Femina.cz » Magazín » Wellness » Udržte si slupku, bez tučného pupku

Udržte si slupku, bez tučného pupku

Udržte si slupku, bez tučného pupku

Magazín: Wellness | autor: Markéta | vydáno 08. 08. 2007

Není pomoci, těm, kteří sní o jiném než pravém českém ovoci. Žádná náhražka tropických krajů, prý nenahradí dužninu, se kterou si ví tělíčko našince rady. Ne nadarmo mnozí léčitelé mlsné strávníky nabádají, aby jedli to, co pro ně v půdě vlasti vyrostlo. Je to údajně způsob, jak se vyhnout alergiím i tropickým nemocem z nesprávně omyté slupky. 

 

Co se skrývá pod slupkou?
Pochopitelně nejvíce vitamínů.


Jablka podle odrůd pěstujeme, skladujeme, moštujeme a děláme dobře, protože jablečná šťáva je nejlepší variantou jak organismus chránit a preventivně připravovat, než studeně zafouká ze strnišť a sychravo přinese podzimní chřipky.


Jak si dopřát čerstvou jablečnou šťávu každý den?
. Pořídit si džusy bez přídavků chemických přísad.
. Baštit denně alespoň tři jablka.
. Zaběhnout do lékárny pro jablečný ocet.   


Kyselé jablko pro štíhlou linii

Vedle tradiční kyseliny citrónové a vinného octa, můžeme používat i ocet jablečný. Je vyráběn kvašením šťávy z celých jablek. Výsledný efekt má tedy všechny předpoklady, aby vitamíny, stopové prvky, přírodní kyseliny a minerály z plodu, zůstaly v „původní“ podobě.


Kombinace blahodárných látek 
okysličuje krev a vrací tak srdci správný rytmus. A tam, kde je rytmus je pochopitelně i život plný elánu.
Jablečný ocet prokazatelně urychluje metabolické pochody, upravuje procesy trávení a tudíž se, mimo jiné, osvědčil také při různých variantách regulace váhy.


Dej si alespoň jablíčk

„Když já už chci spát babičko,“ ospale se ohrazují děti na prázdninách, kde je po náročném letním dni, hlídací babičky nemohou přemluvit, aby si ještě vyčistily zoubky. „Tak si vezmi alespoň jablíčko,“ radí bábrlinky, po vzoru mnoha generací. Dentisté by pochopitelně nesouhlasili. Ovšem na druhou stranu ocet z jablek skutečně desinfikuje střevní mikroflóru, a též ústní dutinu. Navíc vedle sodíku, draslíku a fosforu, obsahuje velké množství vápníku, který jak víme tvoří kostní konstrukci, ale navíc také léčí rány.  Proto nemějte jablečné resty a pořádně se zakousněte, ať se vám na dovolenkové cesty žádný kaz nepřiplete.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
11. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

03. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Máš sedavé zaměstnání a nevíš, jak uvolnit zablokovanou páteř? Zkus jednoduché protahovací cviky nebo základní sestav... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist