Femina.cz » Magazín » Wellness » Útočí na vás stres a deprese? Vyzkoušejte sílu magických minerálů!

Útočí na vás stres a deprese? Vyzkoušejte sílu magických minerálů!

Útočí na vás stres a deprese? Vyzkoušejte sílu magických minerálů!

Magazín: Wellness | autor: Redakce | vydáno 18. 09. 2013

Před námi se sice vybarvuje krásné babí léto, nicméně vy už teď pociťuje návaly depresivních stavů po návratu z pohádkové dovolené? Stovky nevyřízených pracovních e-mailů, kancelářská židle či hektický vstup dětí do nového školního roku u vás vyvolává stres? Svěřte se do rukou matky přírody! Přinášíme vám první díl seriálu o léčivých účincích minerálů a drahých kamenů.

Blíží se podzim, období deprese a únavy, a tak dnešní díl věnujeme právě minerálům, které vás uchrání před prvními známkami posmutnělého ročního období.  Naše rada v boji proti neduhům podzimu tedy zní: věnujte čas sama sobě, souzněte se svým tělem, ale i matkou přírodou. Právě na onu přírodu se v dnešní době zapomíná, přestože je klíčem ke všemu. K hřejivým slunečním paprskům, životodárné energii stromů patří také minerály a drahé kameny.

Téměř zázračnou sílu přisuzuje drahým kamenům lidstvo už od počátku civilizace. Jsou považovány za léčivé, ochranné a magické prostředky. Mezi přírodní pomocníky patří nebesky modrý akvamarín, fialový ametyst a ametrín. Ochranný kámen ametyst je takzvaným kamenem klidu, neboť mírní žal, přináší útěchu a klidný hluboký spánek. Nejobvyklejší použití ametystu je při bolestech hlavy a migréně, dále však také zvyšuje nízký krevní tlak a pomáhá při cukrovce. Mezi nezanedbatelné vlastnosti pro ženy patří jistě omezení růstu tukové tkáně, podpora imunitního systému a odstranění toxických látek z těla. Tento minerál vám však pomůže i s dětmi - tiší jejich zlostné chování, záchvaty vzteku a hysterie. „Můj šestiletý syn bohužel zdědil po tatínkovi výbušnou povahu, nicméně na radu psychologa jsme jeho chování začali řešet nenásilně a zvolili alternativní způsob. Syn každý den usíná s ametystem pod polštářem a musím říci, že od té doby máme doba méně provztekaných dní a záchvatů,“ vysvětluje maminka Radka.

Kamenem štěstí a dobré pohody je modrý akvamarín, jenž symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl. Akvamaríny okouzlují modravou barvou, která může nabývat různých odstínů od pomněnkové až po azurovou. Akvamarín se většinou používá při nemocích v oblasti krku, což potvrzuje i Katka, studentka vysoké školy: „Od malička trpím na hnisavé angíny. Uvědomila jsem si, že veškeré nemoci vznikají z psychologického hlediska, a tak jsem začala hledat v podvědomí příčiny. Přesto jsem ale potřebovala v samoléčbě berličku, kterou my byl právě akvamarín. Přikládala jsem si ho na oblast krku a nechala se prostoupit jeho léčivou energií. A zabralo to, už přes rok jsem bez zákeřné nemoci!“ Akvamaríny, ale i jiné drahé kameny se vždy snažíme nosit co nejblíže postiženému místu, aby jejich ozdravná síla byla co nejintenzivnější.

Poslední bojovník proti šedi je ametrín, který očišťuje a uklidňuje mysl od dlouhodobých stresů či napětí, potlačuje deprese a s nimi spojené trvalé bolesti hlavy. Je nejlepší pomocník proti únavě a malátnosti, jež přináší podzimní deštivé počasí. Ametrínová voda čistí a regeneruje tkáň a buňky. Ametrín překonává negativní smýšlení a přináší optimismus a pohodu. „Svého přítele miluji nade vše, ale bohužel právě on je jeden z bručounů, kteří si stále na něco stěžují. Šáhla jsem tedy po ametrínu, který jsem mu věnovala v podobě dekoračních sošek a to hned rovnou dvakrát. Jednu si umístil v práci na kancelářský stůl a druhou máme doma v ložnici. Uvědomuji si, že povahu člověka nezměním, ale jsem velice ráda, že negativní myšlenky a postoje u mého přítele ubyly,“ uvádí Jana, designérka interiérů. 

Internetové weby www.vystavamineralu.cz a www.krasnemineraly.cz filosofii souhry lidského pokolení a matky Země již pochopily a každý týden vám tak přinesou cenné rady, jak s těmito dary spolupracovat.  Jelikož deprese vznikají z dlouho přetrvávajícího stresu, který ženám většinou způsobují jejich drahé polovičky, v příštím díle se zaměříme na minerály, jež jsou pomocníky v oblasti vztahových problémů. Žádný chlap není dokonalý a většinou se s tím musíme nějak poprat a zároveň smířit, ale proč si v tom nekonečném boji nepomoci alespoň trochu kouzelnými kameny?

Foto: Profimedia.cz, krasnemineraly.cz 

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
14. 08. 2014 pola růženín (reakcí: 0)
25. 09. 2013 Micinka Věřte nevěřte (reakcí: 0)
19. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 09. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

29. 03. 2017 Horoskop Štír

Už dlouho se snažíš uskutečnit svůj velký sen a stále se ti nedaří? Pak dnes máš velkou šanci uspět. Měla by k tobě p... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist