Femina.cz » Magazín » Zábava » 5 jednoduchých rad, jak být úspěšná, milovaná a šťastná už navždy

5 jednoduchých rad, jak být úspěšná, milovaná a šťastná už navždy

5 jednoduchých rad, jak být úspěšná, milovaná a šťastná už navždy

Magazín: Zábava | autor: Mirjana Červenková | vydáno 07. 01. 2016

Také ti tvrdili, že s kouzlem osobnosti se musí člověk narodit? Omyl, dá se to naučit! A nemusíš být kouzelnice, ba ani světová kráska!

Výše IQ přitom není rozhodující, důležitější je sociální inteligence. Mimochodem, víš, že my ženy, při komunikaci používáme sedm mozkových center, zatímco muži pouhé dvě? Už proto bychom měly být na ně hodné a prokázat tím i tolik potřebnou empatii.

Ale teď vážně, máme pro tebe „návod ke štěstí“, neboli úspěšnou strategii, která z tebe udělá charismatickou bytost! Budou tě obdivovat, milovat a dosáhneš snadněji úspěchu. A pokud uděláš občas chybu? To, co by jiným neprošlo, ti každý rád odpustí. 

Rada č. 1: Usmívej se už zdálky

Člověk, kterého chceš okouzlit, by měl už zdálky vidět tvůj úsměv. Přesně takový, jaký by se ti objevil na tváři, kdybys potkala po letech přítele z dětství, nebo svoji dávnou lásku, případně, jako kdybys vyhrála právě milion... Vyzařuje-li z tebe radost, předáváš ji dál a každý se s tebou cítí dobře.  

Rada č. 2: Přijímej bez výhrad

Chovej se tak, jako by byl v tu chvíli pro tebe tím nejdůležitějším tvorem na světě. Měl by cítit, že jsi tady jen pro něho, věnuj mu maximální pozornost. Dívej se mu do očí a tiše naslouchej. Nezabývej se u toho čímkoli jiným, přemýšlej o jeho slovech, přikyvuj, přitakávej a vhodnými otázkami dej najevo zájem a snahu o pochopení, souznění, případně o řešení jeho problému. Vyvaruj se skákání do řeči, je to nevychované, a navíc tím přetrhneš nit důvěry, která se mezi vámi právě mohla navázat. Zkus se do protějšku vcítit, vyptávej se na jeho názory, nekritizuj ho za drobnosti, zkrátka ho přijmi takového, jakým je. Bezvýhradné přijetí působí přímo magneticky. 

Rada č. 3: Chval, děkuj, oceň

Slova uznání dokážou přímo zázračně zvednout sebevědomí. Vždycky najdeš něco, za co se dá ten druhý pochválit, i kdyby to byla maličkost. (Btw, jedna moje známá chválila partnera i za to, jak pěkně a pravidelně dýchá:-)). Ale teď vážně, děkuj za všechno, za pomoc, za radu, nápad, nebo pozornost. Každý má pak chuť dělat stále ty správné věci, za které je chválen. Bude tě mít za to rád a jeho pocit se vrátí k tobě jako „pozitivní bumerang“ –  i ty budeš mít pak sama sebe radši. Jakmile zjistíš, že je to vzájemně provázáno, zaručeně tě to přiměje roztočit sluníčkový mechanismus dobra, kde to, co vyšleš, se ti vrací. (Pozor na to - platí to i opačně).

Rada č. 4: Mluv celým tělem

K člověku, s nímž mluvíš, se obrať celým tělem, nikoli jen hlavou, to by vypadalo, že ho vnímáš jen tak okrajově. Pokud oba sedíte, nakloň se trochu dopředu, zapamatuj si, že výrazný odklon je signálem nezájmu nebo i odporu. Založené ruce vypadají jako obranná hradba a působí odtažitě, je to jako plot vylepšený ostnatým drátem a alarmem. Měj otevřené dlaně, sevřené pěsti působí nepříjemně, stejně jako prsty zaklesnuté do sebe na způsob petlice. Když jsi zvyklá během hovoru křížit nohy, měly by směřovat ke tvému protějšku, ale jen decentně, nikoli jako bys ho chtěla nakopnout…

Hlídej i vzájemný osobní prostor, není dobré se na někoho doslova nalepit. Pamatuj si, že vzdálenost 60 cm je jen pro lidi z rodiny a důvěrné přátele, ale také je zbytečné stát příliš daleko.  

Rada č. 5: Neboj se být hvězda

Charisma je schopnost působit na druhé, předávat jim své myšlenky, získávat je pro své názory a být pro ně autoritou. Tak pravil německý sociolog Max Weber…Jak vidíš, ani on neříká nic o tom, že je charisma něco vrozeného. Stačí na sobě zapracovat a budeš hvězda! 

Jak to máš ty? Myslíš si, že na lidi působíš charismaticky nebo ti to vůbec nejde? Pochlub se nám.  

Foto zdroj: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

ARTISTRY SIGNATURE COLOR Paleta očních stínů – Sunrise

ARTISTRY SIGNATURE COLOR Paleta očních stínů – Sunrise

Probuďte v sobě vizážistku...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 26. 05. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

26. 05. 2016 Horoskop Býk

Dnes ti dojde trpělivost, v práci to ještě půjde, ale doma budeš nucena udělat radikální pořádek mezi přáteli. Zjistí... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Pokud začneš právě v tuto chvíli podnikat něco nového, máš velkou šanci na úspěch v budoucnosti, což znamená skvělé finance a také mnoho obdivných uznání z okolí. Svůj...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, závisláci i bláznivé...

Závislákem je vlastně každý z nás, jen ty závislosti se člověk od člověka liší. Já jsem třeba regulérní závislák na č...

Celý článek

Módní policie

TOPlist