Femina.cz » Magazín » Zábava » 3 neobjasněné záhady, ze kterých tě bude mrazit

3 neobjasněné záhady, ze kterých tě bude mrazit

3 neobjasněné záhady, ze kterých tě bude mrazit

Magazín: Zábava | autor: Redakce | vydáno 28. 08. 2015

Na strašidla a minulé životy nevěříš a horory ti přijdou jako pohádky pro děti ze základní školy? Pak tě možná po přečtení tohoto článku bude mrazit. Našli jsme pro tebe tři fakt záhadné příběhy. A co víc, dodneška nebyly tyto případy objasněny! Tak se pojď s námi bát.

Příběh první: Případ Shanti Devi, děvčátka pamatujícího si na svůj minulý život

Shanti Devi se narodila roku 1930 v indickém Dillí. Do svých čtyř let téměř nemluvila. O to větší šok pro všechny byl, když ve čtyřech letech začala vyprávět rodičům o tom, že její skutečný domov se nachází ve městě Mathura, kde kdysi žila jako Lugdi Devi se svým manželem Kedarem Nathem a kde zemřela po porodu syna.

Čím byla Shanti starší, tím víc věcí o svém minulém životě prozrazovala. Používala dokonce slova z mathurského dialektu a pokoušela se do svého rodného kraje utéct. Ředitel její školy opravdu obchodníka Kedara Natha v Mathuře vypátral. Malá Shanti Kedara i svého syna bezpečně poznala, ačkoli se při setkání s ní vydávali za někoho jiného. Znala také mnoho detailů z jejich manželského života a poznala další rodinné příslušníky. Tento pozoruhodný případ nechal vyšetřit dokonce Mahátma Gándhí. Závěry komise potvrdily, že Shanti je reinkarnovanou Lugdi Devi.

Shanti se dožila jednašedesáti let a nikdy se nevdala. O její příběh se zajímalo mnoho badatelů z celého světa, žádný z nich ale nedošel k uspokojivému racionálnímu vysvětlení. Jak je možné, že si Shanti pamatovala svůj předchozí život? Existuje tedy život po životě? 

Případ druhý: Záhadné zmizení autora hororů Ambrose Bierce

Ambrose Bierce byl velmi uznávaný autor strašidelných příběhů. Zvláště pak oblíbené byly všechny ty, kde se mísila jeho fantazie s prvky hororu a se skutečnými událostmi. V osobním životě nebyl Bierce příliš šťastný. V roce 1888 se rozvedl se svou manželkou, o rok později mu umřel v teprve sedmnáctiletý syn a v roce 1901 pak i druhý teprve dvaceti sedmi letý syn. Roku 1913 se Ambrose Bierce ve svých jednasedmdesáti letech rozhodl vzkřísit umírající kariéru, osedlal koně a vyrazil přes řeku Rio Grande s úmyslem zapojit se do vřavy mexické revoluce. Jeho plánem bylo připojit se k tamnímu vojevůdci Pancho Villovi. Někdy kolem Vánoc, poblíž mexického města Chihuahua, Bierce údajně záhadně zmizel. 

Dodnes nebylo spolehlivě objasněno, co se s Biercem, který byl znám svým přílišným pitím, stalo. Jeho osud však přitahuje mnoho záhadologů, jelikož podstatnou část spisovatelova díla tvoří duchařské historky a horory, jejichž zápletky se nezřídka točí právě kolem záhadných zmizení. Bylo Biercovo zmizení plánovaným žertíkem, byl zastřelen, nebo snad spáchal sebevraždu? Teorie nejsou ve svých závěrech jednotné. Některé přisuzují jeho odchod zásahu temných sil, se kterými si Bierce údajně celý život zahrával, jiné mají za to, že se spisovatel vůbec do Mexika nedostal, protože ho skolilo jeho astma. 

Případ třetí: Pokoj č. 428 na Univerzitě v Ohiu 

Říkáš si, že život amerických studentů je vlastně jeden velký a nekončící mejdan? V Ohiu bys ale rozhodně studovat nechtěla. Kampus Univerzity v Ohiu totiž patří údajně k nejstrašidelnějším místům Spojených států. Největším tajemstvím je opředena budova kolejí s názvem Wilson Hall, v jejímž čtvrtém patře se nachází zamčený a zapečetěný pokoj č. 428.

Tato místnost byla znepřístupněna poté, co si studenti stěžovali na předměty poletující po pokoji, samostatně se otvírající a zavírající dveře a na podivné zvuky. Každý, kdo obýval pokoj č. 428, hovořil o stejných paranormálních zážitcích. Podle legendy zemřel v pokoji v 70. letech za záhadných okolností mladík. Jiná historka hovoří o dívce, která zde praktikovala astrální projekci, při níž lidská duše opustí tělo a pohybuje se nezávisle na něm. Jisté je, že vedení kolejí prohlásilo pokoj za neobyvatelný a nikdo se do něj již dlouhá léta nesmí nastěhovat.

Tak co říkáš? Strašidelné příběhy, že? Také máš v zásobě nějaké podobné? Tak nám je napiš do diskuze, my ty nejlepší vybereme a připravíme z nich další strašidelný článek. A pro všechny nebojácné tu máme hodně temnou galerii. Těmito místy by ses rozhodně nechtěla potloukat v noci sama. Nebo jo? Btw, super záhady a strašidelné příběhy najdeš také v seriálu Pátek třináctého na stanici CBS Drama.

Foto: Thinkstockphotos.com, Shutterstock, Pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
10. 11. 2016 Viky17 - (reakcí: 0)
29. 08. 2015 pilný čtenář "Shanti Devi: En berättelse om Reinkarnace", vydáno v roce 1994 (reakcí: 1)
28. 08. 2015 pepina . (reakcí: 0)
28. 08. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist