Femina.cz » Magazín » Zábava » 5 nejpraštěnějších povolání světa

5 nejpraštěnějších povolání světa

5 nejpraštěnějších povolání světa

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 06. 11. 2014

Nudí vás vaše práce? Toužíte po změně, ale neláká vás ani jedna z nabídek pracovního úřadu? Vyrazte do zahraničí! Tam se to možnostmi jen hemží! A že je z čeho vybírat, to není třeba dodávat. Je libo pracovat jako ježibaba nebo hlídač zaschlé barvy?

Podzim za chvíli vystřídá zima, Vánoce a novoroční předsevzetí. Už teď pomýšlíte na to, co by se ve vašem životě mělo změnit? Začíná to u práce? Nenechte se omezovat hranicemi států ani možností a zkuste práci, kterou nemá nikdo jiný. Rozhodně přijdete na jiné myšlenky a ještě si vyděláte balík! 

1. Zombie

Ne, tohle není vtip! Opravdu se jedná o zaměstnání, a to v Londýně! Společnost, která se zabývá prohlídkou podzemních prostor, uspořádala výběrové řízení na nejstrašidelnější příšerku. Požadavky? 

Uchazeč by se měl co nejvěrohodněji podobat někomu, kdo právě vstal z mrtvých. Máte z toho husí kůži? To přejde! Roční plat dělá v přepočtu 900 tisíc korun! Navíc není třeba žádného vzdělání ani speciálních schopností. Jen toho čerstvého vzduchu si tam moc neužijete.

2. Ježibaba

I když takový dojem budí nejedna nepříjemná úřednice kdesi za přepážkou, v Anglii - ano, už zase – nedávno hledali někoho, kdo by se podobal ježibabě se vším všudy a pasoval do turistické oblasti Wookey Hole. 

Přihlásilo se 2300 žadatelů a po urputném boji zvítězila bývalá realitní makléřka, která sekla s nemovitostmi. Sice teď bude strašit lidi, ale vydělá si přes 1,5 milionu korun za rok. Co si asi napíše do kolonky „zaměstnání“ v daňovém přiznání? Čarodějnice. Na tamním finančním úřadě snad nepostrádají smysl pro humor!

Trendy podzimu 2014. S tímhle oblečením zazáříte

Trendy podzimu 2014. S tímhle oblečením zazáříte

Chcete vědět, co si pořídit, abyste byla v podzimních dnech oblečená podle nejnovějších módních t...

3. Hlídač zasychající barvy

Tuhle zajímavou a odpočinkovou prácičku má na starosti jeden chlapík z Velké Británie – jak jinak. Přijala ho firma vyrábějící barvy a laky. Aby se moc nenudil, k jeho potřebnému náčiní patří stopky. Musí si totiž zapisovat, jak dlouho která barva schne. Jenže tím to končí! Možná je to trochu nuda, ale za desítky tisíc měsíčně. Asi to nebude tak zlé! Nechcete se zeptat, zda nepotřebuje kolegu? 

4. Správce ostrova

Kdo tohle dělá, musí každý den děkovat Bohu! Jeden takový šťastlivec správcuje tropický ráj Hamilton poblíž Austrálie a opravdu si na své povinnosti nemůže stěžovat. Plavání, potápění a průzkum ostrova je jeho denním chlebem. Vlastně ještě občas vybírá poštu a hodí sem tam nějakou mlsku rybám. Za tuhle „dřinu“ má nejen proplacené všechny výdaje, ale ještě 4 miliony korun za 12 měsíců. Je tohle vůbec možné? Je to divné, ale ano.

5. Moderátor porna

Dostáváme se k opravdové libůstce. Vhodného adepta na místo moderátora kanálu pro dospělé nedávno hledali opět ve Spojeném království. 

Sice nám není jasné, co je třeba u takové podívané ještě komentovat, každopádně zájemce musel mít výborné komunikační dovednosti. Na oplátku dostal zhruba 7000 korun za jeden odvysílaný pořad. A nesmíme opomenout, že při natáčení vystupoval polonahý. Jelikož ne každý má takovou odvahu, dá se předpokládat, že náhradníků není nikdy dost. Přidáte se na čekající listinu? 

Jiný kraj, jiný mrav! Tohle se nám v Čechách stát nemůže! U nás je to samá servírka, barman, kuchař, číšník, dělník, zdravotní sestra. A tak je to pořád dokola! Nebo ne? Znáte nějaké extra nevšední povolání? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
12. 12. 2014 misule14 Práce (reakcí: 0)
07. 11. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
07. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 11. 2014 glady .. (reakcí: 0)
06. 11. 2014 pepina . (reakcí: 0)
06. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
06. 11. 2014 MM Práce snů? (reakcí: 0)
06. 11. 2014 šaryk Jo jo (reakcí: 0)
06. 11. 2014 Kiki Beru! (reakcí: 0)
06. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
06. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

26. 03. 2017 Horoskop Rak

Pokušení podvést partnera dnes bude velmi silné, ale nedělej to, pokud o toho svého nechceš přijít. Nevěra by se velm... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist