaku by tě přesvědčila Jihoafrická republika. I obyvatelé téhle horké části zeměkoule hokej hrají - po svém! Stačilo jen poupravit pravidla klasického hry.

Dávají si ho tedy v bazénu pod vodou, bez dresu a v plavkách. Puk je samozřejmě těžší, aby se udržel na dně, a manipuluje se s ním za pomoci speciálního posunovadla. Zadržet dech na delší dobu? Žádný med. Každopádně Afričané dost válí. A dokonce inspirovali i Nový Zéland a Austrálii. Kde je vůle, tam jde všechno!

3. Pólo. Šlapky místo kopyt!

Když se řekne pólo, každému se vybaví anglický gentleman v elegantním svetru. A samozřejmě kůň. Jenže co si budeme povídat, takový oř prožere tisíce. Úsporné řešení? Místo zvířete bicykl. Vlastní pohon, taky pohon! Tenhle sport už uznala i sportovní asociace a hraje se na mezinárodní úrovni. Trochu nechápeme, jak to jde realizovat! Jet na kole, nenabourat do protihráče a ještě kladívkem honit balónek? Na trávě? Trochu vyšší dívčí. Nutno dodat, že v Asii zašli v této hře ještě dál. Jezdí sice na koni, ale místo míčku přemisťují mrtvého kozla. Jako fakt! Národní zábava se jmenuje buzkaši. A je to dost fujky.

4. Zadržení fretky. Pod oblečením!

Těžko soudit, jestli tohle už nehraničí s týráním němých tváří. Na každý pád to budí rozpaky. Fretka je mrštný tvor, o tom není pochyb. Když se ke všemu ocitne v kalhotách, není radno si s ní zahrávat a držet ji tam násilím. Moc se s tím nepáře! A to je vlastně smysl této disciplíny. Udržet chlupáče na místě. Světový rekordman, kterého asi jen tak někdo nepřekoná, měl u poklopce jako rukojmí fretky dvě. Pět hodin! Tak nevíme, koho z nich bychom měli litovat víc…

5. Přenos manželky přes překážky

Říká se, že muž by měl ženu na rukou nosit. Jaká romantická představa! Jenže to by nebyli pánové, aby si z toho neudělali způsob, jak mezi sebou poměřit síly. Na hrb se tedy nahodí dáma a upaluje se do cíle. 

Posuzuje se samozřejmě čas, taky bezchybné zdolání nástrah na trati a v neposlední řadě i pohodlí živého závaží. Za to, že žena při neopatrné manipulaci padá, se strhávají body! Pokud závodník nemá vlastní protějšek, může si ho půjčit. Otázkou je, kdo by se z cizí paní tahal, že? Je to záhul. Mrkni na video, jaká je to makačka!

6. Famfrpál, koště do ruky

Ne, fakt si z tebe neděláme šoufky. Tohle existuje i jinde, než jen ve snímku o Harrym Potterovi. Poprvé se famfrpál hrál v USA na univerzitě v Middlebury. Dost se to ujalo. Na rozdíl od filmu se v reálu musí utíkat po svých, s koštětem mezi nohama. Čarodějnice sice už byly, ale proč nevytáhnout smeták i jindy, ne? Páni, tak ještě Bradavice a jsme komplet. Ještě že se neodehrávají závody ve vstupu do mezistanice na nádraží, jako v téhle pohádce pro děti i dospělé. I když, možná i to časem přijde.

Který sport ti přijde nejvtipnější? Zkusila bys ho taky? Napiš nám o tom do diskuze!

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
22. 05. 2016 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
19. 05. 2016 jancaand ... (reakcí: 0)
18. 05. 2016 goldie ... (reakcí: 0)
18. 05. 2016 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

28. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes budeš jednat s horkou hlavou. Rozbouřené emoce tě dovedou až do krajnosti a ty tak pustíš z pusy slova, kterých ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist