Femina.cz » Magazín » Wellness » Vyhněte se kocovině!

Vyhněte se kocovině!

Vyhněte se kocovině!

Magazín: Wellness | autor: Renata Jarošová | vydáno 31. 12. 2009

Znáte to určitě všichni, večer si užíváte párty s přáteli, popíjíte víno, koktejly a třeba padnou i panáky, a ráno se probudíte s nesnesitelnou bolestí hlavy a žaludek na tom není také nejlépe. Čemu se již při konzumaci alkoholu vyvarovat? Lze se vůbec vyhnout kocovině?

 

Všechny svátky jsou spojeny s oslavami a Silvestr není výjimkou, ba naopak. Je to jediný den, kdy je povoleno vyjít do ulic s lahvemi alkoholu a nebude na vás čekat postih. Ale už výběr správné lahve je důležitý, pokud nechcete druhý den strávit s bolestí hlavy.


Nikdy nepijte na lačno
Jestli chcete vydržet celou dlouhou silvestrovskou noc, nekonzumujte pouze alkohol, nezapomínejte na pořádnou večeři a v průběhu večera zakusujte jednohubky. Jídlo pomůže lépe zpracovat alkohol a nenaběhne vám tak rychle alkohol do krve a předně do hlavy.


Nebuďte vyčerpaní
Určitě přijde vhod zimní procházka na Silvestrovské volné odpoledne, ale nepřežeňte to! Nevydávejte se na dlouhé túry, jedině odpočatý člověk si dokáže dobře poradit s alkoholem. Čím více budete unavení a vyčerpaní, tím více a rychleji na vás bude alkohol působit.


Nezapomínejte na vodu
Náš organismus z největší části obsahuje vodu, a když jí není dost, přijde bolest hlavy. Alkohol váže vodu, a pokud se nechcete probudit s bolestí hlavy, nesmíte zapomínat na pravidelné doplňování vody. Nejlepší je čistá voda, ale pomohou i čaje nebo neslazené minerálky. A jestli se vám podaří před usnutím vypít půl litru tekutiny, nemusíte se bolesti hlavy bát.


Nemíchat
Pokud vaše alkoholové drinky září barvami a těch barev je dost, neočekávejte, že vám ráno od kocoviny pomůže studená sprcha. Držte se radši hesla – věrnost se vyplatí. V alkoholu to platí stoprocentně!


A jestli se kocovina dostavila a vy se proklínáte, proč jste toho tolik museli vypít, tak neztrácejte naději na „čistou hlavu“. Existuje několik možností, jak se s kocovinou vyrovnat a užít si den volna bez bolestí hlavy. A jestli máte vedle sebe někoho, kdo to přehnal s pitím a zdá se vám, že je alkoholu věrnější než vám, přečtěte si článek Vztah s alkoholikem.


Snídejte
Jestli vám to žaludek dovolí, pokuste se do sebe nacpat vydatnou snídani. Pomůže vstřebat ještě zbytky alkoholu. Jaká snídaně je nejlepší, se dozvíte v článku Ovesné cereálie dávají snídani význam.


Dejte si studenou sprchu
Abyste co nejdříve byli zase v pohodě, dejte si hned po probuzení sprchu. Začněte teplou nebo vlažnou vodou a postupně snižujte teplotu vody. Probudíte tak mozkové buňky k životu a osvěžíte tělo.

Nejdůležitější je pohyb
Pokud Vám to organismus dovolí, dopřejte si procházku a zhluboka dýchejte. Okysličíte tak krev. Ale jestli se však klepete zimou a chůze je pro Vás utrpením, raději zkuste zvládnout kocovinu v klidu domova.

Ve chvíli nejhorší si jen vzpomeňte na to, že kocovina je vlastně záslužný stav, kterým zabraňuje pít opravdu bez zábran. Bez povědomí o tom, že když to přeženete, bude vám druhý den špatně, by mnozí ztratili pověstné záklopky. Takhle nás kocovina alespoň chrání před rizikem, že si zvykneme pít přes míru.

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
20. 05. 2014 Katka Kocovina (reakcí: 1)
20. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
07. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 amnoroc - (reakcí: 0)
30. 06. 2011 ralbosanka + (reakcí: 0)
19. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 10. 2016 Horoskop Blíženec

Začni se trošku více starat o své tělo. Zapomínáš nejen na pitný režim, ale také na pohyb a začíná to být znát. Zkus ... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist