Femina.cz » Magazín » Wellness » Udržte si slupku, bez tučného pupku

Udržte si slupku, bez tučného pupku

Udržte si slupku, bez tučného pupku

Magazín: Wellness | autor: Markéta | vydáno 08. 08. 2007

Není pomoci, těm, kteří sní o jiném než pravém českém ovoci. Žádná náhražka tropických krajů, prý nenahradí dužninu, se kterou si ví tělíčko našince rady. Ne nadarmo mnozí léčitelé mlsné strávníky nabádají, aby jedli to, co pro ně v půdě vlasti vyrostlo. Je to údajně způsob, jak se vyhnout alergiím i tropickým nemocem z nesprávně omyté slupky. 

 

Co se skrývá pod slupkou?
Pochopitelně nejvíce vitamínů.


Jablka podle odrůd pěstujeme, skladujeme, moštujeme a děláme dobře, protože jablečná šťáva je nejlepší variantou jak organismus chránit a preventivně připravovat, než studeně zafouká ze strnišť a sychravo přinese podzimní chřipky.


Jak si dopřát čerstvou jablečnou šťávu každý den?
. Pořídit si džusy bez přídavků chemických přísad.
. Baštit denně alespoň tři jablka.
. Zaběhnout do lékárny pro jablečný ocet.   


Kyselé jablko pro štíhlou linii

Vedle tradiční kyseliny citrónové a vinného octa, můžeme používat i ocet jablečný. Je vyráběn kvašením šťávy z celých jablek. Výsledný efekt má tedy všechny předpoklady, aby vitamíny, stopové prvky, přírodní kyseliny a minerály z plodu, zůstaly v „původní“ podobě.


Kombinace blahodárných látek 
okysličuje krev a vrací tak srdci správný rytmus. A tam, kde je rytmus je pochopitelně i život plný elánu.
Jablečný ocet prokazatelně urychluje metabolické pochody, upravuje procesy trávení a tudíž se, mimo jiné, osvědčil také při různých variantách regulace váhy.


Dej si alespoň jablíčk

„Když já už chci spát babičko,“ ospale se ohrazují děti na prázdninách, kde je po náročném letním dni, hlídací babičky nemohou přemluvit, aby si ještě vyčistily zoubky. „Tak si vezmi alespoň jablíčko,“ radí bábrlinky, po vzoru mnoha generací. Dentisté by pochopitelně nesouhlasili. Ovšem na druhou stranu ocet z jablek skutečně desinfikuje střevní mikroflóru, a též ústní dutinu. Navíc vedle sodíku, draslíku a fosforu, obsahuje velké množství vápníku, který jak víme tvoří kostní konstrukci, ale navíc také léčí rány.  Proto nemějte jablečné resty a pořádně se zakousněte, ať se vám na dovolenkové cesty žádný kaz nepřiplete.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
11. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

23. 01. 2017 Horoskop Lev

Sdílej svoji radost s ostatními, novinky, které tě zastihnou, budou příležitostí k oslavám a radosti. Ať již řešíš co... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist