Femina.cz » Magazín » Wellness » Zdravá a nabitá energii!

Zdravá a nabitá energii!

Zdravá a nabitá energii!

Magazín: Wellness | autor: Renata Petříčková | vydáno 02. 06. 2009

Mezi tzv. „zelené potraviny“ patří zelený mladý ječmen nebo řasa chlorela. Obě mají jedno společné – nabijí vás biologickou tělu vlastní energií!!! Energií, kterou nelze spočítat, nelze ji vidět, lze ji pouze zažít. Ze živých potravin získáte živou energii. Zkuste to!

 

 

Zelený mladý ječmen


Správně si jistě domýšlíte, že jde o ječmen, který se nechá vyrůst zhruba do 20 cm výšky a pak se sklízí jeho zelená hmota. Vylisovaná šťáva se poté suší a opět lisuje, například do tabletek. K dostání jsou i preparáty, ve kterých je ponechán určitý obsah zelené masy, tedy vlákniny. Přípravky z čisté šťávy jsou však dražší, koncentrace účinných látek je také vyšší.

 

V první řadě je mladý ječmen účinným antioxidantem, bojuje proti vzniku nádorových onemocnění, má vysoký obsah chlorofylu a je zásadotvorný. Většina z nás má díky své stravě problém s překyselením organismu a právě mladý ječmen tuto nerovnováhu vyrovná.

 

Obsahuje velké množství cenných látek, vitamíny A,B,C,E,K a kyselinu listovou, dále aminokyseliny a z minerálů lze vyjmenovat vápník, draslík, hořčík, železo, křemík, fosfor, mangan, chrom

 

Přípravky z mladého ječmene pomáhají v boji s nadváhou, s cukrovkou, se zvýšenou hladinou cholesterolu, v podstatě na všechny civilizační neduhy lze použít tohoto účinného bojovníka. Působí také na pleť, konzumace šťávy z mladého ječmene může výrazně zlepšit vzhled unavené a pošedlé pleti. Prý dokonce zpomaluje stárnutí buněk a tím prodlužuje život.

 

Známý je jeho účinek na boreliózu, zejména na chronické stavy. Akutní lymskou boreliózu samozřejmě porazí jen antibiotika, ale mladý ječmen můžeme podávat jako podpůrný prostředek. Má silné protizánětlivé účinky a také působí detoxikačně, což oceníme ve chvíli, kdy potřebujeme tělo „pročistit.“ Přitom umí například potlačit zápach potu, což může být palčivý problém mnohých, přičemž ani antiperspiranty a deodoranty tento štiplavý zápach neodstraní. Ocení ho i sportovci, podporuje růst svalové tkáně, omezuje vznik kyseliny mléčné ve svalech a výrazně dodává energii.

 

Použít můžeme čerstvou šťávu také na kožní problémy, zánětlivá onemocnění nebo na popáleniny. Urychluje jejich hojení a využívá se často jako hojivý přípravek na spáleniny od slunce. Zelený mladý ječmen můžeme koupit ve formě tabletek, granulek nebo prášku pro přípravu nápoje.

 

Řasa chlorela

To je sladkovodní řasa se jménem Chlorella Pyrenoidosa, která obsahuje zejména chlorofyl, jak je zřejmé již z názvu. Dále je dobrým zdrojem vlákniny a obsahuje také vzácný, tzv. růstový faktor neboli CFG. Právem se o ní mluví jako o zelené „superpotravině“, protože je doslova nadupána živinami. Je to mikroskopická řasa ze sladkých vod a na světě je již po miliony let. Pro účely lidské výživy se pěstuje uměle za přísných podmínek, poté se zpracováním rozruší buněčná stěna, což umožní dobrou vstřebatelnost pro lidské tělo a koupíme ji ve formě zelených pilulek.

 

Obsahuje železlo, vápník, hořčík, draslík, jod, selen, chrom, zinek a z vitamínů samozřejmě vitamín C, vitamíny skupiny B, kyselinu listovou, karoteny, vitamín E a dále téměř 18 aminokyselin. Díky velkému množství chlorofylu působí výrazně protistresově, omlazuje buňky a organismus celkově. Je také velmi zásadotvorná a čistí tělo od toxických látek. Ve vyšších dávkách může i chlorela pozastavit či urychlit léčbu infekcí, kterou by jinak porazila jenom antibiotika

Důvodem je speciální látka, kterou obsahuje řasa chlorela a jmenuje se chlorelin, je to přírodní antibiotikum, které však nijak nepoškozuje střevní mikroflóru. Jinak jsou její účinky podobné těm, které má také zelený ječmen.

 

Je ideální tyto dvě potraviny kombinovat, jejich účinek se pak násobí!

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
27. 02. 2012 magic11 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

16. 01. 2017 Horoskop Ryby

V práci dnes vyslechneš nechtěně pomlouvačný rozhovor dvou kolegyň. I kdybys tam mezi ně nejraději vlítla a řekla jim... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist