Femina.cz » Magazín » Wellness » Víme, jak být ráno svěží bez kofeinu

Víme, jak být ráno svěží bez kofeinu

Víme, jak být ráno svěží bez kofeinu

Magazín: Wellness | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 19. 11. 2014

Začínáte svůj den kávou? Že neexistuje nic lepšího? Věděly jste, že více než pět šálků kávy denně může mít za následek bušení srdce, svalový třes nebo nespavost? Omezte pití kávy alespoň po ránu. S našimi tipy budete svěží i bez kofeinu.

Vystavte tělo slunci

Jedním ze způsobů, jak se ráno ihned probudit, je vystavit tělo přirozenému světlu. Pokud máte to štěstí, že okna vaší ložnice směřují na východ, nezatahujte v noci žaluzie a nechte se probudit sluncem. Pokud nemáte tu možnost, i tak žaluzie roztáhněte nebo rozsviťte světlo. Tma a šero vás zaručeně neprobudí.

Tančete

Přijdete vám to bláznivé? Možná že ano, ale tanec po ránu vám krásně rozproudí tělo. Pusťte si po probuzení svoji oblíbenou hudbu a zavlňte se do rytmů a klidně si i zpívejte. Nejen, že to přidá na vaší náladě, ale skvěle se nastartujete.

Procvičte mozek

Hádanky, hlavolamy, křížovky - to vše vám stimuluje mozek, který může po ránu stávkovat. Vyluštěte si u snídaně křížovku, sudoku nebo si pusťte nějaký soutěžní pořad v televizi. Váš mozek bude soustředěný a vaše víčka otevřená.

Potřebujete zlepšit paměť? Jděte na to logicky!

Potřebujete zlepšit paměť? Jděte na to logicky!

Máte problém zapamatovat si seznam na nákup? Bez notýsku, lístečků nebo poznámek v telefonu se ne...

Snižte teplotu

Útulno a teplo, kdo by si nechtěl zdřímnout. Příliš vytopené místnosti a nedostatek čerstvého vzduchu unavuje tělo. Ráno rychle, ale efektivně vyvětrejte a nadechněte se. Totéž platí i v zaměstnání. Pokud je to možné, snižte v místnosti teplotu a mějte po ruce sklenici vody, která tělo při únavě probudí.

Vyhněte se rafinovaným sacharidům

Koláčky, rohlíčky a jim podobné obsahují mnoho rafinovaných sacharidů, teda takových, které uvolní pouze málo energie. Místo nich dejte přednost celozrnnému pečivu nebo obilninám. Volte také potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou vejce nebo ořechy.

Věnujte se očím

Spaly jste celou noc, ale ráno vám padají oči? Věnujte se jim. Oči spotřebovávají nejvíce energie a proto potřebují pauzu. Vynikající je pravidelné procvičování, kdy očima koulíte ze strany na stranu. Při práci na počítači mohou oči začít štípat nebo vysychat. Udělejte si přestávku a na chvilku je zavřete. Mohou vám pomoci kapky nebo bylinkové obklady.

Dělejte si po ránu radost

Mít dobrou náladu po ránu není vždy jednoduché, ale snažte si jí vytvořit. Ať už je to společná snídaně s přítelem nebo koukání s dětmi na pohádky. Váš mozek začne vylučovat endorfiny, které tělo probudí.

Znáte jiný způsob, jak se ráno dostatečně probudit? Napište nám ho do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
06. 12. 2014 RitaTerezka --- (reakcí: 0)
19. 11. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
19. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
19. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
19. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

03. 12. 2016 Horoskop Střelec

Než dnes podepíšeš jakoukoliv smlouvu, třeba při nákupech na splátky, dobře si ji pročti, nebo ji nech přečíst právní... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist