Femina.cz » Magazín » Wellness » Velké testování přípravků proti klíšťatům! Nejúčinnější je: Nechodit do lesa.

Velké testování přípravků proti klíšťatům! Nejúčinnější je: Nechodit do lesa.

Velké testování přípravků proti klíšťatům! Nejúčinnější je: Nechodit do lesa.

Magazín: Wellness | autor: Sára | vydáno 25. 07. 2013

Chystáte se na prázdninovou túru do lesa a bojíte se zákeřných klíšťat? Přemýšlíte, který repelent vás ochrání? My už to víme! Podívejte se na výsledek našeho redakčního testování právě s malými „upíry.“

Před lety jsem odmítala chodit v létě do lesa, klíště jako takové mi nevadilo, do chvíle než se blaženě usadilo na mém těle a statečně se vykrmilo k prasknutí. Neuměla jsem je prostě vytáhnout, pohled na tučné tělíčko mě přiváděl k šílenství a odpor byl nepřekonatelný, byť jsem se snažila uklidnit větou, že každý tvor i hmyz, má nějaký význam. K čemu jsou užitečná klíšťata, tak na to jsem opravdu nepřišla, snad jen v případě infekce, podpoří pokladnu zdravotních pojišťoven.

Na podzim k nám přišel obrovský pes, kočka a taky dva ježci, kteří připomínali vánoční stromeček, blecha, klíště a pořád dokola. Odpor jsem statečně překonala a byla na sebe opravdu pyšná, sice mi pomohl veterinář, ale i tak jsem později zvládla zbavit zvěř parazitů i roztočů sama. Problém nastal při venčení v lese. Nikdy bych nevěřila, s jakou rychlostí se ty malé zákeřné bestie nalepí na psa i páníčka.

Vyzkoušeli jsme veškeré dostupné veterinární přípravky a nic nezabíralo, já si dokonce potřela nohy Frontline abych se přesvědčila, že tak drahý přípravek nefunguje ani na mě. Další přípravky od kamarádek z ciziny, také nezabraly. To už jsem propadala panice, protože mi klíšťata lezla po posteli.

Chci normální sex. Manželovy návrhy mě děsí!

Chci normální sex. Manželovy návrhy mě děsí!

Mužský a ženský pohled na sex se někdy dost zásadně liší. A není řeč jen o lechtivých časopisech ...

Studovala jsem babské recepty a začala vyrábět podle návodu extrakty, eukalyptový olej, levandulový, mátový, dubové kapky, čajovník, který podle paní lékárnice zabral úplně všem, jen já byla opět výjimka. Pokračovala jsem statečně dál, vykoupala jsem zvěř v drahém šamponu, sebe raději taky a nasadila další těžký kalibr. Rozmarýnový recept, který zaručeně zabere, protože je až z dalekého Švédska.

Chcete vyzkoušet?
Uvaříme litr vody a vložíme do ní sáček nebo hrst rozmarýnu. Chvíli povaříme a pak do roztoku přidáme lžíci vinného octa. Přelijeme do rozprašovače a pořádně se nastříkáme. Roztok se používá na lidi i zvířata.

Co myslíte, zabral?
Ano, byla jsem nadšená, zabral, ale pouze na psa, já byla opět laskavou hostitelkou. Když jsem se svěřila známému lékaři, řekl, že patřím k procentu, na které prostě nezabere vůbec nic a doporučil mi, ať se s tím naučím žít.

Pravda, moc mě neuklidnil, ale aspoň mám dobrý pocit, že jsem vyzkoušela opravdu všechno a mohu vám doporučit nejúčinnější repelent na světě – nechoďte do přírody, už vůbec se neválejte v trávě nebo nedejbože nespěte pod širákem. Kde vás klíště nepotká, je Kanada, pravda trošku z ruky, ale příroda je tam kouzelná. Tiše závidím kamarádce, která mi prozradila, že nemusí používat nic, protože tam klíšťata prostě nemají.

Jak jste na tom vy, milí čtenáři? Máte zaručené prostředky, které zabírají, nebo patříte k těm šťastlivcům, na které tito krvelační upíři nejdou?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
31. 08. 2014 Linda protecrtor (reakcí: 1)
25. 07. 2013 RitaTerezka - (reakcí: 1)
25. 07. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 02. 2017 Horoskop Lev

Když se přestaneš jednou provždy opírat o berličky a začneš jednat jen sama za sebe, zjistíš, že ten, který ti neustá... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist