Femina.cz » Magazín » Zábava » 4 činnosti, které dělají ženy s příchodem jara. Jedeš v tom taky?

4 činnosti, které dělají ženy s příchodem jara. Jedeš v tom taky?

4 činnosti, které dělají ženy s příchodem jara. Jedeš v tom taky?

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 30. 03. 2016

Být ženou je v mnoha ohledech úžasné, ale nebudeme si nic nalhávat – žádná sranda! Zatímco mužům je úplně fuk, jaké právě vládne roční období, my s příchodem jara máme nejvíc starostí. Kvůli těmto čtyřem věcem se nezastavíme ani na minutu!

Zima už konečně zvedla kotvy a zamávala na rozloučenou. Venku se probouzí příroda, slunce svítí a vzduchem se nese kouzelná vůně jara. Všichni jásají, tedy kromě nás. My si tuhle atmosféru nestihneme ani pořádně vychutnat. Co zaměstnává naši mysl a tělo?

1. Hubneme o sto šest

Zazimovaly jsme teplé kabáty a huňaté svetry, tedy všechno, co nám pěkně schovalo nebo alespoň zamaskovalo nějaké to kilo navíc. Jak pomalu odhazujeme svršky, rychle se zvětšuje naše deprese. Už se nevejdeme do našich oblíbených kousků a nadáváme, že v tom mají určitě prsty řízky z Vánoc a litry horké čokolády, které nás doteď zahřívaly. Jak to, že to na nás padlo tak náhle a nevšimly jsme si tělesných změn už dřív?

Psychiatrička Elise Ricadat říká, že když se žena po zimě oblékne poprvé do něčeho lehčího, střetává se náhle se svým reálným tělem, které si možná v zimě tak trochu idealizovala. Jak vypadá v praxi takový střet s realitou? To uvidíš ve videu. Ta holka má ale snahu, to se musí nechat…

No jo, konec mazání medu kolem pusy, nastupuje hladovka! Abychom neměly chuť na sladké, vrháme se po hlavě do další jarní záležitosti. Alespoň je to spojení příjemného s užitečným.

2. Nakupujeme jako divé

Jarní móda má své kouzlo. Navíc nový rok, nové trendy. Takže logicky naši loňskou kolekci musíme nechat ležet na dně skříně a počkat, až zase bude v kurzu. Nebo se jí zbavit definitivně. Co s nově nabitým prostorem v šatní skříni? Jelikož statečně hubneme, musíme si přece dělat radost a odměnit se za pevnou vůli. Takže balerínky, saka, kabelky, trička. Však to znáš…

"Na jaro se každý rok těším." Svěřila se nám třicetiletá Petra. "Máme s kamarádkou takovou prima tradici, vždy na apríla vyrážíme za nákupy nových kousků oblečení. Uděláme si celý den čas jen pro sebe, slítáme všechny možné i nemožné obchody, dáme si spolu dobrý oběd. Je to super den. Už se nemůžu dočkat."

Podle výzkumu v průměru během jednoho měsíce utratíme za oblečení dva tisíce korun. Jenže s příchodem jarní sezóny už to dělá tři až čtyři tisíce korun. Největší kupní sílou jsou samozřejmě ženy, jak jinak. Muži takové cavyky nedělají! Když už jsme u toho, následující bod se vlastně týká jich.

3. Hledáme lásku a štěstí

Pokud jsme zadané, právě teď hodnotíme ze všech stran, jestli nám soužití s partnerem vůbec prospívá. Píšeme pro a proti a často tahle inventura vztahu nekončí vůbec dobře. Podle odborníků je jaro jakási zatěžkávací zkouška pro všechny. Začínají se hroutit stará partnerství a hledají se nové vztahy. Všude. A právě proto je teď hodně rozchodů! 

"Tak s tím můžu jen souhlasit," říka Denisa (32 let). "Vždycky s příchodem jara mám pocit, že můj vztah by potřeboval něčím oživit. S novou energií ve vzduchu chci mít i novou energii ve vztahu. Je fakt, že párkrát už jsem dala svému chlapovi sbohem právě na jaře."

A není sama. Nedávný průzkum na sociálních sítích jasně prokázal, že s koncem února a začátkem března nabírají rozchody na intenzitě a tento stav se drží až do půlky dubna. S rozchodem přichází samozřejmě stres, ale naštěstí víme, jak ho zahnat. Dalším bodem v jarním programu!

4. Pořádek od podlahy po strop

Jarní úklid se nevyhne nikomu. Protože chceme vidět ven, je nutné umýt okna. Taky vysmejčit pavučiny, vydrbat spáry v koupelně, vyprášit koberce a utřít prach i pod tím, okolo čeho jsme jen kroužily hadrem, aby se neřeklo. Na konci celodenního maratonu nás čeká dobrý pocit a téměř sterilní prostředí. Vždyť je to skoro nepsané pravidlo dnešní doby!

"Jarní úklid je pro mě mnohem důležitější než ten vánoční," říká Jana (35 let). "Mám pocit že s tím jarním dostávám z našeho domu nejen staré věci a nepořádek, ale i všechny bacily, splíny a únavu, která se tam přes zimu usídlila. Na jarní očistu domu i skříní se vždycky těším. Sice je to pořádná dřina, ale ten pocit potom je naprosto fantastický."

Mimochodem, velké gruntování umí udělat taky pěknou paseku. Nevěříš? Mrkni na video! Práce placené uklízečky není žádná legrace. Zvlášť v případě, že si poplete dům!

Děláš všechny věci z tohoto seznamu, nebo se na ně s chutí vykašleš? Popiš nám svůj jarní program, budeme se těšit na příspěvky!

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
07. 04. 2016 Růženka fajn je detox (reakcí: 0)
04. 04. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
31. 03. 2016 lucik21 ,,, (reakcí: 0)
30. 03. 2016 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 02. 2017 Horoskop Rak

Kolegyně v práci ti přichystají krásné překvapení, které tě dojme až k slzám. Pochopíš, že i když mezi sebou občas má... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist