Femina.cz » Magazín » Zábava » 5 báječných důvodů, proč si začít psát deník

5 báječných důvodů, proč si začít psát deník

5 báječných důvodů, proč si začít psát deník

Magazín: Zábava | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 22. 09. 2015

Máš psaní deníků spojené s dospíváním, s první láskou, prvním polibkem i milováním? Pamatuješ si, jak jsi do něj smolila každičkou křivdu, nápad i nezapomenutelné zážitky? Možná by sis to měla zase osvěžit. Psaní deníku je to totiž super a my pro tebe máme hned pět důvodů, proč by sis ho měla vést i ty.

Důvod č. 1: Odpočinek po celém dni

Je fajn udělat si z psaní deníku něco jako večerní rituál, kdy se zakutáš pod deku s hrnkem bylinného čaje s medem, vezmeš do ruky tužku a přetvoříš své zážitky v popsané stránky. Budeš mít tak nádherný přehled o svém životě, během zápisků se k jednotlivým prožitkům a dobrodružstvím po celém dni vrátíš ještě jednou, a díky časovém odstupu se dopídíš k drobnostem, kterých sis v tu chvíli ani nepovšimla, nebo ti frnkly před nosem, protože jsi pospíchala na MHD.

Klidně se nechej unést fantazií a přimaluj k daným událostem milé obrázky nebo úsměvné karikatury, deník prostě bude platit za tvůj prostor, kde se otevřeš vlastnímu nitru a svěříš papíru i to, co bys nemohla říct ani své nejlepší kamarádce. 

Až ti bude smutno a budeš mít pocit, že je tvůj život o ničem, otevřeš si deník a prolistuješ se svými zápisky až ke zjištění, že přes všechny drobné kolize a krize jsi na světě šťastná. Poslouží ti jako skvělý důkaz toho, že ty rozhodně nevedeš nudný život.

Důvod č. 2 : Uděláš si v hlavě i emocích pořádek

Když na papír zachytíš nejenom všechny radosti a úsměvné historky, ale i věci, kterých se bojíš a máš z nich respekt, tak počítej s tím, že se ti rozhodně uleví. Pokud jsi se například v létě nechala unést kouzlem okamžiku,  zapomnělas na dobré vychování a tak trochu jsi milého podvedla, jediný, komu se můžeš bez problémů svěřit, je právě deník.

Díky tomu, že se vypíšeš z emocí, silného zážitku a v klidu a v pohodě zpracuješ veškeré pocity, budeš se dívat na prožitou situaci s nadhledem. Proto je vysoce pravděpodobné, že se z tebe nestane hysterka, nebo ta, kterou dřív rozplakalo úplně všechno. Budeš mít nejenom své myšlenky, ale i emoce pod kontrolou.

Důvod č. 3: Když ztratíš životní směr, deník ti napoví

Celý život jsi snila o tom, že se podíváš na Kubu, nebo si otevřeš psí útulek? Jenomže vlivem špatných náhod jsi se nepohnula z místa, natožpak abys své sny zrealizovala? Ve chvíli, kdy si budeš myslet, že nic nemá cenu a život je pes, si zalistuj pasážemi, kde jsi barvitě popisovala své sny a touhy. Kde sis s chutí zapisovala své úspěchy a radosti. A uvidíš, že bude po splínu.

Důvod č. 4: Můžeš si užívat se vzpomínkami

Máš pocit, že podzimní večery jsou nekonečné a líně se táhnou jako žvýkačka? Vyplň si je vzpomínkami na letní dobrodružství. Když se vrátíš na stránky, kdy panoval červenec, nebo srpen a prázdniny byly v plném proudu, zalije tě nádherná vlna nostalgie. A pokud k tomu všemu ještě vytáhneš fotoalbum, tak věř, že se opravdu nudit nebudeš.

Důvod č. 5: Psaní zážitků násobí kreativitu a působí jako balzám na psychiku

Když večer co večer usedáš ke stolku s lampičkou, abys řádkům svěřila, jaký jsi prožila den, tak děláš dobře nejenom tělu, protože se tak lépe připravíš na spánek a zbavíš se těžkých myšlenek, ale navíc podpoříš kreativitu, vzbudíš představivost z letargie a co víc, utváříš si z malých střípků barevnou mozaiku tvého života. A jakými barvami každý střípek vybarvíš je jenom na tobě!

Jak si psaní deníku zpříjemnit?

 • Pořiď si deník v takovém stylu, který se hodí k tvému já. Vybírat můžeš z klasických barevných desek, ale i z těch z pravé kůže.
 • Neboj se třpytivých gelovek a zvýrazňovačů, tvůj pohled tak nejdříve ustrne na nejdůležitějších momentech.
 • Nezapomeň ani na milé lepicí papírky mnoha barev a tvarů. Jsou líbivé, trendy a navíc tvůj deník pozvednou na malé umělecké dílo.
 • Připrav si k psaní tvé knihy života bylinkový čaj, mléko s medem, či horké kakao, budeš si to náramně užívat.
 • Piš si nejenom to, co se ti přihodilo, ale i to po čem toužíš. A rozhodně nepřestávej snít a věřit v realizaci svých přání.

A co víš? Třeba v sobě objevíš i spisovatelský talent a jednou bude tvůj deník bavit i ostatní jako ten ve videu:

A jak to máš s deníkem ty? Píšeš si ho nebo ti to přijde trhlé a pro malé holky? Napiš nám své názory do diskuze a nezapomeň se podívat do galerie, jak stylový tvůj deník může být!

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, Pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
20. 01. 2016 Ivo Webový dení (reakcí: 0)
22. 09. 2015 Bobina1 - (reakcí: 4)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

22. 10. 2016 Horoskop Beran

Dlouhou dobu jsi v sobě dusila všechny problémy a starosti a dnes bouchneš jako papiňák. Partner nebude věřit vlastní... Celý horoskop

Karta dne

Deset pohárů
Pokud toužíš po lásce, přátelství nebo bys ráda poznala nové lidi, kteří sdílejí stejné zájmy jako ty, tak věř, že máš skvělou příležitost. Nejen, že se díky skvělým k...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Módní policie

TOPlist