Femina.cz » Magazín » Wellness » Zrcadla ve feng-shuej

Zrcadla ve feng-shuej

Zrcadla ve feng-shuej

Magazín: Wellness | autor: Renata Petříčková | vydáno 07. 01. 2010

Bydlení ve stylu feng-shuej je známé svou harmoničností a zdrojem pozitivní energie. Pomocí zrcadel můžete hodně napravit, ale také hodně pokazit energii ve vašem bytě.

 

Zaručí nám peníze? Ani ne…
Tedy na to raději ani moc nespoléhejte…Feng-shuej vám nezaručí štěstí a bohatství, jak se o něm někdy říká. Pracuje ale s energiemi a jejich působení na nás může být velmi individuální. Někomu se po úpravě bydlení v tomto stylu zlepší zdravotní problémy, jinému je prostě lépe na duši a dalšímu se třeba i díky tomu podaří získat nějaké to bohatství nebo lásku. V každém případě se vám bude bydlet lépe. Jak správně uspořádat váš byt, tak aby mohla energie dobře proudit, se dozvíte v článku Feng šuej - čínská harmonie.


Odráží nejen obraz vás samé
Zrcadlo je podle tohoto starého učení jedním z nejvýznamnějších prostředků a také se nejčastěji používá. Dají se s ním totiž dělat úplná kouzla, mohou odrážet a zrychlovat kladné (ale i záporné) energie do míst, kde je jich nedostatek.


Mějte však na paměti, že zrcadlo odráží nejen obraz nás samých, ale také již zmiňovaných energií. Takže s jeho pomocí můžete prosvětlit tmavé místnosti, opticky rozšířit úzké a malé místnosti, kterým takto dodává energii. Často se používá také v jídelnách, kde by měl odrážet jídelní stůl, to vám připomíná symbol hojnosti. Správně umístěné zrcadlo by mělo být ve výšce vaší hlavy.


Omezení zvané ložnice
Mít krásné zrcadlo vedle postele v ložnici, nebo snad jste trošku extravagantní a chcete ho mít přímo nad postelí? To není dobrý nápad, alespoň ne z hlediska feng-shuej. V ložnici se odehrává leccos a půjdete-li spát nabručení, energie se přítomností zrcadla znásobí a do rána prý nevychladnete.


A když už, nedávejte ho tak, aby
- Odráželo postel
- Aby bylo naproti vstupním dveřím do ložnice
- Nikoliv proti oknu
A pokud ho již tak máte, není nic ztraceno, negativní působení se dá eliminovat tím, že zrcadlo budete na noc zakrývat kusem látky.


Nezdvojovat
Důležitým pravidlem je také dodržet fakt, že zrcadlo by nikdy nemělo odrážet jiné zrcadlo.


Ne z malých kousků
Skládané mozaiky z kousíčků, kachlíků či dokonce střípků zrcadel působí velmi zajímavě, ale feng-shuej je také nedoporučuje, protože symbolicky krájí a třepí váš život na malé kousky a to není žádoucí. Volte tedy raději celistvá zrcadla, nevhodná jsou i různá zdobení, rytiny a podobné věci, které deformují obraz.

Vždy čistá

A pravidlo poslední – zrcadla by měla být udržována v úzkostlivé čistotě, ba až v maximálním lesku.


Zrcadla Ba-gua či Pa-kua
Oba jsou to názvy užívající se pro jedno jediné velmi užitečné zrcadlo. Tato speciální zrcátka v osmihranném rámu zdobeném trigramy se používají na odražení negativních energií a na ochranu vašeho prostoru. Můžete jimi mírnit vliv negativního místa, na kterém žijete, odrážet uhranutí či negace na vás posílané jinými lidmi, mírnit účinky rohů, sloupů a nevhodných stavebních úprav.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
26. 08. 2012 nairi zrcadla a feng ... (reakcí: 0)
07. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 amnoroc zrcadlo (reakcí: 0)
23. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

05. 12. 2016 Horoskop Váhy

Dnes budeš mít náladu každého objímat. Štěstím budeš zářit a šířit ho budeš kolem sebe tak vehementě, že ostatní se b... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist