Femina.cz » Magazín » Wellness » Víme, jak být ráno svěží bez kofeinu

Víme, jak být ráno svěží bez kofeinu

Víme, jak být ráno svěží bez kofeinu

Magazín: Wellness | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 19. 11. 2014

Začínáte svůj den kávou? Že neexistuje nic lepšího? Věděly jste, že více než pět šálků kávy denně může mít za následek bušení srdce, svalový třes nebo nespavost? Omezte pití kávy alespoň po ránu. S našimi tipy budete svěží i bez kofeinu.

Vystavte tělo slunci

Jedním ze způsobů, jak se ráno ihned probudit, je vystavit tělo přirozenému světlu. Pokud máte to štěstí, že okna vaší ložnice směřují na východ, nezatahujte v noci žaluzie a nechte se probudit sluncem. Pokud nemáte tu možnost, i tak žaluzie roztáhněte nebo rozsviťte světlo. Tma a šero vás zaručeně neprobudí.

Tančete

Přijdete vám to bláznivé? Možná že ano, ale tanec po ránu vám krásně rozproudí tělo. Pusťte si po probuzení svoji oblíbenou hudbu a zavlňte se do rytmů a klidně si i zpívejte. Nejen, že to přidá na vaší náladě, ale skvěle se nastartujete.

Procvičte mozek

Hádanky, hlavolamy, křížovky - to vše vám stimuluje mozek, který může po ránu stávkovat. Vyluštěte si u snídaně křížovku, sudoku nebo si pusťte nějaký soutěžní pořad v televizi. Váš mozek bude soustředěný a vaše víčka otevřená.

Potřebujete zlepšit paměť? Jděte na to logicky!

Potřebujete zlepšit paměť? Jděte na to logicky!

Máte problém zapamatovat si seznam na nákup? Bez notýsku, lístečků nebo poznámek v telefonu se ne...

Snižte teplotu

Útulno a teplo, kdo by si nechtěl zdřímnout. Příliš vytopené místnosti a nedostatek čerstvého vzduchu unavuje tělo. Ráno rychle, ale efektivně vyvětrejte a nadechněte se. Totéž platí i v zaměstnání. Pokud je to možné, snižte v místnosti teplotu a mějte po ruce sklenici vody, která tělo při únavě probudí.

Vyhněte se rafinovaným sacharidům

Koláčky, rohlíčky a jim podobné obsahují mnoho rafinovaných sacharidů, teda takových, které uvolní pouze málo energie. Místo nich dejte přednost celozrnnému pečivu nebo obilninám. Volte také potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou vejce nebo ořechy.

Věnujte se očím

Spaly jste celou noc, ale ráno vám padají oči? Věnujte se jim. Oči spotřebovávají nejvíce energie a proto potřebují pauzu. Vynikající je pravidelné procvičování, kdy očima koulíte ze strany na stranu. Při práci na počítači mohou oči začít štípat nebo vysychat. Udělejte si přestávku a na chvilku je zavřete. Mohou vám pomoci kapky nebo bylinkové obklady.

Dělejte si po ránu radost

Mít dobrou náladu po ránu není vždy jednoduché, ale snažte si jí vytvořit. Ať už je to společná snídaně s přítelem nebo koukání s dětmi na pohádky. Váš mozek začne vylučovat endorfiny, které tělo probudí.

Znáte jiný způsob, jak se ráno dostatečně probudit? Napište nám ho do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
06. 12. 2014 RitaTerezka --- (reakcí: 0)
19. 11. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
19. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
19. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
19. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

26. 10. 2016 Horoskop Váhy

Nabídka na novou pracovní pozici bude velmi lákavá. Nejen svou náplní, ale hlavně finančním ohodnocením. Než se však ... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist